Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2014 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Wrocławia samolotem. Będzie nowe połączenie z lotniska Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1386 38 A A

W czerwcu uruchomione zostanie nowe połączenie z lotniska w Świdniku. Będziemy mogli polecieć do Wrocławia - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Będzie to drugie krajowe połączenie z Portu Lotniczego Lublina. Pierwsze były rejsy do Gdańska, które początkowo miały być tylko sezonowe, ale cieszyły się tak dużym powodzeniem, że zostały na stałe.

Szczegóły lotów do Wrocławia mają zostać przedstawione podczas zapowiedzianej na poniedziałek wspólnej konferencji prasowej prezydenta Lublina i prezesa spółki Port Lotniczy Lublin. Połączenie będzie obsługiwać Eurolot.

Aktualnie z lubelskiego lotniska można polecieć do Londynu (do portów Luton i Stansted), do Oslo, Rzymu, Mediolanu i Gdańska. Z Lublina można było latać również do Liverpooolu i Dublina, ale Ryanair zawiesił te połączenia.

W lipcu Lufthansa uruchomi loty z Frankfurtu, który jest jednym z największych portów przesiadkowych w Europie. Bilety już można kupować. Okazały się bardzo popularne, zwłaszcza wśród obywateli Ukrainy.

Połączenia z naszego portu obsługuje obecnie czterech przewoźników: Eurolot, WizzAir, Ryanair i Carpatair, a na początku lipca do tego grona dołączy niemiecka Lufthansa.

Od stycznia do końca kwietnia b.r. port w Świdniku obsłużył ponad 53 tys. pasażerów i 800 "operacji lotniczych”. W zeszłym roku lubelskie lotnisko zanotowało blisko 190 tys. pasażerów.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
brxa / 10 czerwca 2014 o 01:48

Mogliby dodać pare lotów z Warszawy do miast Europy, możenp.  do Skandynawii, Włoch, Niemiec.

Avatar
taki tam / 12 maja 2014 o 21:16

ale cieszyły się tak dużym powodzeniem (Gdańsk), że zostały na stałe.

Heheheh dobre jakie duże powodzenie np dziś przyleciało jakieś 28 osób samolotem który ma 70 miejsc.

czy ty kiedyś w ogóle leciałeś/leciałaś samolotem? Ja wielokrotnie latałem z Warszawy WAW i nigdy samolot jakim leciałem nie był całkowicie wypełniony, a co najwyżej w połowie. Więc to wcale nie tak działa. Żeby połączenie mogło zarobić to wcale nie trzeba zapchanego samolotu w 100%!

czy ty kiedyś w ogóle leciałeś/leciałaś samolotem? Ja wielokrotnie latałem z Warszawy WAW i nigdy samolot jakim leciałem nie był całkowicie wypełniony, a co najwyżej w połowie. Więc to wcale nie tak działa. Żeby połączenie mogło zarobić to wcale nie trzeba zapchanego samolotu w 100%!

rozwiń
Avatar
nick / 12 maja 2014 o 11:08

dobrze, dobrze, im więcej wszystkiego tym lepiej

Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 11:02

Mnie wkurzają dość osobliwe kontrole bezpieczeństwa na PLL.

Avatar
j.w / 12 maja 2014 o 10:57
500 zł za paliwo?
To czym Ty jeździsz, jak Ci pali w trasie prawie 20 litrów na setkę?
Ja często jeżdżę do Wrocławia i na paliwo wydaję 130-150 zł.
Avatar
Art / 12 maja 2014 o 10:34

Ja chętnie skorzystam. Koszt paliwa to około 500zł. Nie mąwiąc, że zajmuje to 6-7 godzin jazdy po polskich drograch. Podróżując w dwie osoby samochód pozostawiam w garażu. Po Wrocławiu i tak poruszam się po centrum komunikacją miejską, więc dla sceptyków - rachunek ekonomiczny prosty :).

Avatar
Janek / 12 maja 2014 o 10:16

Sory ale jestes chyba idiotą to nie lotnisko otwiera połączenia i lata gdzieś tylko linie lotnicze. Jeśli nie lata Dublin to pretensje miej do linii Raynair.

Avatar
blady11 / 12 maja 2014 o 10:12

czym sie tu chwalić. zabrali loty do Dublina do ktorych sie ludzie przyzwyczaili i było dochodowe. bo 2 dni w tyg a samolot był zawsze full a daj ami do wrocławia do ktorego w cenie biletu zajade samochodem... porazka. mozecie rownie dobrze zamknąc to lotnisko.. z reszta samo zdechnie z długów jak bedziecie tak postepować...

