Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
15:09
Edytuj ten wpis

Z Lotniska Lublin odlecimy powietrzną taksówką

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 26 A A
Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 mi
Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 mi

W lubelskim porcie lotniczym wyląduje jutro pierwsza powietrzna taksówka. Będzie to jeden z najpopularniejszych samolotów tego rodzaju - Cessna Citation Mustang.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maszyna należy do biznesowego przewoźnika – firmy Flyjet. Jutrzejsze lądowanie będzie pierwszą tzw. komercyjną operacją na lubelskim lotnisku. Jednocześnie może zapowiadać stałą współpracę z nowym przewoźnikiem.

– Jesteśmy otwarci na wszystkich klientów, również biznesowych – mówi Piotr Jankowski, rzecznik portu. – To istotny fragment lotniczego rynku. Flyjet nie jest jedyną firmą tego rodzaju, z którą rozmawiamy.

W przypadku transportu biznesowego trudno mówić o stałych rozkładach lotów. Współpraca z małym przewoźnikami może jednak przynieść lotnisku spore korzyści.

– Wszystko zależy od tego, jak przewoźnicy wpasują się z ofertą w potrzeby biznesu – ocenia Jankowski. – Myślę, że powietrzne taksówki to bardzo dobra propozycja zarówno dla rodzimych przedsiębiorców, jak i tych, którzy przyjeżdżają do nas w interesach.

Cessna, która wyląduje w Świdniku jest w stanie pokonać trasę z Warszawy do Gdańska w zaledwie 40 minut. Przelot ze stolicy do Berlina trwa pół godziny dłużej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na lubelskim lotnisku pojawią się niebawem nowe firmy. Stałym korzystaniem z portu zainteresowana jest m.in. rodzima firma Heliseco. Z kolei Agusta Westland wybudowała nawet własną drogę kołowania.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
der / 21 grudnia 2012 o 13:01
Ta "powietrzna taksówka" Cessna Citation Mustang (Cessna 510) - WIKIPEDIA - zabiera na pokład tylko 4 - max 5 pasażerów.
Żadna rewelacja. Latać nią będą tylko bogacze.
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:41
No i kto będzie latał tymi taksówkami???Pewnie Palikot będzie woził tych swoich transseksualistów i innych podobnych.???A może Hetman Lubelski zaprosi bezrobotnych na wycieczkę,oczywiście za swoje!???
Avatar
madzia / 21 grudnia 2012 o 11:45
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[/quote]
A ja znalazłam taki temat w DW:
" "Opłatę śmieciową” mieszkańcy mają wnosić na konto miasta. Wejdzie ona w życie od 1 lipca. Właśnie wtedy ma wystartować nowy system odbioru odpadów: Ratusz stanie się ich właścicielem, będzie zlecać ich wywóz opłacając go tym, co dostanie ze wspomnianej opłaty.

Ratusz miał do wyboru jeden z czterech mechanizmów jej obliczania: od osoby, od zużycia wody, od gospodarstwa lub od powierzchni lokalu
Prezydent wybrał dwie opcje. Pierwsza, z opłatą zależną od powierzchni, nie spodobała się radnym. – To nie metr kwadratowy produkuje śmieci, tylko ludzie – mówi radny Jarosław Pakuła (PO). Prezydent też proponował, by odrzucić ten wariant. Tak też się stało.

Wygrał wariant "opłata od gospodarstwa”: 32 zł/m-c za odpady segregowane i 44 zł za zmieszane. Ale opozycja ostro skrytykowała te kwoty. Sylwester Tułajew, szef klubu PiS wymieniał, ile wynosiłaby stawka od gospodarstwa w spółdzielniach mieszkaniowych, gdyby przeliczyć obowiązujące tam stawki od osoby. – W SM Kolejarz wychodzi 12,40 zł za mieszkanie, w SM Czechów 13,28 zł, w LSM 14,30 zł, a we wspólnocie przy Wojciechowskiej 9,81 zł. Na jakiej podstawie prezydent proponuje 32 zł? – pyta Tułajew."
????????
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni i... rozwiń
Avatar
koko koko lotnisko nie spo / 21 grudnia 2012 o 10:08
Przestańcie prowadzić emocjonalny bełkot na obrzucanie się błotem. Racjonalnie do sprawy podchodząc, to ze względu na słaby rozwój regionu, brak większego biznesu i względną bliskośc innych lotnisk, nowy port lotniczy ma małą szansę by przynosić zyski. Tak samo jak stadiony Euro. Lokalne władze robią z tego wielkie halo, jakbyśmy byli krajem trzeciego świata - bo lotnisko zbudowali ŁAAAAAAAAAAŁ !!! Zacznijcie racjonalnie dyskutować, przedstawiając argumenty.
Avatar
Zosia / 21 grudnia 2012 o 09:55
A czy ktoś wie co z połączeniami krajowymi ? Lublin -> Kraków, Lublin ->Gdańsk itp ?
Avatar
miuosh / 21 grudnia 2012 o 09:24
Wzrost cen wywozu śmieci o 300% wydaje się raczej nieuzasadniony. Co najwyżej dla pokrycia kosztów utrzymania lotniska wzrosną ceny biletów MPK do 3,50.
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 o 08:28
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Nie troluj jasiek. Gadasz jak totalny prostak bez szkoły podstawowej i przednich zębów.
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 o 08:04
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lot... rozwiń
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 o 07:48
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 o 07:47
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
der / 21 grudnia 2012 o 13:01
Ta "powietrzna taksówka" Cessna Citation Mustang (Cessna 510) - WIKIPEDIA - zabiera na pokład tylko 4 - max 5 pasażerów.
Żadna rewelacja. Latać nią będą tylko bogacze.
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:41
No i kto będzie latał tymi taksówkami???Pewnie Palikot będzie woził tych swoich transseksualistów i innych podobnych.???A może Hetman Lubelski zaprosi bezrobotnych na wycieczkę,oczywiście za swoje!???
Avatar
madzia / 21 grudnia 2012 o 11:45
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[/quote]
A ja znalazłam taki temat w DW:
" "Opłatę śmieciową” mieszkańcy mają wnosić na konto miasta. Wejdzie ona w życie od 1 lipca. Właśnie wtedy ma wystartować nowy system odbioru odpadów: Ratusz stanie się ich właścicielem, będzie zlecać ich wywóz opłacając go tym, co dostanie ze wspomnianej opłaty.

