sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Z Lublina do Warszawy przez... Łuków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2013, 17:25
Autor: Dominik Smaga

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Trwają przymiarki do wytyczenia objazdów na czas przebudowy linii łączącej Lublin z Warszawą. Wiadomo już, że część składów będzie nadkładać aż 100 km drogi

Do Lublina przyjechali projektanci przygotowujący dokumentację, która ma być podstawą do przebudowy szlaku między Otwockiem, a Lublinem. Dokumentacja ma być gotowa w 2015 r. Wykonają ją trzy firmy. Natomiast sama modernizacja trasy powinna się rozpocząć w 2016 r. i potrwać cztery lata.

Toczące się w Lublinie uzgodnienia dotyczą m.in. objazdów wytyczanych na czas robót torowych. Już teraz wiadomo, że w trakcie prac poważnie utrudniony będzie ruch kolejowy między Lublinem a Warszawą. Na pewnych odcinkach pociągi będą poruszać się tylko po jednym torze. Z tym najgorzej będzie na odcinku od Lublina do Dęblina. Kolejarze nie mają złudzeń, że na jednym torze uda się pomieścić wszystkie kursujące tędy pociągi pasażerskie i towarowe.

Największe problemy będą podczas przebudowy odcinka Dęblin-Lublin, który jest najbardziej obciążony ruchem. Kolejarze założyli już, że część pociągów zostanie skierowanych na objazd. Składy jadące w stronę Dęblina opuszczałyby Lublin torami prowadzącymi do Lubartowa. Dalej przez Lubartów i Parczew aż do Łukowa, a potem do Dęblina. To trasa dłuższa o 100 km. Nie ma jeszcze pewności, czy na objazd trafią wyłącznie pociągi towarowe, czy również część pasażerskich.

Mniej składów trzeba będzie wysyłać na objazdy podczas prac na odcinku Dęblin-Pilawa, gdzie ruch towarowy jest znacznie mniejszy. Zastępcza trasa wiodłaby z Dęblina przez Łuków i Siedlce do Warszawy i byłaby dłuższa od standardowej o 90 km.

Jak nam przebudują

Modernizacja linii kolejowej między Otwockiem a Lublinem ma umożliwić pociągom pasażerskim jazdę z prędkością 160 km/h. Prace mają objąć również. budowę dodatkowego, drugiego toru między Otwockiem a Pilawą. W planie jest też nowy przystanek pasażerski Lublin-Zachód, który ma być zbudowany na wysokości dzielnicy Czuby. Będzie to sam peron z wiatą, nie jest planowane stworzenie jakiegokolwiek budynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
mar
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 listopada 2013 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2013 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Rozwiń
mar
mar (23 listopada 2013 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tysiące Polaków czeka a by zacho ze wschodem łączył się szybko i autostradą i koleją szkoda że Lublin nie posiada autostrady,

poco? ekspresówka niczym praktycznie sie nie rózni od autostrady a nie trzeba płacic na bramkach

Rozwiń
henryk
henryk (23 listopada 2013 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tysiące Polaków czeka a by zacho ze wschodem łączył się szybko i autostradą i koleją szkoda że Lublin nie posiada autostrady,

Rozwiń
SemaForek
SemaForek (23 listopada 2013 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Linia kolejowa z Mławy/granica zaborów/ do Lublina była budowana 2 lata. 140 lat temu.W trzecim roku została przedłużona do Kowla.

Teraz większość budowlańców siedzi za biurkiem, a do szpadla został tylko jeden "Janek". Biurokracja rządzi!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!