niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Wśród pacjentów lubelskich dentystów jest coraz więcej obcokrajowców. Ceny zabiegów są u nas o 40-70 proc. niższe,

Usługi nie odbiegają standardem od tych oferowanych w Londynie lub Berlinie.
Budynek Kliniki Stomatologii i Implantologii "Impladent” rzuca się w oczy atrakcyjnym wyglądem. Tamtejszy lek. stom. Przemysław Leszcz ma wielu pacjentów z zagranicy. - Rodowitych Włochów oraz Anglików - mówi stomatolog. - Na duże prace przy uzębieniu specjalnie przyjeżdżają polonusi ze Stanów Zjednoczonych. Przyjmuje też Polaków, którzy wyjechali pracować do Irlandii i Anglii, ale na leczenie wpadają do kraju.
Lekarze z praktyki stomatologicznej "ADP-Klinika” w centrum handlowym mają pacjentów z Włoch, Anglii, Stanów Zjednoczonych. - Jedną grupą są Polacy. To stara Polonia odwiedzająca kraj raz lub dwa razy do roku oraz nowa, polska emigracja zarobkowa - mówi Dariusz Pituch, właściciel praktyki. - Drugą grupą są obcokrajowcy poleceni przez Polaków.

Do turystyki medycznej uciekają się obcokrajowcy, którzy nie mogą czekać w kolejkach lub których nie stać na usługi u siebie w kraju. Polskie gabinety stomatologiczne cieszą się coraz większym powodzeniem nad Tamizą. Taniej wychodzi zrobić sobie zęby w Polsce, wliczając w to bilet lotniczy w tanich liniach i weekendowy pobyt w Polsce, niż leczyć się w angielskich gabinetach.
Doktor Leszcz wspomina o pewnej brytyjskiej firmie robiącej rozeznanie na lubelskim rynku stomatologicznym celem zorganizowania kompleksowej turystyki medycznej. - Dzwonili - mówi lekarz. - Chcą u siebie reklamować polskie gabinety i organizować wycieczki na leczenie stomatologiczne w Lublinie w połączeniu z odnową biologiczną w Nałęczowie.
Zdaniem prof. Janusza Kleinroka, kierownika Katedry i Kliniki Protetyki Stomatologicznej w Lublinie, pomysł z turystyką medyczną jest dobry pod warunkiem, że będziemy mieć lotnisko. - Tak jak w Rzeszowie - dodaje. - W piątek przylatuje tam samolot z Londynu, przywożąc brytyjskich pacjentów. Tego samego dnia wylatuje, zabierając polskich lekarzy do pracy na weekend. W niedzielę sytuacja jest odwrotna. Samolot zabiera Brytyjczyków z Rzeszowa, a Polaków z Londynu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!