Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2016 r.
19:44

Z ARiMR do skansenu. Radna PO zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

72 53 A A
Anna Mirzwa
Anna Mirzwa

Radna Platformy Obywatelskiej z Chełma Anna Mirzwa została zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej. Zajęła stanowisko, na którym od kilku lat był wakat. W skansenie ma odpowiadać m.in. za sprawy administracyjno-techniczne i ekspozycję edukacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pani Mirzwa od wtorku jest zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora – potwierdza Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej. – To stanowisko zostało utworzone jeszcze za mojego poprzednika, ale w chwili, gdy obejmowałem muzeum, było już nieobsadzone.

Anna Mirzwa z wykształcenia jest magistrem zarządzania, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Ostatnio pracowała w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Chełmie, skąd została zwolniona po wygraniu przez PiS wyborów parlamentarnych.

Według nieoficjalnych informacji, na jej zatrudnienie w skansenie miał wpływ fakt, że jest miejską radną PO w Chełmie, a prywatnie – siostrą Małgorzaty Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie i liderki chełmskiej Platformy, bliskiej współpracowniczki wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, któremu podlega muzeum.

– To była decyzja dyrektora, a nie Zarządu Województwa, bo to nie leży w naszych kompetencjach – komentuje wicemarszałek Grabczuk.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w marszałkowskich instytucjach kultury na eksponowanych stanowiskach mogą zostać zatrudnione kolejne osoby.

