piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wyśpiewali sukces. VII Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej (zdjęcia)

Dodano: 25 listopada 2016, 20:04
Autor: ask

Konkursem Laureatów zakończył się VII Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji śpiewanej” zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie przy współudziale Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszenia Przyjaciół „Grabskiego”.

– „Na strunach poezji” to nasz autorski projekt artystyczny realizowany od 2010 roku – mówi Elżbieta Sękowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. – U jego podstaw leży przekonanie, że poezja wciąż może mówić do młodego człowieka głosem doniosłym i ważnym, wyraża bowiem, jak pisał Czechowicz „rzeczy niewyrażalne, niemożliwe do sformułowania” i w tym właśnie kształcie wychodzi naprzeciw doświadczeniom i emocjom trudnym do wypowiedzenia w codziennym języku.

W tym roku uzdolnioną wokalnie i muzycznie młodzież oceniał prof. Andrea Jaworska, dr Jarosław Cymerman i Piotr Selim. Zdecydowali oni, że w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce otrzymała Karolina Gruba z Prywatnego Gimnazjum i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Czapskiego w Lublinie. Na podium stanęły także Patrycja Krukowska z Gimnazjum nr 6 w Chełmie i Martyna Wiatr z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu.

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Jędruszak (Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu), Zespół Madzimuzy (Gimnazjum im. bł. bpa Gorala w Ciecierzynie) i Franciszek Barnowski (Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu).

Najlepsi w grupie szkół ponadgimnazjalnych okazały się Katarzyna Kusy i Karolina Czubak z Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku (I miejsce), Darjia Zubczuk z Łódzkiej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina (II miejsce) i Julia Kierepka ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Lublinie (III miejsce).

Wyróżnienia trafiły do Izabeli Putkowskiej (Zespół Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim), Grupy „Opium” (Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie), Katarzyny Wisińskiej (Janowski Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim) oraz Alicji Gromuły (Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie).

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety Józefa Czechowicza „Dzwoneczek Józefa Czechowicza” otrzymały Magdalena Korona i Anna Kolasa z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 listopada 2016 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!