Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2012 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Z ITD i policją na nocnej akcji: Sądna noc dla taksówkarzy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 11 A A
Sobotnia akcja zaczęła się od dworca, potem były postoje taxi przy hotelu Europa (na zdjęciu) oraz n
Sobotnia akcja zaczęła się od dworca, potem były postoje taxi przy hotelu Europa (na zdjęciu) oraz n

Takiej akcji jeszcze nie było. W sobotnią noc w Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej łapano taksówkarzy bez licencji i łamiących przepisy drogowe. Wpadli kierowcy wożący pasażerów na dziko, a nawet po pijanemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę o godz. 20.30 kilkanaście grup operacyjnych – funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego i policji – wyjechało na ulice Lublina, Zamościa i Białej Podlaskiej.

W Lublinie pada deszcz, jedziemy pod dworzec PKP. Gdy postój, na którym stało kilkanaście taksówek, został zablokowany przez cywilne i oznakowane pojazdy kontrolerów, taksówkarze byli zdezorientowani.
– Co to jest, o co chodzi – pytali zdziwieni.

Zaczęliśmy od dworca, potem były postoje taxi przy hotelu Europa oraz na placu Zamkowym.
Pierwszy wpada kierowca warszawskiej firmy jeżdżącej w Lublinie, oficjalnie oferujący nie przewozy pasażerskie, ale... konwój gotówki z pasażerem – 1,60 za kilometr. Stał na postoju przy hotelu Europa. To popularny sposób, by jeździć bez taksówkarskiej licencji.

– I nie miał jej, choć był na postoju taxi. Tłumaczył, że jest konwojentem wartości – mówi Mariusz Szabała, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie, która koordynowała nocną akcję.

Kolejny oszust został namierzony na ul. Kunickiego. Kierowca taksówki nie miał licencji. Stracił dokument w 2006 roku i prawdopodobnie od tego czasu jeździ na dziko.

– Jazda bez licencji, to 8000 złotych kary – dodaje naczelnik Adam Gorgol z WITD.
Przychodzi informacja od policjantów: złapali jednego pijanego taksówkarza i jednego po użyciu alkoholu (0,2 do 0,5 promila). Pierwszy przypadek to przestępstwo, drugi – wykroczenie.

– Bardzo dobrze. Takie kontrole powinny być co tydzień – uważa Wiesław Aleks z Radio Taxi "Siódemki”. – Ja się nie boję, bo papiery i auto mam w porządku – zapewnia.

– Według mnie, po Lublinie na 1500 taksówek, 150–200 nie ma licencji. Oszuści w ciągu dnia gdzieś pracują, a nocą, szczególnie w soboty i większe święta – sylwester, Boże Narodzenie – jeżdżą. Oni nas po prostu okradają – dodaje inny taksówkarz.

– Nasze grupy operacyjne weryfikowały dokumenty taksówkarzy, licencje, sprawdzały stan techniczny auta – mówi Adam Gorgol. – Mieliśmy sygnały, że na postojach stoją tzw. fałszywi taksówkarze, którzy nie mają licencji i nie płacą podatków – dodaje.

Patrole czekały też na sygnały od inspektorów w cywilu, którzy krążyli po mieście. – Obserwowali taksówki: czy czekając na pasażera, nie parkują na zakazie. Na ulicach były też nieoznakowane samochody z wideorejstratorami. Ich załogi sprawdzały, czy taksówkarze nie wyprzedzają na przejściach i podwójnej ciągłej – dodaje naczelnik Gorgol.

Efekty sobotniej akcji

W Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej skontrolowano 98 taksówek. 5 taksówkarzy nie miało licencji. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów za usterki techniczne oraz brak świadectw legalizacji taksometru i nieważne od 5 miesięcy badania techniczne. Inspektorzy dali 11 mandatów karnych (w sumie na 2600 złotych) za parkowanie na zakazie i miejscach niedozwolonych. W Lublinie policja złapała 1 pijanego taksówkarza i 1 po użyciu alkoholu.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
radio taxi / 23 kwietnia 2012 o 20:06
[quote name='TAXI' timestamp='1335186866' post='624125']
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak się nie wyrobisz w czasie a stać w korkach i sie nie śpiesząc to każdy woli bo bardziej się opłaca.Więc na przyszłość jak coś piszesz to trochę pomyśl.
Na jeden mandat trzeba pracować parę dni więc to nie jest nasz interes.kokosy jako "taksówka" dawno sie skończyły.
[/quote]

[color="#000000"][size="3"]Mój znajomy taksówkarz od dwóch lat nie ma podbitego dowodu rejestracyjnego i jakoś nikt tego nie sprawdza.
Nawet ubezpieczyciel. Czy to nie jest dziwne?
Jego samochód z zewnątrz prezentuje się nawet dobrze, za to stan techniczny to czarna rozpacz. Opony inne (mniejsze), aby taksometr więcej wybił km/czyli wyższa opłata, olej cieknie odmą.

