sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Z psem do Ogrodu Saskiego. Czy Straż Miejska może wypisać mandat?

Dodano: 22 września 2015, 09:29
Autor: Dominik Smaga

Niezgodne z prawem jest karanie mandatami osób wchodzących z psami do Ogrodu Saskiego – twierdzi nieformalna grupa Lublin z Psem, która wczoraj na portalu Facebook przytoczyła opinię prawną w tej sprawie. Mowa w niej m.in. o art. 54 Kodeksu wykroczeń przewidującego kary za łamanie przepisów porządkowych, do których nie zalicza się regulamin Ogrodu Saskiego.

Straż Miejska tłumaczy jednak, że mandaty może wystawiać na podstawie artykułu 77 przewidującego kary za niestosowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu psa. Jako ten „nakazany środek ostrożności” wskazuje przepis miejskiej uchwały nakazujący przestrzeganie zakazów wprowadzania psów i odsyła do regulaminu Ogrodu Saskiego, który zakazuje wstępu z psem do parku.

O takiej konstrukcji prawnej pisaliśmy dwa miesiące temu. – Od tamtej pory nie wystawiliśmy nowych mandatów, ale jak najbardziej mamy do tego podstawę – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Sprawę wstępu z psami do Ogrodu Saskiego może ostatecznie rozstrzygnąć Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, który zajmie się skargą kasacyjną złożoną przez dwóch członków grupy Lublin z Psem domagających się wykreślenia zakazu z regulaminu parku.

Nie zrobił tego sąd pierwszej instancji, który uznał, że skarżący nie mieli interesu prawnego do zaskarżania uchwały. Termin rozprawy jeszcze nie został wyznaczony.

Czytaj więcej o: Lublin Ogród Saski
Gość
Gość
Gość
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 września 2015 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie dla psów i rowerzystów!!! Ogród Saski to nie kuweta, chociaż wielu by tego chciało. Nie raz widać jak właściciele "załatwiają sprawę" przy chodnikach i nawet nie zwracają uwagi że ktoś stoi i patrzy na to. Czują się bezkarni. Co do rowerzystów, rozpędzony rowerzysta na ścieżce dla pieszych, gdzie spacerują też dzieci, to potencjalny zabójca.
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 19:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TAK dla psów w Saskim! NIE dla rowerzystów,

Może i TAK dla psów, ale stanowcze NIE dla PSICH GÓWIEN w parku!!!!!

... i jak to pogodzić jak właściciele (większość) są też na NIE dla sprzątania po swoim psie.

Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szacunek do ludzi i zwierza, porządku wynosi się z domu tak jak napisała wcześniej bierze się to od szacunku do ziemi, w moim domu zawsze uczono mnie by nie rzucać śmieci na ziemie bo ona daje nam życie i trzeba o nią dbać a poza tym to źle świadczy o mojej kulturze, tak samo uczono mnie że każdy ma swoje miejsce i tam gdzie ludzie przebywają nie powinno być zwierząt, pies czy kot mimo szczerych chęci i zapewnień właściciela to dzikie zwierze które może zaatakować, to samo jeśli chodzi o obsikiwanie, roślina obsiusiana przez pieska usycha, psy latające wolno zwłaszcza bez kagańców mnie przerażają mimo że mam w domu 2 i kota wszystkie znajdy. Odrobaczam ich stale a mimo to mają robaki przez kontakt z innymi psami, dlatego jak widzę dzieci bawiące się piłką, lalkami czy w piaskownicy które mają styczność z ziemi a potem jedzą coś, to jestem przeciw wpuszczaniu do takich stref psów bo na spacer z pupilem jest wiele innych miejsc nawet w Lublinie. ,
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracowałam z tymi 2 czy 3 pokolenia oni nie uważają się za pochodzących ze wsi i najgorzej opluwają wieś a poza tym przed wojna nieraz 80% mieszkańców miasta to żydzi , nowi czyli ci co zajmowali po nich mieszkania to na ogół biedota wiejska, lub służba, którą musiał odesłać gospodarz bo za zatrudnianie (rzekomy wyzysk) mógł trafić do więzienia jako wróg socjalizmu. Dlatego nie uważają się za pochodzących ze wsi bo niebyli z nią związani przez tradycje miłości do ojcowskiej ziemi.
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAK dla psów w Saskim! NIE dla rowerzystów,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!