Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2009 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Wyprzedaże kuszą niskimi cenami. Jak nie dać się zwariować?

0 5 A A

Spodnie za 60 zł, kozaki za 100 zł. A będzie jeszcze taniej. Ruszyły wyprzedaże. Na pierwszy ogień poszła odzież i obuwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawdziwe szaleństwo zakupów zacznie się w styczniu, gdy ceny spadną także w sklepach RTV i AGD.

– Wyprzedaże to świetna rzecz, zawsze z nich korzystam. Najczęściej kupuję bluzki i torebki. Warto poczekać, żeby kupić upatrzoną rzecz za dużo niższą cenę – uśmiecha się Monika Kłysiak, uczennica z Lublina.

W większości lubelskich sklepów odzieżowych i obuwniczych można już korzystać z wyprzedaży. Na razie obniżki sięgają 30–50 proc. Kozaki, które kosztowały 250 zł można kupić za 125 zł. Nie brakuje też innych okazji: za 60 zł kupimy spodnie damskie, za które zapłacilibyśmy wcześniej 120 zł. Za 150 zł kupimy buty na wysokim obcasie, które kosztowały 270 zł.

– Mamy promocję na ubrania, akcesoria, buty. Musimy sprzedać wszystko z poprzedniej kolekcji. Później ceny na artykuły, które cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, spadną nawet o 75 proc. – wyjaśnia Weronika, sprzedawca w sklepie Cropp Town w Centrum Handlowym Corner.

Sklepy ze sprzętem RTV i AGD jeszcze czekają. W hipermarketach E. Leclerc i Tesco wyprzedaże też zaczną się dopiero w styczniu.

Podobnie jest w innych miastach Lubelszczyzny. W Chełmie i Zamościu obniżki dotyczą głównie branży odzieżowej. Większość handlowców zapowiada jednak, że wyprzedaże ruszą na całego po Nowym Roku.

Tymczasem, specjaliści od praw konsumenckich przypominają, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

– Przede wszystkim należy się zastanowić, czy dany towar jest nam naprawdę potrzebny. A jeśli tak, to sprawdzić, czy w innym sklepie taki sam produkt nie jest przypadkiem jeszcze tańszy – mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Koniec roku to idealny moment dla handlowców, żeby pozbyć się towaru. – Coraz więcej osób woli przeczekać świąteczną gorączkę i zrobić zakupy trochę później. A przy okazji oszczędzić – mówi Paweł Majtkowski, główny analityk Expandera.

Nie zawsze towar z wyprzedaży rzeczywiście kosztuje mniej niż wcześniej. Na takich praktykach w poprzednich latach UOKiK przyłapał m.in. hipermarket Real i Leclerca z ul. Zana.

