wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Z dużą kasą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2002, 20:02
Autor: (jaxa)

Nie doszło do załagodzenia konfliktu między pracownikami i większościowymi udziałowcami - Ryszardem Podkulskim i Mirosławem Misiołkiem w lubelskim hotelu Victoria. Nie zrażeni rzeszowscy biznesmeni zapowiadają kolejne inwestycje w Lublinie.
Hotel w styczniu przejęła od państwa w leasing na 10 lat spółka Victoria. Większościowymi udziałowcami (85 proc.) są Podkulski i Misiołek. 15 proc. mają pracownicy. W lipcu w hotelu doszło do konfliktu. Poszło o pakiet socjalny
i inwestycyjny. - Panowie Podkulski i Misiołek nie dołożyli do spółki ani złotówki. Nie ma pieniędzy na remont. Obaj naciskają na zwalnianie pracowników - twierdzi Jadwiga Puzowska, prezes spółki Victoria.
- Nie przewidujemy zwolnień. W sierpniu rozpocznie się remont. Wydamy więcej niż przewiduje pakiet inwestycyjny (co roku 600 tys. zł - red.) - ripostuje Mirosław Misiołek.
To nie koniec zarzutów pracowników pod adresem inwestorów. - Doszło do prób wyprowadzenia przez inwestorów pieniędzy
z hotelu. Nie zgodziłam się i zostałam odwołana - mówi Puzowska.
Poparli ją pracownicy. W hotelu ogłoszono protest. Misiołek nie chce tego komentować.
- Tym się różnię od pani prezes, że nie opowiadam głupot.
Przejęcie Victorii to nie jedyna inwestycja rzeszowskich biznesmenów w Lublinie.
- Kupiliśmy od Narodowych Funduszy Inwestycyjnych 60 procent akcji Autoniki Holding za 12,6 mln zł. Niech nikt nie mówi, że nie mamy pieniędzy - dodaje Misiołek.
Autonika to kilka rzeszowskich salonów samochodowych, komisów i zakładów naprawczych oraz dwie lubelskie firmy: Polmozbyt na Majdanku i salon Nissana. - Podpisaliśmy umowę, ale transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu kilku tygodni - wyjaśnia Jerzy Maślankiewicz, wiceprezes zarządu NFI Victoria.
Skąd inwestorzy mają środki? - Dochodziłem do nich przez 20 lat. Do tej pory wszystkie moje inwestycje były trafione - wyjaśnia Misiołek.
- A jeśli atmosfera w Lublinie będzie sprzyjająca, to nie widzę przeszkód aby w przyszłym roku nie zainwestować tu kolejnych dużych pieniędzy.
A Podkulski? - Mam kilka kredytów, a poza tym cały czas zarabiam, inwestuję. Pieniądze zawsze mnie lubiły, a ja lubiłem pieniądze - mówił w wywiadzie dla rzeszowskich "Nowin”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!