czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Z ARiMR do skansenu. Radna PO zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

Dodano: 10 sierpnia 2016, 19:44

Anna Mirzwa
Anna Mirzwa

Radna Platformy Obywatelskiej z Chełma Anna Mirzwa została zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej. Zajęła stanowisko, na którym od kilku lat był wakat. W skansenie ma odpowiadać m.in. za sprawy administracyjno-techniczne i ekspozycję edukacji.

– Pani Mirzwa od wtorku jest zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora – potwierdza Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej. – To stanowisko zostało utworzone jeszcze za mojego poprzednika, ale w chwili, gdy obejmowałem muzeum, było już nieobsadzone.

Anna Mirzwa z wykształcenia jest magistrem zarządzania, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Ostatnio pracowała w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Chełmie, skąd została zwolniona po wygraniu przez PiS wyborów parlamentarnych.

Według nieoficjalnych informacji, na jej zatrudnienie w skansenie miał wpływ fakt, że jest miejską radną PO w Chełmie, a prywatnie – siostrą Małgorzaty Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie i liderki chełmskiej Platformy, bliskiej współpracowniczki wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, któremu podlega muzeum.

– To była decyzja dyrektora, a nie Zarządu Województwa, bo to nie leży w naszych kompetencjach – komentuje wicemarszałek Grabczuk.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w marszałkowskich instytucjach kultury na eksponowanych stanowiskach mogą zostać zatrudnione kolejne osoby.

– Poszczególne instytucje kultury wystąpiły o duże fundusze europejskie, sięgające kilkudziesięciu milionów złotych. W części z nich może być potrzeba zatrudnienia dodatkowych osób w celu dobrego zrealizowania tych wniosków. Ale te decyzje będą należały do dyrektorów placówek – zaznacza Krzysztof Grabczuk.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lipca 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się to ma do etnografii Lubelszczyzny??? zero wiedzy i doświadczenia w tym kierunku. Tylko biznes,biznes,biznes i lanse balanse.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem... w Muzeum Wsi Lubelskiej dyrektor muzyk z wykształcenia były pracownik jakiegoś urzędu, z-ca dyrektora z wykształcenia magister zarządzania i była radna z Chełma...
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
We wtorek okupacja placówki i strajk pod urzędem marszałkowskim. Dość tego!!!
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 19:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kur..a mac kiedy ta grabczangolada wreszcie się zakonczy
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 18:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w filmie Poszukiwany Poszukiwana była scena "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" i tu też dwie siory muszą byc dyrektorkami, ani wiedzy, ani kompetencji tylko rozdęte ego i zamiłowanie do gnębienia i poniżania podwładnych - i czy na to nie ma sposobu, czy nie ma mocnych na to przegięcie - zgroza, pisie ratuj
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!