– Cena promocyjna była wyższa niż przed promocją. A tuż przed reklamowaną obniżką cena nagle była podnoszona tak, by można było później wykazać, że produkt staniał – przypomina Wiszniowska.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 31 grudnia 2009 o 13:38
W media to przed wielka wyprzedaza podnosza ceny by na wyprzedazy pogonic towar za cene, ktora byla z miesiac wczesniej przed podniesieniem
Avatar
~gość~ / 31 grudnia 2009 o 13:25
Te same a może i lepsze ciuszki możecie kupić na jednym lub drugim bazarze pod Zamkiem w o wiele niższych cenach bez głupawych promocji.W galeriach nie będzie taniej jak płacą po 30 euro/m dzierżawy.....niestety......
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 o 12:02
Byłem w niektórych placówkach handlowych zapowiadających wielkie przeceny-Nic bardziej złudnego ...Np. praktyki niektórych butików -w PLAZY
-windowali ceny w górę by teraz je opuścić do tych sprzed miesiąca.To nie jest żadna obniżka a jedynie manipulacyjny zabieg dla naiwnych.
Bo jak wytłumaczyć fakt kiedy moja żona przed miesiącem kupiła bluzkę za 150 zł ,dzisiaj kosztuje tyle samo z tym że przy niej widnieje napis
"PRZECENA 50%"
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 11:42
Lalo dobre wieści
------------------------
Co do artykułu to żniwa dla galerianek hehe
Avatar
lala / 31 grudnia 2009 o 11:11
Pracowałam kiedyś w tzw. dobrym sklepie z markową odzieżą. Mechanizm wygląda tak: dostawca przywozi spodnie po 70 zł za sztukę, drukujemy etykietę z dwoma cenami - na górze przekreślone 250 zł poniżej właściwa cena 180 zł i na drzwiach obowiązkowo WYPRZEDAŻ DO 50% TANIEJ! I zawsze jakiś nowobogacki burak się trafi. Jak spodenki za małe mówimy że po praniu się rozejdą, jak za duże - że po praniu się zbiegną. Jak za długie że można skrócić, jak za krótkie - że to teraz obowiązkowo modny fason. Przy takich marżach wystarczy sprzedać kilka sztuk dziennie i jakoś się kręci ....
Pracowałam kiedyś w tzw. dobrym sklepie z markową odzieżą. Mechanizm wygląda tak: dostawca przywozi spodnie po 70 zł za sztukę, drukujemy etykietę z dwoma cenami - na górze przekreślone 250 zł poniżej właściwa cena 180 zł i na drzwiach obowiązkowo WYPRZEDAŻ DO 50% TANIEJ! I zawsze jakiś nowobogacki burak się trafi. Jak spodenki za małe mówimy że po praniu się rozejdą, jak za duże - że po praniu się zbiegną. Jak za długie że można skrócić, jak za krótkie - że to teraz obowiązkowo modny fason. Przy takich marżach wystarczy sprzedać kilka s... rozwiń
Avatar
ja / 31 grudnia 2009 o 13:38
W media to przed wielka wyprzedaza podnosza ceny by na wyprzedazy pogonic towar za cene, ktora byla z miesiac wczesniej przed podniesieniem
Avatar
~gość~ / 31 grudnia 2009 o 13:25
Te same a może i lepsze ciuszki możecie kupić na jednym lub drugim bazarze pod Zamkiem w o wiele niższych cenach bez głupawych promocji.W galeriach nie będzie taniej jak płacą po 30 euro/m dzierżawy.....niestety......
Avatar
Chłop Polski / 31 grudnia 2009 o 12:02
Byłem w niektórych placówkach handlowych zapowiadających wielkie przeceny-Nic bardziej złudnego ...Np. praktyki niektórych butików -w PLAZY
-windowali ceny w górę by teraz je opuścić do tych sprzed miesiąca.To nie jest żadna obniżka a jedynie manipulacyjny zabieg dla naiwnych.
Bo jak wytłumaczyć fakt kiedy moja żona przed miesiącem kupiła bluzkę za 150 zł ,dzisiaj kosztuje tyle samo z tym że przy niej widnieje napis
"PRZECENA 50%"
Avatar
Gość / 31 grudnia 2009 o 11:42
Lalo dobre wieści
------------------------
Co do artykułu to żniwa dla galerianek hehe
Avatar
lala / 31 grudnia 2009 o 11:11
Pracowałam kiedyś w tzw. dobrym sklepie z markową odzieżą. Mechanizm wygląda tak: dostawca przywozi spodnie po 70 zł za sztukę, drukujemy etykietę z dwoma cenami - na górze przekreślone 250 zł poniżej właściwa cena 180 zł i na drzwiach obowiązkowo WYPRZEDAŻ DO 50% TANIEJ! I zawsze jakiś nowobogacki burak się trafi. Jak spodenki za małe mówimy że po praniu się rozejdą, jak za duże - że po praniu się zbiegną. Jak za długie że można skrócić, jak za krótkie - że to teraz obowiązkowo modny fason. Przy takich marżach wystarczy sprzedać kilka sztuk dziennie i jakoś się kręci ....
Pracowałam kiedyś w tzw. dobrym sklepie z markową odzieżą. Mechanizm wygląda tak: dostawca przywozi spodnie po 70 zł za sztukę, drukujemy etykietę z dwoma cenami - na górze przekreślone 250 zł poniżej właściwa cena 180 zł i na drzwiach obowiązkowo WYPRZEDAŻ DO 50% TANIEJ! I zawsze jakiś nowobogacki burak się trafi. Jak spodenki za małe mówimy że po praniu się rozejdą, jak za duże - że po praniu się zbiegną. Jak za długie że można skrócić, jak za krótkie - że to teraz obowiązkowo modny fason. Przy takich marżach wystarczy sprzedać kilka s... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 1 1

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 5 1

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 10 1

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 11

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 28 19

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 10

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”