Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Wywóz śmieci w Lublinie będzie droższy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 36 A A

Firmy wywożące śmieci zażądały za 2015 r. więcej pieniędzy, niż szacowało miasto. Ratusz musi teraz znaleźć 2,3 mln złotych, ale zapewnia, że mimo to nie podniesie opłat pobieranych od mieszkańców. Śmieci wywiozą te same firmy, ale zasady nieco się zmienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek Urząd Miasta otworzył oferty od firm startujących w przetargu na odbiór śmieci od mieszkańców przez cały przyszły rok. Oferty były składane osobno na każdy z siedmiu rejonów, na które podzielony został Lublin. Tam, gdzie o zlecenie starało się Kom-Eko, tam oferty nie składała spółka SITA Wschód. I na odwrót: w rejonach SITY do przetargu nie stawało Kom-Eko. Firmy chcą obsługiwać dokładnie te same części miasta, którymi zajmują się teraz.

Obie spółki zaproponowały ceny wyższe od kwot przeznaczanych przez miasto na każdy z rejonów. Ratusz zarezerwował w sumie ponad 35 mln złotych, tymczasem ceny przekroczyły 37 milionów.

Sęk w tym, że miasto praktycznie stoi pod ścianą i musi dołożyć brakującą kwotę, bo do końca obecnych umów pozostało już tylko kilkanaście dni. Miasto twierdzi, że mimo to nie będzie podnosić opłat za wywóz odpadów. - Chcemy przeanalizować system tak, żeby opłaty pobierane od mieszkańców pozostały takie, jakie są - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nowe będą za to zasady wywozu śmieci. - Zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych w zabudowie wielorodzinnej - mówi Marcin Rycaj z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. Takie graty mają być wywożone z blokowisk już nie raz, ale dwa razy w miesiącu. Na każdy z siedmiu sektorów przypadać ma również więcej o jeden pojazd do odbioru odpadów zmieszanych.

- Firmy wywożące śmieci powinni zorganizować trzy niezależne linie telefoniczne lub obsługę typu call center - dodaje Rycaj. Wraz z harmonogramem odbioru śmieci przedsiębiorcy powinni przekazać też pakiet materiałów informacyjnych. Przetarg obejmuje w tym roku również wywóz odpadów niebezpiecznych, które były do tej pory zbierane na podstawie odrębnej umowy. Natomiast choinki mają być wywiezione od nas dwukrotnie: raz w styczniu i raz w lutym.

Przetarg może być rozstrzygnięty jeszcze w piątek.

Przetarg w liczbach

Na poszczególne sektory miasto zarezerwowało: sektor I: 6 038 486 zł, sektor II: 5 480 554 zł, sektor III: 5 599 894 zł, sektor IV: 4 581 710 zł, sektor V: 4 140 369 zł, sektor VI: 5 677 172 zł, sektor VII: 3 620 658 zł.

Złożone oferty: sektor I: 7 094 619 zł (SITA), sektor II: 5 566 913 zł (Kom-Eko), sektor III: 5 682 634 zł (Kom-Eko), sektor IV: 5 196 267 zł (SITA), sektor V: 4 217 995 zł (Kom-Eko), sektor VI: 5 808 365 zł (Kom-Eko), sektor VII: 3 842 136 zł (SITA).

Każda z firm musiała też podać deklarowany poziom recyklingu. Kom-Eko deklarowało 20 proc., SITA 16 proc.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Śmieci / 19 grudnia 2014 o 20:12
A po co te informatyczne nowinki cody na worki czipy czy mycie śmietników inne zabawki wszystko to podnosi cenę dla mieszkańca. Inne miasta robią inaczej i jest taniej. Niedługo to bez zgody miasta nie będzie można wystawić pojemnika przed dom. Jak kiedyś wyrzucano trawę czy popiół ? Po co nam kody na worki kto to wymyśla i ile kosztuje? Może ratusz końcu popatrzy kto to wszystko wymyśla a mieszkańcy za to płaca. Aaaaa a popiół z pieców dalej sypiemy na drogę albo do śmieci, w innych gminach maja oddzielne odbiory.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 20:08

schorowany pisiorku zaspamowałeś forum i co w związku z tym? udowodniłem ci, że kłamiesz i ceny wywózki śmieci mamy jedne z najtańszych w Polsce a ty z braku argumentów zacząłeś mnie wyzywać od gimbusów, brawo frustracie, teraz możesz iść na skargę do prezesa, że szara masa po raz kolejny nie łyknęła pisowskiej propagandy

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:13

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcwTak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

le="color:rgb(40,40,40);font-family:Arial, sans-serif;">Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:11

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Avatar
Spec od przetargów / 19 grudnia 2014 o 19:09

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

Tak pisać może tylko pracownik firmy „śmieciowej” lub przedstawiciel ogłaszającego przetarg! 

rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:56
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:55

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:50

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmo

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej! Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa, UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:45

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Avatar
Dobrze zorientowany / 19 grudnia 2014 o 18:44

Zanim palniesz następną głupotę idź i doczytaj bo aż żal czytać takie "mądrości". Odbiór śmieci w Lublinie nigdy nie był i nie jest najdroższy. Przestań powielać to kłamstwo.

r-scale-d3 . dcs . redcdn . pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/bb7946e7d85c81a9e69fee1cea4a087c/7a43ccae-d526-11e2-a39e-0025b511229e.png?type=0&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000

 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje?
 
 
 
Taki komentarz może napisać tylko człowiek psychicznie chory, prymityw ,tępak lub ignorant! Gimbus ze średnią 1.0 napisałby o wiele mądrzej!Ceny odbioru śmieci w Lublinie są jednymi z najdroższych w Polsce! To nie był przetarg, to zmowa cenowa! Do przetargu stają dwie firmy       ( jaki to przetarg) i znają wysokość funduszy jakie zbierze miasto na odbiór śmieci....... śmiać się czy płakać!  Tak można tylko w Lublinie! Gdzie jest NIK i Izba Obrachunkowa? UOKiK i inne tego rodzaju instytucje? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 10 0

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 9 7

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 1 1

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

Strażak z Chełma na medal

Strażak z Chełma na medal 5 0

Rafał Bereza z Chełma wraz z drużyną zdobył tytuł mistrzów europy podczas Mistrzostw Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 3 7

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 39 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!