Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2015 r.
19:35

Z dziećmi na pielgrzymkę do Częstochowy: "Wszyscy chcieli pomagać w pchaniu wózków"

0 12 A A

Pielgrzymi z Lubelszczyzny doszli w piątek tuż po godzinie 11.00 na Jasną Górę. Blisko 2100 osób w 12 dni pokonało około 320 kilometrów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To był dla nas wszystkich wspaniały i wyjątkowy czas obfitujący wieloma świadectwami - podkreśla ks. Mirosław Ładniak. - Wiele momentów na zawsze wryło się w pamięć. Wspaniałe chwili przeżyliśmy, gdy przyjechała do nas młoda para mieszkająca na stałe w Anglii żeby pobłogosławić ich przed zbliżającym ślubem. Była to też wyjątkowa pielgrzymka, bo jeszcze nigdy nie szło lub nie jechało w wózkach tyle dzieci. Było ich ponad 40. Żeby je uhonorować na trud ostatniego dnia urządziliśmy im „dzień dziecka".

Z trójką dzieci: 4-letnim Igorem, 3-letnią Olą i 17-miesięczną Lilą szło młode małżeństwo z Lublina. To dla nich pierwsza tego typu wyprawa. - Szło się bardzo łatwo. Wszyscy chcieli pomagać w pchaniu wózków. Cały czas byli chętni - śmieje się Iza, mama dzieci. - Najpierw mieliśmy tylko dwa wózki, ale potem nam dowieźli jeszcze jeden. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Nie brakowało też emerytów. - Jestem seniorką najstarszą w grupie - mówi 82-letnia Maria Nóżka, 18 raz na pielgrzymce - Miałam bardzo dużo pryszczy, ale wszystko już wyleczone. Upał bardzo dokuczał, ale szło mi się wyjątkowo dobrze. Dawałam radę. Dlatego pójdę też za rok. Chcę modlić się za rodzinę żyjąca i za osoby, które już zmarły. Mam trójkę dzieci. Mam się za kogo modlić.

- Szło mi się wyjątkowo dobrze, ani jednego pryszcza nie miałam. Dlatego chodziłam na pielgrzymki i chodzić będę do póki starczy sił - mówi 60-letnia Grażyna Właźniak. - Wśród pielgrzymów jesteśmy bardzo zżyci. Tworzymy wspaniałą wielopokoleniową rodzinę. Kochamy siebie i kochamy Boga. To dodaje skrzydeł i daje siłę na pokonywanie własnych słabości.

O godzinie 13.00 pielgrzymi z Lubelszczyzny wzięli udział w mszy na Błoniach. Po niej część z nich wróciło do domów. Pozostali zostali w Częstochowie, by wziąć udział w uroczystościach 15 sierpnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 18 sierpnia 2015 o 19:21

Wszystkim "Mocno Wierzącym W Magię Kościoła" polecam posluchać wypowiedzi (byłego księdza) profesora Stanisława Obirka -jedynie tam jest mądre i racjonalne wytłumaczenie "sekty" Ojca Ryżyka, "fenomenu" JP II, tudzież jemu podobnych...

Avatar
abuzubajdah / 17 sierpnia 2015 o 16:19

nie wiecie co mówicie mam nadzieję że przyjdzie czas na opamiętanie

właśnie ! upamiętanie b. zaj. wskazane ,zwłasca ,ze robi nam sie tu nawiedzony  taliban ,a pastezy mamy deczko  stuknientych & zdgenerowanych i łowiecek nienawidzoncy ,a za mamonom gonioncych,czasy widać łostatecne ,skoro pastuchy same sie ocalić nie umiejom,a łudajom ze innych chcom ,w normalnych łokolicnościach rzekbym ajjejuja, a tak nic nie zekne

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 13:52
to wszytko nie jest kwestią rozumu tylko wiary a ona góry przenoś podziwiam i zazdroszczę takiej wiary, która daje tak ogromną siłę i radość.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 07:44
TAK zgadza się że pielgrzymka to coś wspaniałego, sama szłam 3 razy ale .... to nie dla takich małych dzieci! Mam dzieci w tym wieku i nie zabralabym ich na taką męczarnie w słońcu. To nieodpowiedzialne.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 07:15
Zmuszanie dzieci do przebywania na takim słońcu w tej temperaturze to bezpośrednie narażenie ich na utrata życia. Powinna zostac zgłoszona do prokuratora.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 22:34
Zanim ktoś się wypowie to polecam na taką pielgrzymkę pojsc. Kto był to wie ile wspaniałych ludzi się poznaje, że jest stałą opieką medyczna i nic złego się nie dzieje :) sama szłam pierwszy raz jak miałam 8 lat w tym roku szłam po raz dziesiąty. Tej podróży nie da się opisać a wspomnienia cudownych chwil zostaną do końca życia!
Avatar
twój znajomy z Abramowic / 16 sierpnia 2015 o 22:15

