niedziela, 20 sierpnia 2017 r.

Lublin

Z Lublina do Warszawy w mniej niż 40 minut? Kandydat Polski Razem obiecuje

Autor: Dominik Smaga

Pociągiem z Lublina do Warszawy w nieco ponad pół godziny? O tak szybką kolej do Warszawy zamierza zabiegać startujący z listy PiS kandydat Polski Razem Jarosława Gowina do sejmiku województwa, Zbigniew Wojciechowski. Poinformował o tym we wtorek na konferencji prasowej.

- Są możliwości, żeby z Lublina do centrum Warszawy dojechać w mniej niż 40 minut - mówił wczoraj kandydat, który powołuje się na przykład szybkiej kolei za granicą. - Parę lat temu byłem w Szanghaju i jechałem pociągiem, który pędził 430 km/h.

Linia kolejowa z Lublina do Warszawy już teraz jest przewidziana do modernizacji, ale mowa jest tu o zapewnieniu pociągom pasażerskim rozwinięcia prędkości 160 km/h i o skróceniu czasu podróży do 90 minut. Na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe postają już niezbędne projekty, a kompletna dokumentacja gotowa ma być w przyszłym roku.

Czy te projekty powinny, zdaniem Wojciechowskiego, trafić do kosza? - Jeżeli jest coś jest złe, nieadekwatne do sytuacji XXI wieku, to trzeba to przerobić lub wyrzucić do kosza - stwierdza kandydat. Pytany, w jaki sposób samorząd województwa miałby wpłynąć na decyzje podległej rządowi spółki zasugerował, że będzie to możliwe po zmianie władz krajowych.

Aby pokonać trasę z Lublina do stolicy w 40 minut pociąg musiałby gnać z prędkością 261 km/h (bez zwalniania i rozpędzania się), tymczasem Pendolino może mknąć najwyżej 250 km/h. Co zatem miałoby obsłużyć taką trasę?

- Jeżeli zakupiliśmy Pendolino, to możemy kupić i inny tabor - mówi Wojciechowski.

Na wczorajszej konferencji kandydat do sejmiku występował obok lidera partii, Jarosława Gowina, który wyraził poparcie nie tylko dla niego, ale i dla kandydata PiS na prezydenta Lublina, Grzegorza Muszyńskiego.
Gość
PiPi
Łukasz Kuśmierz
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 października 2014 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No nic, tylko sie pośmiać... z tych ponad 200 km/godz. Czy ten człowiek wie, o czym mówi?

Rozwiń
PiPi
PiPi (22 października 2014 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe kogo weżmie na konduktora?

Rozwiń
Łukasz Kuśmierz
Łukasz Kuśmierz (22 października 2014 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Autor tekstu nie dodał, że obok bombardowania przez niego pytaniami tylko na ten temat kandydata do Sejmiku i jego odpowiedzi, pojawiły się też merytoryczne riposty Jarosława Gowina, Grzegorza Muszyńskiego i Grzegorza Czeleja. Tego w relacji z konferencji już nie ma. Przytoczę dwie wypowiedzi, obie lubelskie - pierwsza autorstwa byłego pracownika mediów, a dziś speca od marketingu politycznego: Dziennikarze myślą, że wiedzą wszystko, a nie wiedzą nic (oryginalna wypowiedź była dosadniejsza). I drugi: -Myślę o zmianie zawodu. -Nie chcesz być już dziennikarzem? -Chciałbym zająć się czymś uczciwszym. Niech posłużą one jako ogólny komentarz do sytuacji dziennikarstwa w Polsce. Dziennikarstwo to służba innym, a nie stawianie się wyżej ponad innych, to możliwie wierne odtwarzanie prawdy, a nie realizowanie swoich interesów lub swojej redakcji. To pisałem ja, były dziennikarz.

Rozwiń
Zorro
Zorro (22 października 2014 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ze takich IDIOTOW jeszcze jest pelno na Lubelsczyznie ....

Rozwiń
christo
christo (22 października 2014 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie przenoście stolicy do Lublina ani do Krakowa , po kiego nam tu warszawka.Lepiej wydłużyć jazdę koleją do 6 godzin  a tego oszołoma na osła i będzie spokój.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!