piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Z Elizówki do Rosji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2002, 20:55
Autor: Ewad

Ziemniaki, owoce, warzywa, masło i przetworzone produkty rolne wartości 2 mln dolarów wyjadą
w tym roku z giełdy w Elizówce do Rosji. Jest to pierwsze liczące się zwycięstwo w bitwie o odtworzenie kontaktów handlowych z rynkiem wschodnim.
Funkcjonująca na terenie giełdy spółka „Elizówka” długo zabiegała o kontrakty eksportowe na obiecujących rynkach za wschodnią granicą. Marzec okazał się przełomowy. Podpisano cztery umowy. Dwie dotyczą zaopatrzenia autonomicznego obwodu Mordowia, leżącego na południowy wschód od Moskwy. Lubelska giełda będzie zaopatrywać także Sankt Petersburg; jej partner w tym rejonie dostarcza owoce i warzywa dla ponad miliona konsumentów. Będziemy obecni także w samej Moskwie, która kupi lubelskie owoce, warzywa i inne artykuły żywnościowe.
Eksport już się zaczął. Wczoraj z „Elizówki”, która ma własne służby celne, odprawiono trzy ciężarówki, do końca tygodnia wyjadą następne dwie. A cały dwumilionowy kontrakt będzie zrealizowany do końca roku.
Spółka „Elizówka” jest w trakcie rozmów handlowych z Łotwą i Kijowem. – Zaczynamy odtwarzać kontakty sprzed kryzysu rosyjskiego – mówi Marek Stychno, wiceprezes „Elizówki”. – Wymaga to wielu zabiegów za granicą i poszukiwania dostawców na miejscu. Wiadomo, że liczy się tylko dobry producent. Na terenie giełdy instalujemy maszyny sortujące, będziemy tu pakować, selekcjonować, siatkować warzywa i owoce. Muszą być odpowiedniej jakości i wyglądać tak samo albo lepiej niż towary zachodnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!