Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2007 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Z Rzeszowa na szefa lubelskiej policji?

0 3 A A

Nadinspektor Dariusz Biel to faworyt komendanta głównego na szefa lubelskiej policji. - Otrzymałem taką propozycję - potwierdził nam wczoraj Biel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oficjalnie policyjna centrala o nominacji Biela nie chce się jeszcze wypowiadać. – Potwierdzam jedynie, że komendant główny wystąpił o powołanie swego kandydata na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej. – O kogo chodzi? Poinformujemy, gdy decyzja zostanie podpisana.

O tym, że Biel może zająć najważniejszy gabinet w komendzie przy ul. Narutowicza wczoraj było głośno w lubelskim garnizonie. Takie informacje pojawiły się też na policyjnym forum internetowym. Potwierdza je sam Biel. – Dostałem taką propozycję i ją rozważam – powiedział nam wczoraj nadinspektor. – Do końca tygodnia powinny zapaść w tej sprawie decyzje.

Wysoki rangą oficer komendy wojewódzkiej w Lublinie tak komentuje przyszłą nominację: – Cieszę się z trzech powodów. To człowiek z zewnątrz, rozbije układy w komendzie i rodzinne powiązania. Po drugie: nie będzie się musiał uczyć zarządzania ludźmi, bo ma w tym względzie doświadczenie. I po trzecie: zastępcy nie wejdą mu na głowę.

46-letni Biel jest w służbie od 27 lat. Przez ostatnie dwa był szefem policji na Podkarpaciu, wcześniej na Opolszczyźnie. Za czasów Biela podkarpacka policja była w czołówce ogólnopolskich rankingów wykrywalności przestępstw. Latem tego roku jego akcje w Warszawie spadły. Biel podał się do dymisji. Miał iść na emeryturę. Oficjalnie tłumaczył to względami osobistymi. Ale rzeszowskie gazety rozpisywały się, że musiał zrezygnować, bo był niewygodny dla miejscowych działaczy PiS. Bielowi zarzucano związki na przemian z SLD i PO. Radni wojewódzcy PiS publicznie wytykali mu, że utrzymuje na stanowiskach osoby związane z dawnymi służbami bezpieczeństwa.

Lubelscy policjanci nie mają komendanta już od kilku tygodni. Poprzedni – Janusz Guzik – przeszedł na emeryturę po dwóch latach dowodzenia garnizonem. Zrobił to tuż po wyborach parlamentarnych. Jego odwołania domagał się poseł Janusz Palikot (PO). Gdy Guzik był szefem lubelskiej policji, za kratki trafił sierżant podejrzany zgwałcenie studentki w policyjnej izbie zatrzymań. Inny policjant oskarżony jest o molestowanie nastolatki podczas patrolu, a jego dwaj koledzy ze Świdnika odpowiadają za pobicie chorego mężczyzny. (KRIS)

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aga / 6 grudnia 2007 o 21:12
Bardzo mądra riposta. w naszym kraju zrobilo sie bardzo dużo aniołów i sędziów sprawiedliwych. Tylko najgorsze jest to, że niekiedy oni sami nie pamietaja o swoich grzeszkach. No cóż, zawsze łatwiej i przyjemniej rozliczać innych a nie siebie.
Avatar
ciekawe / 6 grudnia 2007 o 10:05
zigi napisał:
a co robił w czasie stanu wojennego bo zaczął wtedy służbę. a ja wiem.


A co Ty robiłeś w stanie wojennym? Bo ja nie wiem.
Avatar
zigi / 6 grudnia 2007 o 07:42
a co robił w czasie stanu wojennego bo zaczął wtedy służbę. a ja wiem.
Avatar
Aga / 6 grudnia 2007 o 21:12
Bardzo mądra riposta. w naszym kraju zrobilo sie bardzo dużo aniołów i sędziów sprawiedliwych. Tylko najgorsze jest to, że niekiedy oni sami nie pamietaja o swoich grzeszkach. No cóż, zawsze łatwiej i przyjemniej rozliczać innych a nie siebie.
Avatar
ciekawe / 6 grudnia 2007 o 10:05
zigi napisał:
a co robił w czasie stanu wojennego bo zaczął wtedy służbę. a ja wiem.


A co Ty robiłeś w stanie wojennym? Bo ja nie wiem.
Avatar
zigi / 6 grudnia 2007 o 07:42
a co robił w czasie stanu wojennego bo zaczął wtedy służbę. a ja wiem.
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 46

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!