– Poszczególne instytucje kultury wystąpiły o duże fundusze europejskie, sięgające kilkudziesięciu milionów złotych. W części z nich może być potrzeba zatrudnienia dodatkowych osób w celu dobrego zrealizowania tych wniosków. Ale te decyzje będą należały do dyrektorów placówek – zaznacza Krzysztof Grabczuk.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AA / 24 stycznia 2018 o 16:36
undefined napisał:
Z ta Pania miałam przyjemność pracować .Koszmar mobbing zadufanie w sobie Elementarny brak wiedzy.Była karana karą grzywny przez Sąd pracując w ARIMR
 Cała prawda :( plus totalna ignorancja
Avatar
AA / 24 stycznia 2018 o 16:28
Niestety masz 100% racji. Do tego dochodzi totalna ignorancja.
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 11:55
Jak się to ma do etnografii Lubelszczyzny??? zero wiedzy i doświadczenia w tym kierunku. Tylko biznes,biznes,biznes i lanse balanse.
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:48
Czegoś tu nie rozumiem... w Muzeum Wsi Lubelskiej dyrektor muzyk z wykształcenia były pracownik jakiegoś urzędu, z-ca dyrektora z wykształcenia magister zarządzania i była radna z Chełma...
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 20:57
We wtorek okupacja placówki i strajk pod urzędem marszałkowskim. Dość tego!!!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 19:46
kur..a mac kiedy ta grabczangolada wreszcie się zakonczy
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 18:51
w filmie Poszukiwany Poszukiwana była scena "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" i tu też dwie siory muszą byc dyrektorkami, ani wiedzy, ani kompetencji tylko rozdęte ego i zamiłowanie do gnębienia i poniżania podwładnych - i czy na to nie ma sposobu, czy nie ma mocnych na to przegięcie - zgroza, pisie ratuj
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 18:36
Wspolczuje podwladnym!!! Biedni...
Avatar
etno / 11 sierpnia 2016 o 15:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo dla przedmówcy, a gdzie konkurs na zastępcę dyrektora? Czemu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zajmie się kliką PO-PSL co żerują na naszych i narodowych pieniądzach? Ludzie piszcie doniesienia do prokuratury i do ministerstwa kultury.
Chyba żartujesz jaki konkurs a jeśli jest to tak skonstruowany że nikt poza wyznaczonym kandydatem nie spełnia kryterjów, tyczy się to wszystkich opcji politycznych bez wyjądku jedyne wyjście to weryfikacja stanowisk pod kątem kierunkowego wykształcenia bo co taka pani i jej podobni może wiedzieć o kulturze ludowej bez mertorycznego przygotowania. Na studjach kierunkowych oprucz nauki o kulturze jest równierz dział zarządzania, bynajmniej ja tak miałam, jak jest obecnie niewiem. Przeraża mnie jak spotykam ludzi po wyszych szkołach czgoś tam czy podyplomówkach nie mających nic wspólnego z zajmowanym stanowiskiem prubujących nasiłą wpierać czasem takie bzdury że człowiek patrzy na to z przerażeniem a inni wieżą w to.
Chyba żartujesz jaki konkurs a jeśli jest to tak skonstruowany że nikt poza wyznaczonym kandydatem nie spełnia kryterjów, tyczy się to wszystkich opcji politycznych bez wyjądku jedyne wyjście to weryfikacja stanowisk pod kątem kierunkowego wykształcenia bo co taka pani i jej podobni może wiedzieć o kulturze ludowej bez mertorycznego przygotowania. Na studjach kierunkowych oprucz nauki o kulturze jest równierz dział zarządzania, bynajmniej ja tak miałam, jak jest obecnie niewiem. Przeraża mnie jak spotykam ludzi po wyszych szko... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 13:25
Ja też składałem CW i nikt nie oddzwonił a powiedzieli ze sie odezwą, nic czekam dalej
Avatar
AA / 24 stycznia 2018 o 16:36
undefined napisał:
Z ta Pania miałam przyjemność pracować .Koszmar mobbing zadufanie w sobie Elementarny brak wiedzy.Była karana karą grzywny przez Sąd pracując w ARIMR
 Cała prawda :( plus totalna ignorancja
Avatar
AA / 24 stycznia 2018 o 16:28
Niestety masz 100% racji. Do tego dochodzi totalna ignorancja.
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 11:55
Jak się to ma do etnografii Lubelszczyzny??? zero wiedzy i doświadczenia w tym kierunku. Tylko biznes,biznes,biznes i lanse balanse.
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:48
Czegoś tu nie rozumiem... w Muzeum Wsi Lubelskiej dyrektor muzyk z wykształcenia były pracownik jakiegoś urzędu, z-ca dyrektora z wykształcenia magister zarządzania i była radna z Chełma...
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 20:57
We wtorek okupacja placówki i strajk pod urzędem marszałkowskim. Dość tego!!!
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 19:46
kur..a mac kiedy ta grabczangolada wreszcie się zakonczy
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 18:51
w filmie Poszukiwany Poszukiwana była scena "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" i tu też dwie siory muszą byc dyrektorkami, ani wiedzy, ani kompetencji tylko rozdęte ego i zamiłowanie do gnębienia i poniżania podwładnych - i czy na to nie ma sposobu, czy nie ma mocnych na to przegięcie - zgroza, pisie ratuj
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 18:36
Wspolczuje podwladnym!!! Biedni...
Avatar
etno / 11 sierpnia 2016 o 15:08
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo dla przedmówcy, a gdzie konkurs na zastępcę dyrektora? Czemu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zajmie się kliką PO-PSL co żerują na naszych i narodowych pieniądzach? Ludzie piszcie doniesienia do prokuratury i do ministerstwa kultury.
Chyba żartujesz jaki konkurs a jeśli jest to tak skonstruowany że nikt poza wyznaczonym kandydatem nie spełnia kryterjów, tyczy się to wszystkich opcji politycznych bez wyjądku jedyne wyjście to weryfikacja stanowisk pod kątem kierunkowego wykształcenia bo co taka pani i jej podobni może wiedzieć o kulturze ludowej bez mertorycznego przygotowania. Na studjach kierunkowych oprucz nauki o kulturze jest równierz dział zarządzania, bynajmniej ja tak miałam, jak jest obecnie niewiem. Przeraża mnie jak spotykam ludzi po wyszych szkołach czgoś tam czy podyplomówkach nie mających nic wspólnego z zajmowanym stanowiskiem prubujących nasiłą wpierać czasem takie bzdury że człowiek patrzy na to z przerażeniem a inni wieżą w to.
Chyba żartujesz jaki konkurs a jeśli jest to tak skonstruowany że nikt poza wyznaczonym kandydatem nie spełnia kryterjów, tyczy się to wszystkich opcji politycznych bez wyjądku jedyne wyjście to weryfikacja stanowisk pod kątem kierunkowego wykształcenia bo co taka pani i jej podobni może wiedzieć o kulturze ludowej bez mertorycznego przygotowania. Na studjach kierunkowych oprucz nauki o kulturze jest równierz dział zarządzania, bynajmniej ja tak miałam, jak jest obecnie niewiem. Przeraża mnie jak spotykam ludzi po wyszych szko... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 13:25
Ja też składałem CW i nikt nie oddzwonił a powiedzieli ze sie odezwą, nic czekam dalej
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 2 0

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 32 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 8 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 19

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!