Czy kontrole są tak rzadkie jak opis taksówkarza (w art. Dz.Wsch.), który jeździł bez koncesji, badań od 2006 roku!

Dla pasażerów i innych uczciwych taksówkarzy takie kontrole sa konieczne. Precz z oszustami i kombinatorami.
Taka kompleksowa akcja powinna dotyczyć też busów-wszystkie i w jednym czasie, aby uniemożliwić ich podmienianie, gdy na jakiejś trasie stoją krokodyle. Za to na innej trasie-tej bez kontroli same rzęchy rozpadające się i kopcące.
Nadal busami wozi sie więcej ludzi jak jest miejsc siedzących nawet o 50%. Ostatnio widziałem taki przeładowany z Kraśnika. Takie też jadą przez lublin do Świdnika np. 88 [/size][/color]
[quote name='TAXI' timestamp='1335186866' post='624125']
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.... rozwiń
Avatar
TAXI / 23 kwietnia 2012 o 15:14
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak się nie wyrobisz w czasie a stać w korkach i sie nie śpiesząc to każdy woli bo bardziej się opłaca.Więc na przyszłość jak coś piszesz to trochę pomyśl.
Na jeden mandat trzeba pracować parę dni więc to nie jest nasz interes.kokosy jako "taksówka" dawno sie skończyły.
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak... rozwiń
Avatar
wojtas / 23 kwietnia 2012 o 11:19
Po pierwsze ITD może do 22 kontrolowaćauta ale żadko tak bywa. A co do taxówek w Lublinie to raz wsiadłem na PKSie do taxówki stojącej od strony Ruskiej i to był mój błąd! Zapłaciłem 30 % drożej niż w EleTaxi które wg. cennika jest droższe o kilkanaście groszy. Zawsze jeździłem taką samą trasą dlatego takie akcje powinny być codziennie! a taxometry te taxówki które mają zaczepione jak niektórzy nawigacje to są pożądne bo cały czas widać cenę a te co taxometr chowają to od razu widać że chcą nas oszukać.
Avatar
pepe33 / 23 kwietnia 2012 o 09:59
Sam znam takich co nawet kasy nie maja i co i nic.jeszcze lepiej gdyby sie wzieli za stowarzyrzenia i prywatne korporacje ktore nadal oszukuja fiskusa miesiac w miesiac nie placa podatkow oszukuja i winuja ceny abonamwntow i innych oplat z sufitu bylo by milo jakby pierneli jak juz jeden z wlascicieli
Avatar
chuck / 23 kwietnia 2012 o 09:46
z tego co wiem to ITD ma uprawnienia tylko w godzinach pracy (8-16), więc w nocy mogła pracować co najwyżej Policja
Avatar
andrzej / 23 kwietnia 2012 o 09:11
brawo ,takie akcje powinny być prowadzone częściej
Avatar
Kolka / 23 kwietnia 2012 o 08:39
ŻYDO-KOMUNA jest na etapie łatania dziury budżetowej za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami,nic to nie ma wspólnego z porządkiem czy naszym bezpieczeństwem.
Avatar
kaj / 23 kwietnia 2012 o 08:30
[quote name='Pablo' timestamp='1335158925' post='623903']
Szkoda że to tylko jednorazowa akcja. Pseudotaksówkarzy powinno się eliminować bezwzględnie i systematycznie.
[/quote]
Tak jest. Dożywocie i jeszcze konfiskata samochodu. Socjalizm wiecznie żywy.
Przypominam, że to, że ktoś jeździ bez licencji (po co są licencje?) nie oznacza, że nie płaci podatków.
Avatar
Pablo / 23 kwietnia 2012 o 07:28
Szkoda że to tylko jednorazowa akcja. Pseudotaksówkarzy powinno się eliminować bezwzględnie i systematycznie.
Avatar
Marcel / 23 kwietnia 2012 o 06:43
Wilekie brawa za taka akcję !!! Oby jak najczęściej była powtarzana !! Raz, że pozwoli oczyścić szeregi taksówkarzy z oszustów, a dwa i to chyba nawet ważeniejsze, że moze nareszcie taksówkarze, nawet ci prawdziwi, zaczną jeździć zgodnie z przepisami. To co teraz prezentuja taksówkarze jeśli chodzi o kulturę jazdy i przestrzeganie przepisów jest biegunowo odległe od tego co te przepisy mówią !! W chwili obecnej taksówkarze to najgorsi kierowcy w mieście krórzy przepisy prawa o ruchu drogowym mają kompletnie za nic, a na drodze uwazają się za jej panów. Należy z tym walczyć z cełą surowoscią, bo od tego zalezy nasze - pasażerów - bezpieczenstwo !! Dlatego jeszcze raz wielkie brawa za taką akcję i oby jak najczęściej była ona powtarzana.
Wilekie brawa za taka akcję !!! Oby jak najczęściej była powtarzana !! Raz, że pozwoli oczyścić szeregi taksówkarzy z oszustów, a dwa i to chyba nawet ważeniejsze, że moze nareszcie taksówkarze, nawet ci prawdziwi, zaczną jeździć zgodnie z przepisami. To co teraz prezentuja taksówkarze jeśli chodzi o kulturę jazdy i przestrzeganie przepisów jest biegunowo odległe od tego co te przepisy mówią !! W chwili obecnej taksówkarze to najgorsi kierowcy w mieście krórzy przepisy prawa o ruchu drogowym mają kompletnie za nic... rozwiń
Avatar
radio taxi / 23 kwietnia 2012 o 20:06
[quote name='TAXI' timestamp='1335186866' post='624125']
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak się nie wyrobisz w czasie a stać w korkach i sie nie śpiesząc to każdy woli bo bardziej się opłaca.Więc na przyszłość jak coś piszesz to trochę pomyśl.
Na jeden mandat trzeba pracować parę dni więc to nie jest nasz interes.kokosy jako "taksówka" dawno sie skończyły.
[/quote]

