poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie ukarana za pobieranie opłat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2013, 11:41
Autor: (drs)

Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych (Jacek Świer
Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych (Jacek Świer

Za nielegalne uznał Urząd Ochrony i Konsumentów szereg opłat pobieranych przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych z Lublina i nałożył za to na prywatną uczelnię ponad 17 tys. zł kary. Urząd nakazał też WSNS zaniechanie dotychczasowych praktyk.

Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych. Za wyznaczenie na wniosek studenta terminu egzaminu komisyjnego z jednego przedmiotu uczelnia ustaliła 100-złotową opłatę.

W regulaminie były też zapisy dotyczące dyplomowania po terminie zasadniczej sesji egzaminacyjnej: za oddanie pracy do 30 czerwca i wyznaczenie terminu egzaminu uczelnia miała naliczać 100 zł, w przypadku oddania pracy po 30 czerwca opłata rosła do 200 zł, a za wyznaczenie terminu poprawkowego egzaminu dyplomowego przewidziane było aż 300 zł.

Zdaniem UOKiK uczelnia złamała tym samym Ustawę o szkolnictwie wyższym, która zabrania pobierania takich opłat. Urzędnicy nakazali ich wykreślenie z regulaminu. Wcześniej WSNS sama wycofała się z innych zapisów, które urząd uznał również za niezgodne z prawem. Mowa o 20 zł za sporządzenie wezwania do zapłaty i 50 zł za rezygnację ze studiów.

Szkoła wycofała się też z zapisu mówiącego, że opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów i innego, przyznającego WSNS prawo do rozwiązania umowy i skreślenia z listy studentów w przypadku spóźnienia z zapłatą o więcej, niż 30 dni. Uczelnia nie miała tymczasem prawa automatycznie skreślać dłużników, zgodnie z prawem powinna wcześniej wezwać dłużnika do zapłaty wyznaczając termin uiszczenia należności.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Magda
Róża
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Magda
Magda (2 września 2013 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

tak właśnie jest ,gdy zaczyna się studia magisterskie, co jest chore. Na Wincentego Pola, dowiedziałam się ,że mgr z fizjoterapii mogę zrobić w 4 lata,bo różnice programowe są, a tych różnic jest tak dużo...kilka przedmiotów;/

Załamać się można ,a nie studiować...

Rozwiń
Róża
Róża (2 września 2013 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja jak zrezygnowałam na UP przed pierwszą sesją, będąc na studiach zaocznych, w dziekanacie dostałam informację,że muszę dokonać wpłaty za kolejny semestr ,to był dla mnie szok, jednak w dziekanatach zawsze straszą, w WSNS jest podobnie, jednak te opłaty m.in. za obronę i te inne, które są w umowie nie są brane pod uwagę,wiem o tym,bo ukończyłam tam kosmetologię, a z uczelni jestem zadowolona.

Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2013 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co za prawników mają, nieuki

Rozwiń
joanna
joanna (2 września 2013 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W końcu wyszła prawda na światło dzienne o tej uczelni, tzn. studia przez internet po których jest pewna praca. Nie wiem czy płakać czy śmiać się jak czytam o studiowaniu tych kosmicznych , na poczekaniu wymyślanych kierunków po których bez problemu znajdziesz pracę i kontynuacji np. na Uniwersytecie Medycznym. Nie życzyłbym sobie studiować o ile to możliwe z kimś kto skończył studia I stopnia na tej uczelni.

Ta Uczelnia to najgorsze co może spotkać potencjalnego studenta. Zgadzam się bo sama mam koleżanki które tam chciały zapisać się że szkoła nastawiona jest tylko i wyłącznie na kasę.

Rozwiń
marek
marek (2 września 2013 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta niby uczelnia to jedna wielka ściema, brakuje tylko tam kierunku np. Wędkarstwo, Grzybobranie itp. Zamiast skupić się na nauce to tylko kasa i kasa na każdym kroku. Nie polecam nikomu tej uczelni. Wolę już nigdzie nie studiować jak to można nazwać studiowaniem niż tam chodzić.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!