sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Z Daewoo pójdą na bezrobocie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2001, 21:19
Autor: (jaxa)

Kolejnych 1000 pracowników w byłym Dae­woo Motor Polska otrzyma zawiadomienia o możliwości zwolnienia. Wręczanie zawiadomień trwa od wczoraj.
– Syndyk nie ma pieniędzy na wynagrodzenia. W zakładzie zostaną tylko pracownicy niezbędni do utrzymania prawidłowego funkcjonowania wszystkich obiektów – mówi Zbigniew Zaporowski z biura syndyka.
W lubelskiej fabryce zatrudnionych jest teraz 1600 osób. 300 z nich ma już wypowiedzenia z pracy.
Pracownicy otrzymują zawiadomienia o możliwości zwolnienia w trybie 7A. Jest to tzw. szybka ścieżka zwolnień, która umożliwia rozwiązanie umowy o pracę w ciągu 5 dni od otrzymania zawiadomienia. Czy oznacza to, że wszyscy odejdą z fabryki już w przyszłym tygodniu? – Nie. Jeśli nie wniosą sprzeciwu, to o terminie rozwiązania umowy zadecyduje syndyk – wyjaśnia Paweł Wądołowski, rzecznik syndyka.
Podobnie ocenia to Zaporowski. – Nie dojedzie do sytuacji, że po pięciu dniach z fabryki odejdzie od razu 1000 osób. Proces zwolnień potrwa do końca roku – twierdzi.
W fabryce zostaną na razie osoby związane z projektem LD 100 oraz pracownicy służb centralnych, księgowości.
– To definitywny koniec fabryki – ocenia Andrzej Chrząstowski, przewodniczący zakładowej Solidarności.
– Mamy nadzieję, że część osób znajdzie zatrudnienie w nowych spółkach, które powstaną na bazie masy upadłościowej – zakłada Wądołowski.
Aby tak się stało spółki te muszą powstać. Z potencjalnymi inwestorami rozmawia od miesiąca syndyk. Chodzi m.in. o warszawski Pol-Mot, który jest zainteresowany projektem LD 100. Są też chętni na produkcję lublina i honkera. – Rozmowy są zaawansowane. Na razie nie ma żadnych pism intencyjnych, ale niebawem może nastąpić zmiana – twierdzi Wądołowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!