Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2012 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Wysypuje śmieci koło chodnika. Brudas z Czechowa będzie ukarany?

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Brudas ma na imię Grażyna lub jest kimś bliskim pani Grażyny. Mieszka w wieżowcu na Czechowie, a ktoś w ich domu miał biegunkę. Nie umie też zatroszczyć się o to, by śmieci trafiały do kontenera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O brudach walających się na skarpie przy zakręcie ul. Kiepury powiadomił nas jeden z Czytelników. Zgłaszał sprawę Straży Miejskiej, ale dyżurny miał powiedzieć mu, by poczekał i pokierował funkcjonariuszy. Czytelnik czekać nie chciał. Później mundurowi sami zadzwonili do niego i dostali kolejne wskazówki.

– Funkcjonariusze byli tam we wtorek około godziny 18, znaleźli w śmieciach faktury z nazwiskiem i adresem i będą się kontaktować z tą osobą – przekazała nam Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej.

Także my wczoraj byliśmy na miejscu, prawie dobę po interwencji strażników. Śmieci nadal leżały. Przechodnie nadal mogli się dowiedzieć, że należą do mieszkanki z pobliskiego wieżowca. Że w jej domu ktoś niedawno używał tabletek pomagających powstrzymać biegunkę, ile płaci za telefon, jakich kosmetyków używa się u niej w domu. Jest też podarte zaświadczenie lekarskie noszącej to samo nazwisko Marty.

Dlaczego odpady nadal leżą? – Informację o śmieciach przekazaliśmy właścicielowi terenu, czyli Zarządowi Dróg i Mostów – zapewnia Bańka.

– Zarząd Dróg i Mostów ma od firmy sprzątającej informację, że teren będzie uporządkowany najpóźniej do południa w czwartek – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