Rodzinie z Lublina powinny byc cofniete prawa rodzicielskie! Preciez w tym upale to zagrozenia zycia i zdrowia dzieci! Ludzie, gdzie my zyjemy?

A ty masz zakaz wypowiadania się na forum z powodu nieuleczalnej głupoty.

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 21:09

nie wiecie co mówicie mam nadzieję że przyjdzie czas na opamiętanie

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 20:32

ale chyba nic się nie stało ,dzieci i wszyscy szczęśliwie i z błogosławieństwem powrócili

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 19:59
Sfanatyzowani rodzice zupełnie nie biorą pod uwagę zagrożeń jakie dla ich dzieci niesie upalna pogoda. Najpierw "przyjemność" pielgrzymki, później kolejki u lekarzy,
Avatar
gość / 18 sierpnia 2015 o 19:21

Wszystkim "Mocno Wierzącym W Magię Kościoła" polecam posluchać wypowiedzi (byłego księdza) profesora Stanisława Obirka -jedynie tam jest mądre i racjonalne wytłumaczenie "sekty" Ojca Ryżyka, "fenomenu" JP II, tudzież jemu podobnych...

Avatar
abuzubajdah / 17 sierpnia 2015 o 16:19

nie wiecie co mówicie mam nadzieję że przyjdzie czas na opamiętanie

właśnie ! upamiętanie b. zaj. wskazane ,zwłasca ,ze robi nam sie tu nawiedzony  taliban ,a pastezy mamy deczko  stuknientych & zdgenerowanych i łowiecek nienawidzoncy ,a za mamonom gonioncych,czasy widać łostatecne ,skoro pastuchy same sie ocalić nie umiejom,a łudajom ze innych chcom ,w normalnych łokolicnościach rzekbym ajjejuja, a tak nic nie zekne

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 13:52
to wszytko nie jest kwestią rozumu tylko wiary a ona góry przenoś podziwiam i zazdroszczę takiej wiary, która daje tak ogromną siłę i radość.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 07:44
TAK zgadza się że pielgrzymka to coś wspaniałego, sama szłam 3 razy ale .... to nie dla takich małych dzieci! Mam dzieci w tym wieku i nie zabralabym ich na taką męczarnie w słońcu. To nieodpowiedzialne.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 07:15
Zmuszanie dzieci do przebywania na takim słońcu w tej temperaturze to bezpośrednie narażenie ich na utrata życia. Powinna zostac zgłoszona do prokuratora.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 22:34
Zanim ktoś się wypowie to polecam na taką pielgrzymkę pojsc. Kto był to wie ile wspaniałych ludzi się poznaje, że jest stałą opieką medyczna i nic złego się nie dzieje :) sama szłam pierwszy raz jak miałam 8 lat w tym roku szłam po raz dziesiąty. Tej podróży nie da się opisać a wspomnienia cudownych chwil zostaną do końca życia!
Avatar
twój znajomy z Abramowic / 16 sierpnia 2015 o 22:15

Rodzinie z Lublina powinny byc cofniete prawa rodzicielskie! Preciez w tym upale to zagrozenia zycia i zdrowia dzieci! Ludzie, gdzie my zyjemy?

A ty masz zakaz wypowiadania się na forum z powodu nieuleczalnej głupoty.

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 21:09

nie wiecie co mówicie mam nadzieję że przyjdzie czas na opamiętanie

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 20:32

ale chyba nic się nie stało ,dzieci i wszyscy szczęśliwie i z błogosławieństwem powrócili

Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 o 19:59
Sfanatyzowani rodzice zupełnie nie biorą pod uwagę zagrożeń jakie dla ich dzieci niesie upalna pogoda. Najpierw "przyjemność" pielgrzymki, później kolejki u lekarzy,
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 19

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!