niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Wyścig z czasem w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 29 listopada 2015, 20:02
Autor: toma

Centrum Spotkania Kultur (fot. Maciej Kaczanowski)
Centrum Spotkania Kultur (fot. Maciej Kaczanowski)

Urząd Marszałkowski wybrał firmę, która wykona iluminację fasady multimedialnej Centrum Spotkania Kultur. Wygrała ta, która złożyła najtańszą ofertę. Jeśli zdąży ją zrealizować do końca grudnia, inwestycja zostanie sfinansowana z unijnej dotacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Przetarg ogłoszony 29 października był podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczyła tzw. projekcji zewnętrznej. Zgłosiła się jedna firma, z którą już podpisano umowę. Na wykonanie prac ma cztery tygodnie.

W części drugiej, dotyczącej iluminacji, wpłynęły trzy oferty. Wczoraj wybrano tę złożoną przez firmę TDC Polska z Poznania, która za swoją pracę otrzyma 2,7 mln zł. To dużo mniej, niż zakładał urząd, który planował wydać 4,7 mln. To również mniej, niż oczekiwali pozostali uczestnicy przetargu.

– Pojawiły się zastrzeżenia, że cena może być rażąco niska. Dlatego wezwaliśmy firmę do złożenia wyjaśnień, które nas satysfakcjonują. Jeśli otrzymamy stosowne dokumenty, umowę podpiszemy nawet dzisiaj. Najpóźniej powinno to nastąpić na początku przyszłego tygodnia – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Poznańska firma zadeklarowała, że potrzebuje sześciu tygodni. Tymczasem jeśli zadanie ma być sfinansowane z unijnej dotacji, to musi być zrealizowane do końca grudnia. W przeciwnym razie urząd będzie musiał zapłacić z własnego budżetu.

– Mamy nadzieję, że uda się wyrobić do końca roku. Wykonawca wie, że zależy nam na czasie. Ale jeśli prace nie zakończą się przed 31 grudnia, to mamy zabezpieczone środki na ten cel – zapewnia Górka.

arczi
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arczi
arczi (1 grudnia 2015 o 00:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przekręt goni przekręt jak to w Polsce. Plac teatralny otwierają....wielka impreza z prezydentem a dziś idę po ul. Grottgera a tam jeszcze prace trwają, chodnika nie ma tylko jakieś sterty kostki, robotnicy się wszędzie kręcą bez celu, bo pracą tego nie można nazwać.

teraz dopiero przetarg na iluminacje rozstrzygnęli (brawo!), a tu proszę w BIP jeszcze znalazłem przetarg na jakieś roboty budowlane z 9 października: 

http://umwl.bip.lubelskie.pl/index.php?id=85&p1=szczegoly&p2=42024

Po co robić taki szum i chwalić się jak jeszcze tyle brakuje do końca.

Ile jeszcze publicznych pieniędzy chcą wydać na budynek który nigdy na siebie nie zarobi?!?!

Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2015 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak drugiego brzydkiego obiektu /fatalna architektura / pewnie w Polsce nie ma. to w komuniej juz ładniejsze projektowali.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2015 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że warto by to Centrum Przenieść tam, gdzie już są te kultury. Wyburzyć to szkaradzieństwo i zbudować normalny teatar dla ludzi, a nie ośrodek słusznej propagandy..
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2015 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że najwyższy już czas do zorganizowania przetargu na bezpieczne wyburzenie tego monumentu pychy nierobów z administracji i tzw. "organizacji pozarządowych".
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2015 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak mosty "ziluminował" zamiast remontować..? W sumie kwotowo podobnie a może nawet taniej...! 2,7 mln psu pod ogon... co za dziwne czasy że inwestuje się głównie w "wizytówki"...! puste czasy... a tyle jest naprawdę ważnych potrzeb, ech...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!