W magistracie nadal działa skrzynka e-mailowa czysto@lublin.eu, poprzez którą można zgłaszać podobne przypadki. – Teraz miesięcznie dostajemy ok. 10 e-maili, z których tylko połowa dotyczy sprzątania. Ostatnią wiadomość w takiej sprawie dostaliśmy 13 sierpnia – dodaje Bobowska.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 10 maja 2018 o 21:12
zaklady
Avatar
Yunnan / 30 sierpnia 2012 o 20:20
Czytelnik się nudzi, a możę mu żona nie daje, że się zajmuje takimi pierdołami? A może jest tak mało inteligentny, że nie przyszło mu do głowy, że taki worek to mógł tam zawlec pies, złośliwy sąsiad, pijak/złodziej (bo każdy pijak to złodziej)? Dowalić bliźniemu to takie polskie i katolickie, ukarać za wszelką cenę, odreagować własne frustracje w imię domniemanego porządku publicznego. Już widzę jaki Czytelnik był dumny, że wyrwał chwasta.
Avatar
kejt / 30 sierpnia 2012 o 12:33
@corr
u mnie na osiedlu ludziom nie chce się otwierać śmietnika kluczem, więc zostawiają pod drzwiami. ostatnio na górze śmieci mozna było zobaczyć rachunek za telefon z danymi jakiejś babki, więc nie mów mi, że nikt by takich danych na wierzchu nie zostawił
Avatar
maxi / 30 sierpnia 2012 o 11:53
[quote name='calineczka' timestamp='1346318939' post='668823']
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli... trzeba nakładać takie kary aby dla ludzi miesięczny koszt wywozu śmieci ok 140 zł, był korzystniejszy niż płacenie kary np 2000 zł.
[/quote]
To znajdź w tych śmieciach na Węglinie dane osobowe i prześlij do Dziennika. Wątpię czy coś znajdziesz. Jeżeli twoje śmieci ktoś rozsypie na trawniku to zapłacisz karę jaką proponujesz, raczej nie.
[quote name='calineczka' timestamp='1346318939' post='668823']
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to ... rozwiń
Avatar
calineczka / 30 sierpnia 2012 o 11:28
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli... trzeba nakładać takie kary aby dla ludzi miesięczny koszt wywozu śmieci ok 140 zł, był korzystniejszy niż płacenie kary np 2000 zł.
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli.... rozwiń
Avatar
adg / 30 sierpnia 2012 o 11:14
a na trawniku leżała gazeta Dziennik Wschodni, czyżby redaktor nie trafił do kosza?
Avatar
Grażyna / 30 sierpnia 2012 o 10:56
Ludzie opamiętajcie się i nie wyrzucajcie śmieci do śmietników, bo znowu jakaś menda wywlecze je na trawnik i będzie na Was.
Avatar
corr / 30 sierpnia 2012 o 10:53
Szanowny autorze tego newsa weź pod uwagę, że oskarżasz kogoś, kto prawdopodobnie padł ofiarą głupiego żartu lub złośliwego sąsiada. Przecież nawet mało rozgarnięty człowiek nie wyrzuci w taki sposób śmieci z podanymi jak na tacy swoimi danymi.
Jeżeli ja zakradnę się do śmietnika Dziennika, wyciągnę worek śmieci i zawartosć rozsypię na trawie, zrobię zdjęcia i prześlę do was, to czy przyznacie się publicznie że jesteście brudasami?. Wątpię, nastąpi cała seria artykułów jak to jesteście wrabiani i jeszcze powiadomicie odpowiednie organa, że popełniono przestępstwo.
No i na koniec, chcecie 19,90 przy takim poziomie dziennikarstwa?. To chyba żart.
Szanowny autorze tego newsa weź pod uwagę, że oskarżasz kogoś, kto prawdopodobnie padł ofiarą głupiego żartu lub złośliwego sąsiada. Przecież nawet mało rozgarnięty człowiek nie wyrzuci w taki sposób śmieci z podanymi jak na tacy swoimi danymi.
Jeżeli ja zakradnę się do śmietnika Dziennika, wyciągnę worek śmieci i zawartosć rozsypię na trawie, zrobię zdjęcia i prześlę do was, to czy przyznacie się publicznie że jesteście brudasami?. Wątpię, nastąpi cała seria artykułów jak to jesteście wrabiani i jeszcze powiadomicie odpowiednie organa... rozwiń
Avatar
OM / 30 sierpnia 2012 o 10:42
Myślę, że to raczej ktoś wyciągnął worek ze śmietnika, porozrywał i zostawił. Może bezdomny, może jakiś pies. Ale oczywiście to sprawa na miarę dziennika, a teraz niech Lublin zlinczuje panią Grażynę.
Dziwię się, że dziennik pisze o czymś takim.
Avatar
Fazi / 30 sierpnia 2012 o 10:40
A skąd wiadomo, że te śmieci na pewno nie były wyrzucone do kontenera w worku, a stamtąd nie wyciągnął ich np. ktoś bezdomny?
Avatar
Lorencywow / 10 maja 2018 o 21:12
zaklady
Avatar
Yunnan / 30 sierpnia 2012 o 20:20
Czytelnik się nudzi, a możę mu żona nie daje, że się zajmuje takimi pierdołami? A może jest tak mało inteligentny, że nie przyszło mu do głowy, że taki worek to mógł tam zawlec pies, złośliwy sąsiad, pijak/złodziej (bo każdy pijak to złodziej)? Dowalić bliźniemu to takie polskie i katolickie, ukarać za wszelką cenę, odreagować własne frustracje w imię domniemanego porządku publicznego. Już widzę jaki Czytelnik był dumny, że wyrwał chwasta.
Avatar
kejt / 30 sierpnia 2012 o 12:33
@corr
u mnie na osiedlu ludziom nie chce się otwierać śmietnika kluczem, więc zostawiają pod drzwiami. ostatnio na górze śmieci mozna było zobaczyć rachunek za telefon z danymi jakiejś babki, więc nie mów mi, że nikt by takich danych na wierzchu nie zostawił
Avatar
maxi / 30 sierpnia 2012 o 11:53
[quote name='calineczka' timestamp='1346318939' post='668823']
