sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Z pomysłem na plac Litewski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2007, 11:54

Największy plac w Lublinie jak najszybciej powinien przestać być prowincjonalnym skwerem - mówią studenci Wydziału Artystycznego UMCS.

I zachęcają do wielkiej dyskusji nad tym, co zrobić z Litewskim. Okazją do tego jest propozycja przyszłości placu, którą przygotowali sami studenci. Makietę ze swoją wizją Litewskiego zaprezentowali oficjalnie wczoraj wieczorem. - Plac powinien być miejscem, do którego będą przychodzili ludzie. Zależy nam na tym, żeby wywołać w tym miejscu stany życia - mówi prof. Dobrosław Bagiński, pod okiem którego pracowali żacy. - Nie zmieniamy niczego w budynkach wokół placu, które powstały przed 1939 r. - tłumaczą studenci. - Uwzględniamy też potrzeby oficjalnych uroczystości i zdarzeń, które się odbywają na placu. Zachowujemy pomniki. Ale niekoniecznie w tym samym miejscu, co teraz - dodają. - No i wprowadzamy sporo nowości architektonicznych. - To propozycja dla ludzi i dla inwestorów. Na takie rozwiązanie dużo łatwiej będzie znaleźć pieniądze - mówią młodzi artyści. - Ale to tylko propozycja. Czy zostanie zrealizowana, to już od nas nie zależy. Z pomysłem na plac Litewski
Największy plac w Lublinie jak najszybciej powinien przestać być prowincjonalnym skwerem - mówią studenci Wydziału Artystycznego UMCS. I zachęcają do wielkiej dyskusji nad tym, co zrobić z Litewskim. Okazją do tego jest propozycja przyszłości placu, którą przygotowali sami studenci. Makietę ze swoją wizją Litewskiego zaprezentowali oficjalnie wczoraj wieczorem. - Plac powinien być miejscem, do którego będą przychodzili ludzie. Zależy nam na tym, żeby wywołać w tym miejscu stany życia - mówi prof. Dobrosław Bagiński, pod okiem którego pracowali żacy. - Nie zmieniamy niczego w budynkach wokół placu, które powstały przed 1939 r. - tłumaczą studenci. - Uwzględniamy też potrzeby oficjalnych uroczystości i zdarzeń, które się odbywają na placu. Zachowujemy pomniki. Ale niekoniecznie w tym samym miejscu, co teraz - dodają. - No i wprowadzamy sporo nowości architektonicznych. - To propozycja dla ludzi i dla inwestorów. Na takie rozwiązanie dużo łatwiej będzie znaleźć pieniądze - mówią młodzi artyści. - Ale to tylko propozycja. Czy zostanie zrealizowana, to już od nas nie zależy. Makietę wykonaną przez studentów można zobaczyć na placu Litewskim (mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!