Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2013 r.
11:41
Edytuj ten wpis

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie ukarana za pobieranie opłat

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 10 A A
Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych (Jacek Świer
Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych (Jacek Świer

Za nielegalne uznał Urząd Ochrony i Konsumentów szereg opłat pobieranych przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych z Lublina i nałożył za to na prywatną uczelnię ponad 17 tys. zł kary. Urząd nakazał też WSNS zaniechanie dotychczasowych praktyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zakwestionowane przez UOKiK opłaty dotyczyły m.in. egzaminów poprawkowych i komisyjnych. Za wyznaczenie na wniosek studenta terminu egzaminu komisyjnego z jednego przedmiotu uczelnia ustaliła 100-złotową opłatę.

W regulaminie były też zapisy dotyczące dyplomowania po terminie zasadniczej sesji egzaminacyjnej: za oddanie pracy do 30 czerwca i wyznaczenie terminu egzaminu uczelnia miała naliczać 100 zł, w przypadku oddania pracy po 30 czerwca opłata rosła do 200 zł, a za wyznaczenie terminu poprawkowego egzaminu dyplomowego przewidziane było aż 300 zł.

Zdaniem UOKiK uczelnia złamała tym samym Ustawę o szkolnictwie wyższym, która zabrania pobierania takich opłat. Urzędnicy nakazali ich wykreślenie z regulaminu. Wcześniej WSNS sama wycofała się z innych zapisów, które urząd uznał również za niezgodne z prawem. Mowa o 20 zł za sporządzenie wezwania do zapłaty i 50 zł za rezygnację ze studiów.

Szkoła wycofała się też z zapisu mówiącego, że opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi w przypadku niepodjęcia studiów i innego, przyznającego WSNS prawo do rozwiązania umowy i skreślenia z listy studentów w przypadku spóźnienia z zapłatą o więcej, niż 30 dni. Uczelnia nie miała tymczasem prawa automatycznie skreślać dłużników, zgodnie z prawem powinna wcześniej wezwać dłużnika do zapłaty wyznaczając termin uiszczenia należności.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 2 września 2013 o 21:48

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

tak właśnie jest ,gdy zaczyna się studia magisterskie, co jest chore. Na Wincentego Pola, dowiedziałam się ,że mgr z fizjoterapii mogę zrobić w 4 lata,bo różnice programowe są, a tych różnic jest tak dużo...kilka przedmiotów;/

Załamać się można ,a nie studiować...

nie jest ,gdy zaczyna się studia magisterskie, co jest chore. Na Wincentego Pola, dowiedziałam się ,że mgr z fizjoterapii mogę zrobić w 4 lata,bo różnice programowe są, a tych różnic jest tak dużo...kilka przedmiotów;/

Załamać się można ,a nie studiować...

rozwiń
Avatar
Róża / 2 września 2013 o 21:41

Ja jak zrezygnowałam na UP przed pierwszą sesją, będąc na studiach zaocznych, w dziekanacie dostałam informację,że muszę dokonać wpłaty za kolejny semestr ,to był dla mnie szok, jednak w dziekanatach zawsze straszą, w WSNS jest podobnie, jednak te opłaty m.in. za obronę i te inne, które są w umowie nie są brane pod uwagę,wiem o tym,bo ukończyłam tam kosmetologię, a z uczelni jestem zadowolona.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 21:27

co za prawników mają, nieuki

Avatar
joanna / 2 września 2013 o 20:14

W końcu wyszła prawda na światło dzienne o tej uczelni, tzn. studia przez internet po których jest pewna praca. Nie wiem czy płakać czy śmiać się jak czytam o studiowaniu tych kosmicznych , na poczekaniu wymyślanych kierunków po których bez problemu znajdziesz pracę i kontynuacji np. na Uniwersytecie Medycznym. Nie życzyłbym sobie studiować o ile to możliwe z kimś kto skończył studia I stopnia na tej uczelni.

Ta Uczelnia to najgorsze co może spotkać potencjalnego studenta. Zgadzam się bo sama mam koleżanki które tam chciały zapisać się że szkoła nastawiona jest tylko i wyłącznie na kasę.

W końcu wyszła prawda na światło dzienne o tej uczelni, tzn. studia przez internet po których jest pewna praca. Nie wiem czy płakać czy śmiać się jak czytam o studiowaniu tych kosmicznych , na poczekaniu wymyślanych kierunków po których bez problemu znajdziesz pracę i kontynuacji np. na Uniwersytecie Medycznym. Nie życzyłbym sobie studiować o ile to możliwe z kimś kto skończył studia I stopnia na tej uczelni.

Ta Uczelnia to najgorsze co może spotkać potencjalnego studenta. Zgadzam się bo sama mam koleżanki które tam chciały zapisać... rozwiń

Avatar
marek / 2 września 2013 o 20:01

Ta niby uczelnia to jedna wielka ściema, brakuje tylko tam kierunku np. Wędkarstwo, Grzybobranie itp. Zamiast skupić się na nauce to tylko kasa i kasa na każdym kroku. Nie polecam nikomu tej uczelni. Wolę już nigdzie nie studiować jak to można nazwać studiowaniem niż tam chodzić.

Avatar
Ania / 2 września 2013 o 18:37

Wspia nie jest lepsza aż dziwne że nikt nie napisał tutaj o tym jak ci spryciarze wprowadzili aneksy do umowy gdy wprowadzono ustawę która zabroniła pobierać opłat między innymi za obronę. Zna ktoś z was przypadki w których udało by się studentowi odzyskać pieniądze wpłacone za obronę. Aneksu nie podpisałam.

Avatar
Artur / 2 września 2013 o 15:32

czy można się starć o zwrot już zapłaconych niesłusznie kar?

Avatar
ewelina / 2 września 2013 o 13:55
Wkoncu ktoś wzial sie za tych oszustów. "Uczelnia" o której mowa to jest masakra, ktora naciagnela mnie na 50zl za rezygnacje ze "studiow". Z butow mnie wyrwalo kiedy w dziekanacie panie kazaly mi zaplacic zanim skreśla mnie z listy studentow.
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 13:55

KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.


KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

rozwiń
Avatar
taktak / 2 września 2013 o 12:41

KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.

Avatar
Magda / 2 września 2013 o 21:48

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

tak właśnie jest ,gdy zaczyna się studia magisterskie, co jest chore. Na Wincentego Pola, dowiedziałam się ,że mgr z fizjoterapii mogę zrobić w 4 lata,bo różnice programowe są, a tych różnic jest tak dużo...kilka przedmiotów;/

Załamać się można ,a nie studiować...

nie jest ,gdy zaczyna się studia magisterskie, co jest chore. Na Wincentego Pola, dowiedziałam się ,że mgr z fizjoterapii mogę zrobić w 4 lata,bo różnice programowe są, a tych różnic jest tak dużo...kilka przedmiotów;/

Załamać się można ,a nie studiować...

rozwiń
Avatar
Róża / 2 września 2013 o 21:41

Ja jak zrezygnowałam na UP przed pierwszą sesją, będąc na studiach zaocznych, w dziekanacie dostałam informację,że muszę dokonać wpłaty za kolejny semestr ,to był dla mnie szok, jednak w dziekanatach zawsze straszą, w WSNS jest podobnie, jednak te opłaty m.in. za obronę i te inne, które są w umowie nie są brane pod uwagę,wiem o tym,bo ukończyłam tam kosmetologię, a z uczelni jestem zadowolona.

Avatar
Gość / 2 września 2013 o 21:27

co za prawników mają, nieuki

Avatar
joanna / 2 września 2013 o 20:14

W końcu wyszła prawda na światło dzienne o tej uczelni, tzn. studia przez internet po których jest pewna praca. Nie wiem czy płakać czy śmiać się jak czytam o studiowaniu tych kosmicznych , na poczekaniu wymyślanych kierunków po których bez problemu znajdziesz pracę i kontynuacji np. na Uniwersytecie Medycznym. Nie życzyłbym sobie studiować o ile to możliwe z kimś kto skończył studia I stopnia na tej uczelni.

Ta Uczelnia to najgorsze co może spotkać potencjalnego studenta. Zgadzam się bo sama mam koleżanki które tam chciały zapisać się że szkoła nastawiona jest tylko i wyłącznie na kasę.

W końcu wyszła prawda na światło dzienne o tej uczelni, tzn. studia przez internet po których jest pewna praca. Nie wiem czy płakać czy śmiać się jak czytam o studiowaniu tych kosmicznych , na poczekaniu wymyślanych kierunków po których bez problemu znajdziesz pracę i kontynuacji np. na Uniwersytecie Medycznym. Nie życzyłbym sobie studiować o ile to możliwe z kimś kto skończył studia I stopnia na tej uczelni.

Ta Uczelnia to najgorsze co może spotkać potencjalnego studenta. Zgadzam się bo sama mam koleżanki które tam chciały zapisać... rozwiń

Avatar
marek / 2 września 2013 o 20:01

Ta niby uczelnia to jedna wielka ściema, brakuje tylko tam kierunku np. Wędkarstwo, Grzybobranie itp. Zamiast skupić się na nauce to tylko kasa i kasa na każdym kroku. Nie polecam nikomu tej uczelni. Wolę już nigdzie nie studiować jak to można nazwać studiowaniem niż tam chodzić.

Avatar
Ania / 2 września 2013 o 18:37

Wspia nie jest lepsza aż dziwne że nikt nie napisał tutaj o tym jak ci spryciarze wprowadzili aneksy do umowy gdy wprowadzono ustawę która zabroniła pobierać opłat między innymi za obronę. Zna ktoś z was przypadki w których udało by się studentowi odzyskać pieniądze wpłacone za obronę. Aneksu nie podpisałam.

Avatar
Artur / 2 września 2013 o 15:32

czy można się starć o zwrot już zapłaconych niesłusznie kar?

Avatar
ewelina / 2 września 2013 o 13:55
Wkoncu ktoś wzial sie za tych oszustów. "Uczelnia" o której mowa to jest masakra, ktora naciagnela mnie na 50zl za rezygnacje ze "studiow". Z butow mnie wyrwalo kiedy w dziekanacie panie kazaly mi zaplacic zanim skreśla mnie z listy studentow.
Avatar
Gość / 2 września 2013 o 13:55

KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.


KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

Ale jakim cudem różnice na pierwszym roku?? NIe rozumiem tego. Studiowałam na Politechnice Lubelskiej i pod koniec studiów przez 1 niezdany egzamin wje**bali nam 28 przedmiotów w ramach tychże różnic programowych. Ale nikt na pierwszym roku nie robił różnic!! Bo niby jakim cudem, skoro idzie nową siatką programową! Coś tu kręcisz.

rozwiń
Avatar
taktak / 2 września 2013 o 12:41

KUL także powinien zostać ukarany. pobiera opłaty za różnice programowe - 20zł od każdej różnicy. Student dowiaduje się tego pod koniec studiów i aby odebrać dyplom ukończenia studiów musi zapłacić różnice. Nikt nie mówi tego na początku stuiów gdy dostaje się kartki z różnicami programowymi, które trzerba zaliczyć na pierwszym roku.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 31 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 186 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 52 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!