Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2007 r.
15:34
Edytuj ten wpis

Z biedy napadła na bank (wideo)

0 8 A A

Adwokat bronił Bożenę M. za darmo, na rozprawę przywieźli ją dobrzy ludzie. Gospodyni domowa stanęła przed sądem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
oskarżona o próbę obrabowania banku spółdzielczego w Krzczonowie.

- Cieszę się, że nie idę do więzienia - powiedziała nam 39-letnia kobieta po usłyszeniu wyroku. Płakała niemal przez całą kilkudziesięciominutową rozprawę. Niczym nie przypominała innych oskarżonych, którzy odpowiadają za jedno z cięższych przestępstw - napad rabunkowy.

Bożena M. "rabusiem” została 20 sierpnia. Rano przyjechała do Krzczonowa. W aucie ojca przywiozła ciemną kurtkę moro, czapkę bejsbolówkę i dziecięcy karabinek kupiony na odpuście. Już wtedy myślała o napadzie na bank.
- Wpadłam w długi - tłumaczyła potem na przesłuchaniu. - Jak miałam córeczce wytłumaczyć, że nie mam na kredki?

Zanim jednak zdecydowała się na skok, odwiedziła kilku znajomych. Usiłowała pożyczyć od nich pieniądze na bilet do Holandii, gdzie miała podjąć pracę. Znajomi odmówili.

Przebrała się przy rodzinnym grobowcu. Do banku weszła od zaplecza. Spotkanej na schodach pracownicy rozkazała: "Do środka!”. Ta ją jednak rozpoznała. "Bożena, co ty robisz!” - krzyknęła. Wtedy napastniczka uciekła. Karabinek wyrzuciła na cmentarzu. Policja zatrzymała ją jeszcze tego samego dnia.

Proces był krótki. Sędzia Wojciech Wolski zrezygnował z przesłuchiwania świadków. Adwokat Karol Kamiński zadeklarował, że jego klientka chce się dobrowolnie poddać karze dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeni na pięć, bez wymierzania grzywny i opłat sądowych.

Przystała na to prokuratura, która wcześniej chciała potraktować Bożeną M. bardzo ostro - skierowała do sądu wniosek o jej aresztowanie.
Po godzinie było już po wszystkim. - Kara jest symboliczna i nie pociąga za sobą żadnej realnej dolegliwości - powiedział sędzia Wolski. - Oskarżona wyraziła szczerą skruchę.

- Nadal jest mi bardzo ciężko - mówiła kobieta po wyjściu z sądu. - Ale pomimo tego, co się stało znalazłam ludzi, którzy mi pomogli.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 7 sierpnia 2009 o 17:56
xxx*** napisał:
zrobila z siebie meczennice ŻAŁOSNE!!! wiele ludzi zyje naprawde w biedzie to tez maja napadac na banki skoro za to sie nie kaze???

nie męczennicę tylko LENIA I BANDYTĘ!
Avatar
xxx*** / 7 sierpnia 2009 o 16:45
zrobila z siebie meczennice ŻAŁOSNE!!! wiele ludzi zyje naprawde w biedzie to tez maja napadac na banki skoro za to sie nie kaze???
Avatar
Lulek / 6 sierpnia 2009 o 12:20
Szkoda mi tej Pani - naoglądała się Lucky Luka
ale największa porażka to ta "koleżanka z banku"
że wzięła ją za napastnika i przestępce
to dopiero wścibska, zawistna i niebezpieczna "przyjaciółka"
Avatar
Wątpię więc żyję / 9 listopada 2007 o 16:25
Dla publiki odstawiła stary trik na litość i skruchę, a za kulisami???
Avatar
(Anonimowy) / 9 listopada 2007 o 15:58
no to na lubalelszczyżnie 3/4 rodzin zacznie napadać na banki, bo tyle rodzin żyje bardzo biednie. Ta pani ma 39 lat i co, rączki do tyłka przyrosły, czy ona nie wie,ze na swoje dzieci się pracuje
Avatar
Obywatel MŁ / 9 listopada 2007 o 14:18
Brawo Panie Sędzio!Jest Pan Wielki.
Avatar
Obywatel MŁ / 9 listopada 2007 o 14:18
Brawo Panie Sędzio!Jest Pan Wielki.
Avatar
kkk / 8 listopada 2007 o 21:52
Całe szczęście ze tak to się skończyło. Naprawdę szkoda mi tej Pani :-(((
Avatar
ja / 7 sierpnia 2009 o 17:56
xxx*** napisał:
zrobila z siebie meczennice ŻAŁOSNE!!! wiele ludzi zyje naprawde w biedzie to tez maja napadac na banki skoro za to sie nie kaze???

nie męczennicę tylko LENIA I BANDYTĘ!
Avatar
xxx*** / 7 sierpnia 2009 o 16:45
zrobila z siebie meczennice ŻAŁOSNE!!! wiele ludzi zyje naprawde w biedzie to tez maja napadac na banki skoro za to sie nie kaze???
Avatar
Lulek / 6 sierpnia 2009 o 12:20
Szkoda mi tej Pani - naoglądała się Lucky Luka
ale największa porażka to ta "koleżanka z banku"
że wzięła ją za napastnika i przestępce
to dopiero wścibska, zawistna i niebezpieczna "przyjaciółka"
Avatar
Wątpię więc żyję / 9 listopada 2007 o 16:25
Dla publiki odstawiła stary trik na litość i skruchę, a za kulisami???
Avatar
(Anonimowy) / 9 listopada 2007 o 15:58
no to na lubalelszczyżnie 3/4 rodzin zacznie napadać na banki, bo tyle rodzin żyje bardzo biednie. Ta pani ma 39 lat i co, rączki do tyłka przyrosły, czy ona nie wie,ze na swoje dzieci się pracuje
Avatar
Obywatel MŁ / 9 listopada 2007 o 14:18
Brawo Panie Sędzio!Jest Pan Wielki.
Avatar
Obywatel MŁ / 9 listopada 2007 o 14:18
Brawo Panie Sędzio!Jest Pan Wielki.
Avatar
kkk / 8 listopada 2007 o 21:52
Całe szczęście ze tak to się skończyło. Naprawdę szkoda mi tej Pani :-(((

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD?

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD? 0 0

Na początku stycznia padła obietnica, że w tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego zatrudni w swoim bialskim wydziale 100 osób. Jak na razie pracuje tu 29 osób.

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 14 0

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 2

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 13 8

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 0 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 19 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 2 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 3 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 2

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 53 14

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!