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli... trzeba nakładać takie kary aby dla ludzi miesięczny koszt wywozu śmieci ok 140 zł, był korzystniejszy niż płacenie kary np 2000 zł.
[/quote]
To znajdź w tych śmieciach na Węglinie dane osobowe i prześlij do Dziennika. Wątpię czy coś znajdziesz. Jeżeli twoje śmieci ktoś rozsypie na trawniku to zapłacisz karę jaką proponujesz, raczej nie.
[quote name='calineczka' timestamp='1346318939' post='668823']
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to ... rozwiń
Avatar
calineczka / 30 sierpnia 2012 o 11:28
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli... trzeba nakładać takie kary aby dla ludzi miesięczny koszt wywozu śmieci ok 140 zł, był korzystniejszy niż płacenie kary np 2000 zł.
ludzie nie usprawiedliwiajcie się nawzajem. Biedni czy bogaci wyrzucają śmieci w rowach. Mieszkam na Węglinie gdzie większość ludzi jest zamożnych, a podjeżdżają swymi wypasionymi brykami (często z dziećmi siedzącymi na tylnym siedzeniu) i wyrzucają aby zaoszczędzić parę złotych, a przy okazji uczą dzieci jak należy postępować. Żenada! A myślę, że ta Pani może być tak mało ogarnięta i wyrzucić śmieci z rachunkami, bo tak naprawdę to co jej za to grozi? zaraz będzie informacja, że to jest niska szkodliwość społeczna i się sprawa rozmydli.... rozwiń
Avatar
adg / 30 sierpnia 2012 o 11:14
a na trawniku leżała gazeta Dziennik Wschodni, czyżby redaktor nie trafił do kosza?
Avatar
Grażyna / 30 sierpnia 2012 o 10:56
Ludzie opamiętajcie się i nie wyrzucajcie śmieci do śmietników, bo znowu jakaś menda wywlecze je na trawnik i będzie na Was.
Avatar
corr / 30 sierpnia 2012 o 10:53
Szanowny autorze tego newsa weź pod uwagę, że oskarżasz kogoś, kto prawdopodobnie padł ofiarą głupiego żartu lub złośliwego sąsiada. Przecież nawet mało rozgarnięty człowiek nie wyrzuci w taki sposób śmieci z podanymi jak na tacy swoimi danymi.
Jeżeli ja zakradnę się do śmietnika Dziennika, wyciągnę worek śmieci i zawartosć rozsypię na trawie, zrobię zdjęcia i prześlę do was, to czy przyznacie się publicznie że jesteście brudasami?. Wątpię, nastąpi cała seria artykułów jak to jesteście wrabiani i jeszcze powiadomicie odpowiednie organa, że popełniono przestępstwo.
No i na koniec, chcecie 19,90 przy takim poziomie dziennikarstwa?. To chyba żart.
Szanowny autorze tego newsa weź pod uwagę, że oskarżasz kogoś, kto prawdopodobnie padł ofiarą głupiego żartu lub złośliwego sąsiada. Przecież nawet mało rozgarnięty człowiek nie wyrzuci w taki sposób śmieci z podanymi jak na tacy swoimi danymi.
Jeżeli ja zakradnę się do śmietnika Dziennika, wyciągnę worek śmieci i zawartosć rozsypię na trawie, zrobię zdjęcia i prześlę do was, to czy przyznacie się publicznie że jesteście brudasami?. Wątpię, nastąpi cała seria artykułów jak to jesteście wrabiani i jeszcze powiadomicie odpowiednie organa... rozwiń
Avatar
OM / 30 sierpnia 2012 o 10:42
Myślę, że to raczej ktoś wyciągnął worek ze śmietnika, porozrywał i zostawił. Może bezdomny, może jakiś pies. Ale oczywiście to sprawa na miarę dziennika, a teraz niech Lublin zlinczuje panią Grażynę.
Dziwię się, że dziennik pisze o czymś takim.
Avatar
Fazi / 30 sierpnia 2012 o 10:40
A skąd wiadomo, że te śmieci na pewno nie były wyrzucone do kontenera w worku, a stamtąd nie wyciągnął ich np. ktoś bezdomny?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 0 0

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 1 2

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi 0 4

Mechanik z okolic Łukowa odpowie za przywłaszczenie samochodu. 29-latek przyjął do naprawy samochód. Zamiast zwrócić go później właścicielowi, oddał je pod zastaw mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci 6 13

Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. W środku nocy, leżącą na chodniku kobietę zauważył przechodzień.

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta 8 3

W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę 0 0

Niewielkie utrudnienia dla kierowców na S17. W rejonie Woli Przybysławskiej (pow. lubelski) zepsuła się ciężarówka.

Starosta Świdnicki obwieszcza

Starosta Świdnicki obwieszcza 0

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 5 1

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają?

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają? 11 15

W nowym sezonie kibice żółto-biało-niebieskich mogą nie poznać swojej drużyny. Z zespołem pożegna się wielu bardziej doświadczonych zawodników, w tym Marcin Burkhardt. – Kontrakt Marcina wygasa z końcem miesiąca i nie zostanie przedłużony – potwierdza prezes Motoru Leszek Bartnicki.

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej 11 3

W poniedziałek władze miasta oficjalnie przekazały plac budowy przy ul. Lubelskiej nowej hali widowiskowo-sportowej firmie Mostostal Puławy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 3 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 1 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 2 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 3 4

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!