sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wyprowadzka Centrum Kultury - zamkną parking przy Peowiaków w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2009, 09:02

Remont Centrum Kultury powinien zacząć z początkiem grudnia. Do tego czasu mają opustoszeć pomieszczenia, a wykonawca robót ma zamknąć parking przy ul. Peowiaków.

W biurach Centrum Kultury trwa pakowanie dokumentów i wynoszenie mebli. Większość trafi na ul. Narutowicza, do pomieszczeń dawnego domu dziecka. Część pracowników już tam pracuje.
– Dziś lub jutro przeniesiemy pod nowy adres telefony i Internet, mogą być chwilowe kłopoty w skontaktowaniu się z nami – uprzedza Aleksander Szpecht, dyrektor CK. – Wykonawca chce jak najszybciej zabrać się za remont. Postaramy się więc opuścić klasztor do piątku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ekipy Warbudu pojawią się przy ul Peowiaków w połowie przyszłego tygodnia. Na początek zamkną parking obok pętli autobusowej. Możliwe, że urządzą tam magazyn i miejsca postojowe dla maszyn budowlanych.

Większość lokatorów opuściła już gmach CK. Nadal nie wiadomo, co będzie z Hadesem. Właściciele klubu nie biorą pod uwagę przeprowadzki. Ich zdaniem, byłoby to równoznaczne z likwidacją lokalu. Z dotychczasowych deklaracji wynika, że mogą zgodzić się na zawieszenie działalności, np. w czasie wakacji.

Warbud nie zdradza jeszcze dokładnego planu prac. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma dopuszcza pozostanie Hadesu pod aktualnym adresem, choć jest to "mało prawdopodobne”. Szczegóły dotyczące przebudowy gmachu CK powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

– Wówczas powinny działać tylko sale widowiskowe – dodaje Szpecht. – Przy Peowiaków odbędzie się jeszcze Festiwal Młodego Kina, a 29 listopada przedstawienie teatralne, którym zakończymy działalność w obecnej siedzibie.

Efekt remontu

Zabytkowy klasztor przy ul. Peowiaków czeka gruntowna przebudowa. Budynek zyska nową kondygnację. Sala widowiskowa zostanie powiększona, a wirydarz pokryje szklany dach. Budynek będzie miał wzmocnione mury i nowe instalacje. Nowe oblicze zyska również pobliski park. projekt zakłada również likwidację parkingu i pętli autobusowej. Prace pochłoną ok. 27 mln zł. Większość kosztów pokryje dotacja z funduszy unijnych.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!