[color="#000000"][size="3"]Mój znajomy taksówkarz od dwóch lat nie ma podbitego dowodu rejestracyjnego i jakoś nikt tego nie sprawdza.
Nawet ubezpieczyciel. Czy to nie jest dziwne?
Jego samochód z zewnątrz prezentuje się nawet dobrze, za to stan techniczny to czarna rozpacz. Opony inne (mniejsze), aby taksometr więcej wybił km/czyli wyższa opłata, olej cieknie odmą.

Czy kontrole są tak rzadkie jak opis taksówkarza (w art. Dz.Wsch.), który jeździł bez koncesji, badań od 2006 roku!

Dla pasażerów i innych uczciwych taksówkarzy takie kontrole sa konieczne. Precz z oszustami i kombinatorami.
Taka kompleksowa akcja powinna dotyczyć też busów-wszystkie i w jednym czasie, aby uniemożliwić ich podmienianie, gdy na jakiejś trasie stoją krokodyle. Za to na innej trasie-tej bez kontroli same rzęchy rozpadające się i kopcące.
Nadal busami wozi sie więcej ludzi jak jest miejsc siedzących nawet o 50%. Ostatnio widziałem taki przeładowany z Kraśnika. Takie też jadą przez lublin do Świdnika np. 88 [/size][/color]
[quote name='TAXI' timestamp='1335186866' post='624125']
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.... rozwiń
Avatar
TAXI / 23 kwietnia 2012 o 15:14
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak się nie wyrobisz w czasie a stać w korkach i sie nie śpiesząc to każdy woli bo bardziej się opłaca.Więc na przyszłość jak coś piszesz to trochę pomyśl.
Na jeden mandat trzeba pracować parę dni więc to nie jest nasz interes.kokosy jako "taksówka" dawno sie skończyły.
Jestem taksówkarzem i też popieram takie akcje,ale nie zgodzę sie z tobą co do naszej jazdy itp. itd.Nie nasza wina że paseżerowie wymyślaja takie miejsca gdzie nie ma miejsca nawet na zatrzymanie.Wozi sie też ludzi chorych ,niesłyszacych,niewidomych, z bagażami itd.Nie jesteśmy jasnowidzami po kogo jedziemy i to my ryzykujemy żeby pasażer nie miał problemów.Co do szybkiej jazdy się zdarza ale nie z naszej winy-zamawiają 'taxi" na ostatnią chwilę.Nam taksometr tez chodzi jak sie stoi w korku.Są osoby ,które nawet nie chcą płacic jak... rozwiń
Avatar
wojtas / 23 kwietnia 2012 o 11:19
Po pierwsze ITD może do 22 kontrolowaćauta ale żadko tak bywa. A co do taxówek w Lublinie to raz wsiadłem na PKSie do taxówki stojącej od strony Ruskiej i to był mój błąd! Zapłaciłem 30 % drożej niż w EleTaxi które wg. cennika jest droższe o kilkanaście groszy. Zawsze jeździłem taką samą trasą dlatego takie akcje powinny być codziennie! a taxometry te taxówki które mają zaczepione jak niektórzy nawigacje to są pożądne bo cały czas widać cenę a te co taxometr chowają to od razu widać że chcą nas oszukać.
Avatar
pepe33 / 23 kwietnia 2012 o 09:59
