sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Wyrzucony z lotniska komendant znów w Porcie Lotniczym Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2012, 18:43

Były komendant stracił posadę koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym L
Były komendant stracił posadę koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym L

Były komendant lubelskiej straży pożarnej z zarzutami prokuratorskimi, znowu pracuje dla lotniska. – Nic o tym nie wiem. Uważam za niewłaściwe zatrudnianie pana Andrzeja G. w świetle ujawnionych wcześniej zarzutów – komentuje prezydent Lublina Krzysztof Żuk, główny akcjonariusz portu.

– Pan Andrzej G. jest zatrudniony w spółce na umowę- zlecenie do organizacji lotniskowych służb ratowniczych i ochrony fizycznej lotniska – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Decyzję o zatrudnieniu podjął zarząd.

Były komendant stracił posadę koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Lublin pod koniec stycznia. Zarząd wypowiedział mu umowę po tym, jak ujawniliśmy, że w sądzie jest akt oskarżenia przeciwko niemu. Prokuratura ustaliła, że gdy był on komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, kazał podwładnym pracować przy budowie swojego domu.

Prezesowi portu Grzegorzowi Muszyńskiemu nie przeszkadzało to w zatrudnieniu Andrzeja G. Twierdził, że zdecydowały względy fachowe. To nie przekonało akcjonariuszy, którzy po naszym tekście zażądali od prezesa wyjaśnień. Wtedy zarząd wypowiedział umowę Andrzejowi G. i poinformował o tym dziennikarzy. Termin wypowiedzenia upłynął 29 lutego.

Już następnego dnia, 1 marca, Andrzej G. podpisał z portem umowę-zlecenie. Ale o tym spółka milczała. 6 marca, czyli tydzień po ponownym zatrudnieniu byłego komendanta, prezes Muszyński tłumaczył w naszej redakcji, dlaczego… zwolnił G. – Wytworzył się zły klimat wokół tej osoby. A wokół portu nie może być zamieszania.

O ponownym zatrudnieniu Andrzeja G. nic nie wiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Nie znam decyzji operacyjnych prezesa Muszyńskiego. Być może wiąże się to z dopuszczeniem lotniska do użytkowania i jest on niezbędny do kontynuowania pewnych działań – mówi prezydent Żuk.

Ale w porcie usłyszeliśmy, że nie o to chodzi. – Andrzej G. musi zakończyć rozpoczęte przez siebie sprawy do czasu wyłonienia komendanta Lotniskowej Straży Pożarnej – tłumaczy Jankowski.

Spytaliśmy prezydenta Żuka, czy sądzi, że były komendant powinien pracować w porcie lotniczym. – W tej sprawie zajmowałem już stanowisko. Uważam za niewłaściwe zatrudnianie pana Andrzeja G. w świetle zarzutów, które ujawniła prasa. Oczywiście, że będę o to pytał prezesa Muszyńskiego.

Port twierdzi, że większościowi właściciele zostali powiadomieni o ponownym zatrudnieniu G. – Taką informację przekazał prezes Muszyński – mówi Jankowski. Próbowaliśmy skontaktować się z prezesem Muszyńskim. Wysłał nam e-maila, że jest na konferencji.

Współpraca Miłosz Bednarczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Obywatel
Janosik
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2012 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"]"O ponownym zatrudnieniu Andrzeja G. nic nie wiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
– Nie znam decyzji operacyjnych prezesa Muszyńskiego.
Być może wiąże się to z dopuszczeniem lotniska do użytkowania i jest on niezbędny do kontynuowania pewnych działań – mówi prezydent Żuk"[/size]

Andrzej G. jest NIEZBĘDNY, zapamiętajcie to fundatorzy tego lotniska.
A fundatorami nie są prywatne firmy tylko wasze podatki.
Rozwiń
Obywatel
Obywatel (30 marca 2012 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Dzidek' timestamp='1333107890' post='616316']
Dzienniku, dobrze, że piszecie o takich sprawach. Nie bójcie się tego robić i nie ulegnijcie jakimkolwiek naciskom. Zdecydowanie DW zrobił więcej pozytywnego niż złego, a w nagłaśnianiu afer jesteście zasłużenie na 1. miejscu.
[/quote]
Człowieku!? O czym Ty piszesz??? Ten artykuł jest autorstwa magdaleny bożko - TUBY PROPAGANDOWEJ ludzi z zarządu lotniska. Weź się obudź i poczytaj co ta pani od lat wypisuje i jak wychwala "dokonania" zarząd PLL. Są ludzie, którym wyrządziła wiele krzywdy wyśmiewając w swoich jednostronnych artykulikach problemy lokalnej ludności ograbionej przez PLL. Myślę że właśnie za te "dokonania" otrzymała jakiś czas temu nagrodę dziennikarską. Miałem okazję poznać tę panią i czytałem jej zmanipulowane artykuły (znanych wydarzeń), które zupełnie mijały się z prawdą. Pozdrawiam.
Rozwiń
Janosik
Janosik (30 marca 2012 o 16:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zatrudnijcie jeszcze Mariana Jakubiaka. Tak tego Jakubiaka co wyleciał za brak kompetencji z PZL Świdnik
Rozwiń
ćwok
ćwok (30 marca 2012 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wywalić muszyńskiego bo robi prywate,rozdaje stołki dla kumpli.
Rozwiń
Dzidek
Dzidek (30 marca 2012 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzienniku, dobrze, że piszecie o takich sprawach. Nie bójcie się tego robić i nie ulegnijcie jakimkolwiek naciskom. Zdecydowanie DW zrobił więcej pozytywnego niż złego, a w nagłaśnianiu afer jesteście zasłużenie na 1. miejscu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!