Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2012 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Wzrosną czynsze w TBS. Mieszkańcy protestują

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 9 A A
W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS
W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS

Mieszkańcy bloków TBS Nowy Dom protestują przeciwko proponowanej podwyżce czynszów. W styczniu opłaty mają wzrosnąć o 40 gr za metr kwadratowy. – Nie chcemy płacić takich stawek. 8.80 zł za metr to i tak horrendalnie drogo – uważają lokatorzy TBS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy zawiązali stowarzyszenie. – Będzie chronić prawa lokatorów i występować w ich imieniu podczas rozmów z władzami TBS, radą miasta i urzędnikami. Poczuliśmy się zagrożeni i postanowiliśmy zaprotestować, bo czujemy się mieszkańcami-przedmiotami – mówi Janusz Wszystko, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców TBS "Nowy Dom” w Lublinie.

W sobotę z lokatorami spotkał się Andrzej Pruszkowski, zastępca prezesa TBS. Tłumaczył przyczyny podwyżek. – Są od nas niezależne, to m.in. wynik wzrostu cen energii, rat kapitałowych i odsetek od zaciągniętych kredytów – wymieniał Pruszkowski.

Stowarzyszenie chce, aby zarząd TBS wycofał się z podwyżek. Pod protestem podpisało się już 420 osób. W gestii TBS Nowy Dom znajduje się 861 lokali mieszkalnych.

– To ponad 2,5 tysiąca ludzi, których stawia się pod ścianą. Możemy albo się wynieść, albo słono płacić. Tyle, że przy dzisiejszych cenach i zarobkach, mało kogo na to stać. Chcemy, aby od dziś nic nie działo się bez konsultacji z nami. Wówczas poczujemy się tak, jak inni obywatele Lublina. Nie tylko je wynajmujący – mówi Wszytko.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 19 listopada 2012 o 19:42
Źle była podpisana umowa kredytowa ,skoro odsetki rosną!!!
Avatar
ania144 / 19 listopada 2012 o 17:31
Wszystko o [url="http://tbs24.pl"]czynszu w TBS[/url]
Avatar
z / 19 listopada 2012 o 14:56
Nie ma takiego Zarządcy, który by zarabiał co Pruszkowski. Polityczny złodziejski stołek. Gdyby miał honor to by zrezygnował. Tylko świ...... nie ma
Avatar
irena / 19 listopada 2012 o 14:00
muszą zapłacić za zarobki Pruszkowskiego i pozostałych osób a ich płace dużo pochłaniają z dochodu. i jak zawsze wszelkie próby obniżenia to sprawa polityczna. Tak jest z TBS ,tak jest z LFOZ,też prezio zarabia krocie a właściwy cel odnowa zabytków na szarym końcu.Można powiedzieć chcieliśmy czy też nie zmiany ustroju więc zamiast demokracji mamy burdel
Avatar
Gość / 19 listopada 2012 o 13:43
TRZEBA BYLO WZIĄSĆ KREDYT, KUPIĆ WŁASNE M U DEWELOPERA I TERAZ NIE BIADOLIĆ!!!!!!
MYSLELI ZE ZA GROSZE BEDA MIELI WLASNE M Z PRAWEM DO WYKUPU!!!!
NIC NIE MA W DZISIEJSZYCH CZSACH ZA DARMOCHE!!!
Avatar
karaluchy pod poduchy / 19 listopada 2012 o 13:23
A w innych TBS stawki są ponad 10 zł i jakoś lamentu o to nie ma.
Avatar
tunneling delsesr / 19 listopada 2012 o 12:50
Wszystko drożeje a najbardziej wzrastają pobory prezesów.
Avatar
Obywatel wolnego kraju / 19 listopada 2012 o 11:59
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby cię było stać a nie płacz i lament wylewają bo mają drogo.
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby... rozwiń
Avatar
Aśka Lublin / 19 listopada 2012 o 11:53
Obciąć pensje zarządu o połowę lub więcej i nie będzie podwyżek a nawet obniżka )))
Wiele osób zgodzi się zarządzać firmą za powiedzmy 5-6 tysięcy..
Avatar
Josef / 19 listopada 2012 o 19:42
Źle była podpisana umowa kredytowa ,skoro odsetki rosną!!!
Avatar
ania144 / 19 listopada 2012 o 17:31
Wszystko o [url="http://tbs24.pl"]czynszu w TBS[/url]
Avatar
z / 19 listopada 2012 o 14:56
Nie ma takiego Zarządcy, który by zarabiał co Pruszkowski. Polityczny złodziejski stołek. Gdyby miał honor to by zrezygnował. Tylko świ...... nie ma
Avatar
irena / 19 listopada 2012 o 14:00
muszą zapłacić za zarobki Pruszkowskiego i pozostałych osób a ich płace dużo pochłaniają z dochodu. i jak zawsze wszelkie próby obniżenia to sprawa polityczna. Tak jest z TBS ,tak jest z LFOZ,też prezio zarabia krocie a właściwy cel odnowa zabytków na szarym końcu.Można powiedzieć chcieliśmy czy też nie zmiany ustroju więc zamiast demokracji mamy burdel
Avatar
Gość / 19 listopada 2012 o 13:43
TRZEBA BYLO WZIĄSĆ KREDYT, KUPIĆ WŁASNE M U DEWELOPERA I TERAZ NIE BIADOLIĆ!!!!!!
MYSLELI ZE ZA GROSZE BEDA MIELI WLASNE M Z PRAWEM DO WYKUPU!!!!
NIC NIE MA W DZISIEJSZYCH CZSACH ZA DARMOCHE!!!
Avatar
karaluchy pod poduchy / 19 listopada 2012 o 13:23
A w innych TBS stawki są ponad 10 zł i jakoś lamentu o to nie ma.
Avatar
tunneling delsesr / 19 listopada 2012 o 12:50
Wszystko drożeje a najbardziej wzrastają pobory prezesów.
Avatar
Obywatel wolnego kraju / 19 listopada 2012 o 11:59
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby cię było stać a nie płacz i lament wylewają bo mają drogo.
A ja chcę, żeby ze mną konsultowano podwyżkę za wywóz śmieci i wszystkie inne podwyżki w tym m.innymi podatków tak abym poczuł się pełnoprawnym obywatelem (telefon do kontaktu ma redakcja).

Bzdura!

W czym ci ludzie są lepsi od tych co wzięli kredyty aby kupić sobie mieszkanie?
Czy Kredytobiorcy zawiązują stowarzyszenia i domagają się od banków konsultowania z nimi wysokości marży bądź ustalania kursu spłaty raty?

Bzdura!

To jest właśnie kapitalizm- nie stać cię to zrób tak aby... rozwiń
Avatar
Aśka Lublin / 19 listopada 2012 o 11:53
Obciąć pensje zarządu o połowę lub więcej i nie będzie podwyżek a nawet obniżka )))
Wiele osób zgodzi się zarządzać firmą za powiedzmy 5-6 tysięcy..
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!