Sam znam takich co nawet kasy nie maja i co i nic.jeszcze lepiej gdyby sie wzieli za stowarzyrzenia i prywatne korporacje ktore nadal oszukuja fiskusa miesiac w miesiac nie placa podatkow oszukuja i winuja ceny abonamwntow i innych oplat z sufitu bylo by milo jakby pierneli jak juz jeden z wlascicieli
Avatar
chuck / 23 kwietnia 2012 o 09:46
z tego co wiem to ITD ma uprawnienia tylko w godzinach pracy (8-16), więc w nocy mogła pracować co najwyżej Policja
Avatar
andrzej / 23 kwietnia 2012 o 09:11
brawo ,takie akcje powinny być prowadzone częściej
Avatar
Kolka / 23 kwietnia 2012 o 08:39
ŻYDO-KOMUNA jest na etapie łatania dziury budżetowej za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami,nic to nie ma wspólnego z porządkiem czy naszym bezpieczeństwem.
Avatar
kaj / 23 kwietnia 2012 o 08:30
[quote name='Pablo' timestamp='1335158925' post='623903']
Szkoda że to tylko jednorazowa akcja. Pseudotaksówkarzy powinno się eliminować bezwzględnie i systematycznie.
[/quote]
Tak jest. Dożywocie i jeszcze konfiskata samochodu. Socjalizm wiecznie żywy.
Przypominam, że to, że ktoś jeździ bez licencji (po co są licencje?) nie oznacza, że nie płaci podatków.
Avatar
Pablo / 23 kwietnia 2012 o 07:28
Szkoda że to tylko jednorazowa akcja. Pseudotaksówkarzy powinno się eliminować bezwzględnie i systematycznie.
Avatar
Marcel / 23 kwietnia 2012 o 06:43
Wilekie brawa za taka akcję !!! Oby jak najczęściej była powtarzana !! Raz, że pozwoli oczyścić szeregi taksówkarzy z oszustów, a dwa i to chyba nawet ważeniejsze, że moze nareszcie taksówkarze, nawet ci prawdziwi, zaczną jeździć zgodnie z przepisami. To co teraz prezentuja taksówkarze jeśli chodzi o kulturę jazdy i przestrzeganie przepisów jest biegunowo odległe od tego co te przepisy mówią !! W chwili obecnej taksówkarze to najgorsi kierowcy w mieście krórzy przepisy prawa o ruchu drogowym mają kompletnie za nic, a na drodze uwazają się za jej panów. Należy z tym walczyć z cełą surowoscią, bo od tego zalezy nasze - pasażerów - bezpieczenstwo !! Dlatego jeszcze raz wielkie brawa za taką akcję i oby jak najczęściej była ona powtarzana.
Wilekie brawa za taka akcję !!! Oby jak najczęściej była powtarzana !! Raz, że pozwoli oczyścić szeregi taksówkarzy z oszustów, a dwa i to chyba nawet ważeniejsze, że moze nareszcie taksówkarze, nawet ci prawdziwi, zaczną jeździć zgodnie z przepisami. To co teraz prezentuja taksówkarze jeśli chodzi o kulturę jazdy i przestrzeganie przepisów jest biegunowo odległe od tego co te przepisy mówią !! W chwili obecnej taksówkarze to najgorsi kierowcy w mieście krórzy przepisy prawa o ruchu drogowym mają kompletnie za nic... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 29 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 10 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał