Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2015 r.
6:25

Za baner na Arenie Lublin trafią przed sąd

Autor: Zdjęcie autora ask
0 14 A A
Dotychczas udało się zatrzymać tylko jedną osobę związaną ze sprawą tego napisu
Dotychczas udało się zatrzymać tylko jedną osobę związaną ze sprawą tego napisu

Śledczy kończą dochodzenie w sprawie rozwieszenia na trybunach Areny Lublin transparentu z hasłem „Lwów odzyskamy, Banderowców ubijemy” podczas meczu rugby Polska–Ukraina.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu.

Podczas majowego meczu grupa narodowców wywiesiła baner, którego treść oburzyła pięć oglądających mecz kobiet. To one zdjęły transparent, bo ochroniarze nie reagowali.

Sprawą zajęła się prokuratura. Dotychczas udało się jednak zatrzymać tylko jedną osobę związaną z tą sprawą. Zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych usłyszał 32-letni Zbigniew W. Mężczyzna tłumaczył, że z całą sprawą nie miał nic wspólnego.

Owszem był na meczu. Przechodził obok transparentu, kiedy zauważył leżącą na ziemi tasiemkę. Postanowił ją podnieść i przykleić do baneru.

– W tej chwili prowadzimy czynności końcowe zmierzające do sporządzenia aktu oskarżenia – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Stanie się to najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Kłopotów w związku z tą sprawą nie będzie mieć natomiast firma ochroniarska, której pracownicy nie zdjęli obraźliwego transparentu. Groziła jej utrata koncesji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wzięło jednak pod uwagę całą działalność spółki i nie zdecydowało się na ten krok.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefana italiano / 24 września 2015 o 21:46
[quote name="Guest" post="1089108" timestamp="1442984257"]

Ano napewno tak jest a szefunio zamiast wozić małolatki raz czarna raz biała raz ruda mogl sam zdjąć szyld ale lepiej
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 15:07

Wyjedźcie choć raz poza Bug (na wschód) to się przekonacie czy bardziej Ukraińcy lubią nas czy my ich.

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:48
Wstyd mi za takich "Polaków"
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:35
Moje zdanie odnośnie kary, należy odstąpić od kary ale pogrozić palcem ! Patrząc na ten napis to jako historyk muszę stwierdzić że, oprócz końcówki treści to jest prawda ! Przecież Lwów nie żaden lviv jest Polski od czasów Bolesława Chrobrego a ten wiadomo jako Syn Mieszka I królował nam w XI wieku 1000-1025 ! I nigdy potem nie było jakiejś tam ukrainy. Po 1918 Warszawa, Kraków, Wilno i Lwów to Najważniejsze Ośrodki Kultury i Nauki Polskiej !!!! Znane w całym świecie !!
Avatar
mhm / 23 września 2015 o 11:04

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. Szorty falują? W kiblu pisać łatwiej? Z takimi mózgami, jak wasze, przynajmniej szybko użyźnicie własnym ścierwem ukraińskie czarnoziemy, a Lublin odetchnie od bydła.

A po co atakować Wołyń lub Galicję Wschodnią, skoro i tak ta była republika ZSRR jest w stanie samoistnego rozkładu.

Avatar
Polak / 23 września 2015 o 09:45

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. Szorty falują? W kiblu pisać łatwiej? Z takimi mózgami, jak wasze, przynajmniej szybko użyźnicie własnym ścierwem ukraińskie czarnoziemy, a Lublin odetchnie od bydła.

Haha potomek banderowkich gierojów? Hahahaha.Jesteście tacy sami jak wasi przodkowie, czyli ch*j dupa i kamieni kupa. Dobrzy jesteście w walce ze starcami. Nawet nie dajecie rady lokalnym separatystom. No ale co ja pisze do typa co spamuje na polskich stronach o tym, że Polacy się boją. Dzieciaku ty nie widziałeś zjednoczonych Polaków. Poczytaj sobie o Lwowskich Orlętach. Wy oddalibyście Lwów tak jak Krym, bez wystrzału. Śmierdzące banderowskie tchórze. Mam rodzinę w okolicach Lwowa. Gdy idzię kobieta to te zwierzęta potrafią pluć na nią, krzyczeć od "polska kurva" ale jak już idzie mężczyzna to potulnie łby chowają, albo wychodzą w 5. Mamy chujowy rząd, a szkoda bo to co nasze mogło by wrócić do macierzy.. Ehh, wysilam się tłumacząc jakiemuś Ukraińcowi co uciekł od walki i jeszcze obraża Polaków zarzucając im tchórzostwo i głupotę. Smrt banderowcom. :)

rozwiń
Avatar
ewa / 23 września 2015 o 09:07

Jak NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy budowie stadionu, to żadnej sprawy nie było. Jak inne narody i nacje oskarżają nas o udział w holokauście, to również organa tzw. polskiego wymiaru sprawiedliwości problemu nie widzą. To, że taki baner zawisł na stadionie jest skutkiem braku działań w obronie prawdy historycznej, bo jakoś nikt z polskiej prokuratury nie postawił zarzutów związanych z udziałem w rzezi wołyńskiej.W kijowskich lokalach serwowana jest "rzeź wołyńska", a polska prokuratura również tego nie widzi. Przecież gdyby nie tzw. poprawność polityczna organów państwa polskiego, to nikt by nie wywieszał żadnych banerów, a jedynie składał kwiaty w miejscach upamiętniających akty ludobójstwa na narodzie polskim.

Brawo mądrze napisane. Nic ująć a dużo możnna by dodać. Sama prawda.