Ratusz miał do wyboru jeden z czterech mechanizmów jej obliczania: od osoby, od zużycia wody, od gospodarstwa lub od powierzchni lokalu
Prezydent wybrał dwie opcje. Pierwsza, z opłatą zależną od powierzchni, nie spodobała się radnym. – To nie metr kwadratowy produkuje śmieci, tylko ludzie – mówi radny Jarosław Pakuła (PO). Prezydent też proponował, by odrzucić ten wariant. Tak też się stało.

Wygrał wariant "opłata od gospodarstwa”: 32 zł/m-c za odpady segregowane i 44 zł za zmieszane. Ale opozycja ostro skrytykowała te kwoty. Sylwester Tułajew, szef klubu PiS wymieniał, ile wynosiłaby stawka od gospodarstwa w spółdzielniach mieszkaniowych, gdyby przeliczyć obowiązujące tam stawki od osoby. – W SM Kolejarz wychodzi 12,40 zł za mieszkanie, w SM Czechów 13,28 zł, w LSM 14,30 zł, a we wspólnocie przy Wojciechowskiej 9,81 zł. Na jakiej podstawie prezydent proponuje 32 zł? – pyta Tułajew."
????????
[quote name='Ja' timestamp='1356073452' post='712290']
Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni i... rozwiń
Avatar
koko koko lotnisko nie spo / 21 grudnia 2012 o 10:08
Przestańcie prowadzić emocjonalny bełkot na obrzucanie się błotem. Racjonalnie do sprawy podchodząc, to ze względu na słaby rozwój regionu, brak większego biznesu i względną bliskośc innych lotnisk, nowy port lotniczy ma małą szansę by przynosić zyski. Tak samo jak stadiony Euro. Lokalne władze robią z tego wielkie halo, jakbyśmy byli krajem trzeciego świata - bo lotnisko zbudowali ŁAAAAAAAAAAŁ !!! Zacznijcie racjonalnie dyskutować, przedstawiając argumenty.
Avatar
Zosia / 21 grudnia 2012 o 09:55
A czy ktoś wie co z połączeniami krajowymi ? Lublin -> Kraków, Lublin ->Gdańsk itp ?
Avatar
miuosh / 21 grudnia 2012 o 09:24
Wzrost cen wywozu śmieci o 300% wydaje się raczej nieuzasadniony. Co najwyżej dla pokrycia kosztów utrzymania lotniska wzrosną ceny biletów MPK do 3,50.
Avatar
deVon / 21 grudnia 2012 o 08:28
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Nie troluj jasiek. Gadasz jak totalny prostak bez szkoły podstawowej i przednich zębów.
Avatar
Ja / 21 grudnia 2012 o 08:04
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lotniska, łyknij troszeczkę wiedzy o "gospodarce rynkowej" i prowadzeniu biznesu i wtedy się wypowiadaj.
Jeżeli będą sami malkontenci to nikt do nas nie przyjedzie, nie przyleci. Żadni inwestorzy, turyści, no bo i po co?
Więc po co bydować drogi (S17, S19), no i po co wybudowano lotnisko??!!
Nie budują - lament.
Zbudowali - też nie dobrze...
Czego my tak naprawdę chcemy.....??
[quote name='Jasio' timestamp='1356072531' post='712286']
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
[/quote]

Oj Jasiu, do szkoły trzeba było chodzić!!!
Jak będziesz "GÓWNO!" wyrzucał do śmieci - to zapewniam Cię, że - "zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci."
Doczytyaj kto jest właścicielem lot... rozwiń
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 o 07:48
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.
Avatar
Jasio / 21 grudnia 2012 o 07:47
To lotnisko to, takie kosztowne i deficytowe GÓWNO!
Aby było z czego do niego dopłacać - zaraz wzrosną (to pewne) miejskie opłaty o 300% np. za wywóz śmieci.