Avatar
ktoś / 12 maja 2014 o 09:49

Ale trasa śmiechu warte,samolot nie zdąży nabrać predkosci a już będzie musiał ladować,nie macie dalszych traś tylko Wroclaw,niedługo chyba polecimy do Chełma.Skoro pisaliscie o zachodzie to sądzilam że to poza granicami Polski a nie zachód Polski.zachód to zachód może być SZkocja.

Avatar
niecierpliwa / 12 maja 2014 o 09:39

Po co komu Wrocław,można pojechać autobusem,samochodem,pasażerów będzie tyle co kot na płakał ,dajcie linie tam gdzie ludzie naprawdę polecą-SZKOCJA.I znów trasa będzie na stracenie,poleci parę osób latem i na tym koniec,.Trzeba czytać ,dokąd chcemy latać i zjakich lotów jest pieniądz a nie Wrocław

Avatar
brxa / 10 czerwca 2014 o 01:48

Mogliby dodać pare lotów z Warszawy do miast Europy, możenp.  do Skandynawii, Włoch, Niemiec.

Avatar
taki tam / 12 maja 2014 o 21:16

ale cieszyły się tak dużym powodzeniem (Gdańsk), że zostały na stałe.

Heheheh dobre jakie duże powodzenie np dziś przyleciało jakieś 28 osób samolotem który ma 70 miejsc.

czy ty kiedyś w ogóle leciałeś/leciałaś samolotem? Ja wielokrotnie latałem z Warszawy WAW i nigdy samolot jakim leciałem nie był całkowicie wypełniony, a co najwyżej w połowie. Więc to wcale nie tak działa. Żeby połączenie mogło zarobić to wcale nie trzeba zapchanego samolotu w 100%!

czy ty kiedyś w ogóle leciałeś/leciałaś samolotem? Ja wielokrotnie latałem z Warszawy WAW i nigdy samolot jakim leciałem nie był całkowicie wypełniony, a co najwyżej w połowie. Więc to wcale nie tak działa. Żeby połączenie mogło zarobić to wcale nie trzeba zapchanego samolotu w 100%!

rozwiń
Avatar
nick / 12 maja 2014 o 11:08

dobrze, dobrze, im więcej wszystkiego tym lepiej

Avatar
Gość / 12 maja 2014 o 11:02

Mnie wkurzają dość osobliwe kontrole bezpieczeństwa na PLL.

Avatar
j.w / 12 maja 2014 o 10:57
500 zł za paliwo?
To czym Ty jeździsz, jak Ci pali w trasie prawie 20 litrów na setkę?
Ja często jeżdżę do Wrocławia i na paliwo wydaję 130-150 zł.
Avatar
Art / 12 maja 2014 o 10:34

Ja chętnie skorzystam. Koszt paliwa to około 500zł. Nie mąwiąc, że zajmuje to 6-7 godzin jazdy po polskich drograch. Podróżując w dwie osoby samochód pozostawiam w garażu. Po Wrocławiu i tak poruszam się po centrum komunikacją miejską, więc dla sceptyków - rachunek ekonomiczny prosty :).

Avatar
Janek / 12 maja 2014 o 10:16

Sory ale jestes chyba idiotą to nie lotnisko otwiera połączenia i lata gdzieś tylko linie lotnicze. Jeśli nie lata Dublin to pretensje miej do linii Raynair.

Avatar
blady11 / 12 maja 2014 o 10:12

czym sie tu chwalić. zabrali loty do Dublina do ktorych sie ludzie przyzwyczaili i było dochodowe. bo 2 dni w tyg a samolot był zawsze full a daj ami do wrocławia do ktorego w cenie biletu zajade samochodem... porazka. mozecie rownie dobrze zamknąc to lotnisko.. z reszta samo zdechnie z długów jak bedziecie tak postepować...

Avatar
ktoś / 12 maja 2014 o 09:49

Ale trasa śmiechu warte,samolot nie zdąży nabrać predkosci a już będzie musiał ladować,nie macie dalszych traś tylko Wroclaw,niedługo chyba polecimy do Chełma.Skoro pisaliscie o zachodzie to sądzilam że to poza granicami Polski a nie zachód Polski.zachód to zachód może być SZkocja.

Avatar
niecierpliwa / 12 maja 2014 o 09:39

Po co komu Wrocław,można pojechać autobusem,samochodem,pasażerów będzie tyle co kot na płakał ,dajcie linie tam gdzie ludzie naprawdę polecą-SZKOCJA.I znów trasa będzie na stracenie,poleci parę osób latem i na tym koniec,.Trzeba czytać ,dokąd chcemy latać i zjakich lotów jest pieniądz a nie Wrocław