niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Z ARiMR do skansenu. Radna PO zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

Dodano: 10 sierpnia 2016, 19:44

Anna Mirzwa
Anna Mirzwa

Radna Platformy Obywatelskiej z Chełma Anna Mirzwa została zastępcą dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej. Zajęła stanowisko, na którym od kilku lat był wakat. W skansenie ma odpowiadać m.in. za sprawy administracyjno-techniczne i ekspozycję edukacji.

– Pani Mirzwa od wtorku jest zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora – potwierdza Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej. – To stanowisko zostało utworzone jeszcze za mojego poprzednika, ale w chwili, gdy obejmowałem muzeum, było już nieobsadzone.

Anna Mirzwa z wykształcenia jest magistrem zarządzania, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Ostatnio pracowała w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Chełmie, skąd została zwolniona po wygraniu przez PiS wyborów parlamentarnych.

Według nieoficjalnych informacji, na jej zatrudnienie w skansenie miał wpływ fakt, że jest miejską radną PO w Chełmie, a prywatnie – siostrą Małgorzaty Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie i liderki chełmskiej Platformy, bliskiej współpracowniczki wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, któremu podlega muzeum.

– To była decyzja dyrektora, a nie Zarządu Województwa, bo to nie leży w naszych kompetencjach – komentuje wicemarszałek Grabczuk.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w marszałkowskich instytucjach kultury na eksponowanych stanowiskach mogą zostać zatrudnione kolejne osoby.

– Poszczególne instytucje kultury wystąpiły o duże fundusze europejskie, sięgające kilkudziesięciu milionów złotych. W części z nich może być potrzeba zatrudnienia dodatkowych osób w celu dobrego zrealizowania tych wniosków. Ale te decyzje będą należały do dyrektorów placówek – zaznacza Krzysztof Grabczuk.

AA
AA
Użytkownik niezarejestrowany
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AA
AA (24 stycznia 2018 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Z ta Pania miałam przyjemność pracować .Koszmar mobbing zadufanie w sobie Elementarny brak wiedzy.Była karana karą grzywny przez Sąd pracując w ARIMR
 Cała prawda :( plus totalna ignorancja
Rozwiń
AA
AA (24 stycznia 2018 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety masz 100% racji. Do tego dochodzi totalna ignorancja.
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2017 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się to ma do etnografii Lubelszczyzny??? zero wiedzy i doświadczenia w tym kierunku. Tylko biznes,biznes,biznes i lanse balanse.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem... w Muzeum Wsi Lubelskiej dyrektor muzyk z wykształcenia były pracownik jakiegoś urzędu, z-ca dyrektora z wykształcenia magister zarządzania i była radna z Chełma...
Rozwiń
Gość
Gość (11 sierpnia 2016 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
We wtorek okupacja placówki i strajk pod urzędem marszałkowskim. Dość tego!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!