środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Wywóz śmieci w Lublinie. Kolejny problem w kliku dzielnicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2015, 14:10
Autor: Dominik Smaga

Znów nie udało się wybrać firmy, która będzie wywozić odpady z dwóch części miasta. Ratusz unieważnił w piątek przetarg na tę usługę i zapowiedział, że ogłosi nowy, trzeci z kolei. A do jego rozstrzygnięcia odbiór śmieci zapewnić ma tzw. umowami uzupełniającymi

Przetarg miał wyłonić firmę, która od 1 kwietnia do końca roku będzie opróżniać osiedlowe kontenery i odbierać worki z odpadami z domów jednorodzinnych w dwóch sektorach miasta. Obejmują one dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice, Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście i Za Cukrownią.

Dwie firmy

O zlecenie na każdy z tych sektorów starały się dwie firmy, ale ostatecznie nie wybrano żadnej z nich. - Były za drogie - tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Na zapłatę za tę usługę miasto zarezerwowało łącznie 7 milionów złotych, podczas gdy najtańsze oferty (złożone przez warszawską spółkę Eko-Byś) dla obu sektorów sumują się do 9 milionów zł. Jeszcze większej zapłaty chciała lubelska spółka SITA Wschód wyceniając usługę w obu sektorach na 9,6 miliona zł (łącznie).

To właśnie duża przebitka cenowa stała się powodem piątkowego unieważnienia przetargu przez Urząd Miasta. - Niezwłocznie ogłosimy nowy - zapowiada Krzyżanowska. Ratusz liczy na to, że składając kolejne oferty przedsiębiorcy zejdą z cen. Na to samo miasto liczyło częściowo unieważniając w grudniu pierwszy przetarg na wywóz odpadów przez cały rok 2015.

Tamto postępowanie dotyczyło siedmiu sektorów i przypadku każdego z nich cena była wyższa od kwoty przeznaczonej przez miasto. Miasto wybrało wykonawcę dla pięciu sektorów, w których cenowa przebitka wynosiła łącznie 600 tys. zł. W pozostałych dwóch przetarg unieważniono, bo tu oferty opiewały na kwotę przekraczającą założenia o 1,6 miliona zł.

Powtórka przetargu nic Ratuszowi nie dała, bo przy zamówieniu na 12 miesięcy przebitka cenowa wynosiła 1,6 mln, a przy 9-miesięcznym wzrosła do 2 milionów. - Nie widzimy uzasadnienia wzrostu kosztów na taką skalę - mówi Krzyżanowska.

Co będzie dalej?

Wywóz odpadów ze wspomnianych dzielnic zostanie zlecony firmie SITA Wschód w ramach tzw. umowy uzupełniającej do poprzedniego zlecenia, które wygasło z końcem ubiegłego roku. Dokładnie w taki sam sposób miasto zleciło odbiór śmieci po grudniowym fiasku pierwszego przetargu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin śmieci
Tomi
selektyw
Alek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomi
Tomi (14 marca 2015 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To się chyba miastu troszkę ceny powaliły dając cenę 4 003 795 złotych za I sektor na 9miesięcy. W grudniu dawali 6 038 486 zł na 12  miesięcy. Dając podobną stawkę jak w grudniu powinni dać 4528864 zł. Idiotów z ludzi robią?


Rozwiń
selektyw
selektyw (13 marca 2015 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A moze skoro dwie firmy, w tym jedna zupełnie nowa dają ceny dużo wyższe nic przeznacza miasto, to maja ku temu powody? Moze to miasto złe oszacowało koszty?
Rozwiń
Alek
Alek (13 marca 2015 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To może zlikwidować MONOPOL? "Wolny rynek" sam rozwiązuje takie problemy z korzyścią dla klientów. Ale przecież w Polsce nadal mamy komunizm :(

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!