wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Wyremontują budynek Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2010, 19:04

Budynek Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS doczeka się remontu. – Wreszcie! Bo tylko patrzeć, jak komuś stanie się tu coś złego – komentują studenci.

Chodzi o gmach przy ul. Narutowicza 12 z 1859 r. Kiedyś działała tam Szkoła Wojewódzka Lubelska, którą kierował dziadek Marii Curie-Skłodowskiej, Józef Skłodowski. Potem w budynku mieściło się żeńskie Gimnazjum im. Unii Lubelskiej. Teraz uczą się tam studenci UMCS.

I narzekają. Na słabe warunki studiowania w zabytkowej kamienicy. – Ludzie przejeżdżający ul. Narutowicza widzą tylko zniszczony budynek. My musimy w nim spędzać po kilkadziesiąt godzin tygodniowo – mówi nam jedna ze studentek. – Zniszczone wnętrza, nieszczelne okna, grzyb na ścianach – dodaje inna. Przypomnijmy, że na początku roku na studentkę wchodzą do budynku spadł kawałek gzymsu.

Teraz zabytkowa kamienica wreszcie doczeka się remontu. UMCS właśnie ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej przebudowy. – To pozwoli nam ubiegać się o fundusze zewnętrzne na remont – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak. – Liczymy na pieniądze z Unii Europejskiej.

– Jeśli nie uda się zdobyć pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, zajmiemy się remontem tego budynku, korzystając ze środków uczelni – zaznacza Mieczkowska-Czerniak. – Cały czas mamy jednak nadzieję, że zdobędziemy dofinansowanie.

Budynek pedagogiki i psychologii ma doczekać się remontu dachu, wymiany okien, nowej elewacji i odświeżenia wnętrz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
abs
poli
Oburzona
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abs
abs (7 grudnia 2010 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać, że do PO lgną karierowicze, bez racjonalnej wyobraźni, co ma urzędas do uczelni odpowiedz na to pytanie.
Rozwiń
poli
poli (7 grudnia 2010 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Się nie cieszcie studenci - tak jak na Polibudzie, po remoncie z wykorzystaniem środków unijnych zlikwidują wam ksero, barek i zarobią okoliczne punkty.
Rozwiń
Oburzona
Oburzona (7 grudnia 2010 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten budynek na Narutowicza to PAŁAC w porównaniu z warunkami w budynku psychologii szanownego UMCS (na PL. LITEWSKIM).
Tam dopiero studenci ryzykują zdrowiem i życiem ucząc się w zapleśniałych piwnicach z odpadającymi tynkami i in. Nie mówiąc już o schodach w tym budynku po których trudno się poruszać osobom sprawnym i zdrowym, nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych ruchowo, którzy, z całym szacunkiem, też się tu uczą i mają prawo do godnych warunków !!! Z własnego doświadczenia nie polecam tej uczelni o zgrozo.
Rozwiń
KULwa
KULwa (7 grudnia 2010 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby jaknajszybciej zabrano się za ten remont.Przez wiele lat nie było pieniędzy na naukę i kulturę w Lublinie,nie było pieniędzy na inne inwestycje,bo pieniądze pakowano w kościół no i przede wszystkim KUL.KUL ma sponsorów,więc hojność władz miasta w finansowaniu tej "kuźni kadr nikomuniepotrzebnych" jest zbyteczne.Nauka świecka powinna być dotowana.
Rozwiń
.
. (6 grudnia 2010 o 23:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z wydziałem artystycznym? też jest w opłakanym stanie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!