Brawo mądrze napisane. Nic ująć a dużo możnna by dodać. Sama prawda.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:43

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. 

Może jednak to nie Polacy ale Ukraińcy powinni bronić ukraińskiego terytorium? Nie pamiętam by pogrobowcy UPA oddali choć jeden strzał w obronie Krymu. Banderowcy byli dzielni w zarzynaniu starców kobiet i dzieci ale przed wojskiem wiali. Ich spadkobiercy nie są lepsi. 

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:31
proszę o informację, gdzie w transparencie pojawiło się nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych? czy banderowcy są narodowością? czy prokurator się nad tym albo ktokolwiek zastanawiał? czy ss-manów albo nkwd-zistów zabijemy też jest przestępstwem?
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:04
i wszystko jasne - ubeckie korzenie firm ochroniarskich zapewniają im parasol...
Avatar
Stefana italiano / 24 września 2015 o 21:46
[quote name="Guest" post="1089108" timestamp="1442984257"]

Ano napewno tak jest a szefunio zamiast wozić małolatki raz czarna raz biała raz ruda mogl sam zdjąć szyld ale lepiej
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 15:07

Wyjedźcie choć raz poza Bug (na wschód) to się przekonacie czy bardziej Ukraińcy lubią nas czy my ich.

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:48
Wstyd mi za takich "Polaków"
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 13:35
Moje zdanie odnośnie kary, należy odstąpić od kary ale pogrozić palcem ! Patrząc na ten napis to jako historyk muszę stwierdzić że, oprócz końcówki treści to jest prawda ! Przecież Lwów nie żaden lviv jest Polski od czasów Bolesława Chrobrego a ten wiadomo jako Syn Mieszka I królował nam w XI wieku 1000-1025 ! I nigdy potem nie było jakiejś tam ukrainy. Po 1918 Warszawa, Kraków, Wilno i Lwów to Najważniejsze Ośrodki Kultury i Nauki Polskiej !!!! Znane w całym świecie !!
Avatar
mhm / 23 września 2015 o 11:04

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. Szorty falują? W kiblu pisać łatwiej? Z takimi mózgami, jak wasze, przynajmniej szybko użyźnicie własnym ścierwem ukraińskie czarnoziemy, a Lublin odetchnie od bydła.

A po co atakować Wołyń lub Galicję Wschodnią, skoro i tak ta była republika ZSRR jest w stanie samoistnego rozkładu.

Avatar
Polak / 23 września 2015 o 09:45

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. Szorty falują? W kiblu pisać łatwiej? Z takimi mózgami, jak wasze, przynajmniej szybko użyźnicie własnym ścierwem ukraińskie czarnoziemy, a Lublin odetchnie od bydła.

Haha potomek banderowkich gierojów? Hahahaha.Jesteście tacy sami jak wasi przodkowie, czyli ch*j dupa i kamieni kupa. Dobrzy jesteście w walce ze starcami. Nawet nie dajecie rady lokalnym separatystom. No ale co ja pisze do typa co spamuje na polskich stronach o tym, że Polacy się boją. Dzieciaku ty nie widziałeś zjednoczonych Polaków. Poczytaj sobie o Lwowskich Orlętach. Wy oddalibyście Lwów tak jak Krym, bez wystrzału. Śmierdzące banderowskie tchórze. Mam rodzinę w okolicach Lwowa. Gdy idzię kobieta to te zwierzęta potrafią pluć na nią, krzyczeć od "polska kurva" ale jak już idzie mężczyzna to potulnie łby chowają, albo wychodzą w 5. Mamy chujowy rząd, a szkoda bo to co nasze mogło by wrócić do macierzy.. Ehh, wysilam się tłumacząc jakiemuś Ukraińcowi co uciekł od walki i jeszcze obraża Polaków zarzucając im tchórzostwo i głupotę. Smrt banderowcom. :)

rozwiń
Avatar
ewa / 23 września 2015 o 09:07

Jak NIK stwierdził korupcjogenne mechanizmy przy budowie stadionu, to żadnej sprawy nie było. Jak inne narody i nacje oskarżają nas o udział w holokauście, to również organa tzw. polskiego wymiaru sprawiedliwości problemu nie widzą. To, że taki baner zawisł na stadionie jest skutkiem braku działań w obronie prawdy historycznej, bo jakoś nikt z polskiej prokuratury nie postawił zarzutów związanych z udziałem w rzezi wołyńskiej.W kijowskich lokalach serwowana jest "rzeź wołyńska", a polska prokuratura również tego nie widzi. Przecież gdyby nie tzw. poprawność polityczna organów państwa polskiego, to nikt by nie wywieszał żadnych banerów, a jedynie składał kwiaty w miejscach upamiętniających akty ludobójstwa na narodzie polskim.

Brawo mądrze napisane. Nic ująć a dużo możnna by dodać. Sama prawda.

Brawo mądrze napisane. Nic ująć a dużo możnna by dodać. Sama prawda.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:43

"Lwów odzyskacie? Banderowców ubijecie?" Natychmiast zapraszamy na wschodnią Ukrainę! Zaatakujcie od zachodu i pomóżcie Rosjanom. 

Może jednak to nie Polacy ale Ukraińcy powinni bronić ukraińskiego terytorium? Nie pamiętam by pogrobowcy UPA oddali choć jeden strzał w obronie Krymu. Banderowcy byli dzielni w zarzynaniu starców kobiet i dzieci ale przed wojskiem wiali. Ich spadkobiercy nie są lepsi. 

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:31
proszę o informację, gdzie w transparencie pojawiło się nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych? czy banderowcy są narodowością? czy prokurator się nad tym albo ktokolwiek zastanawiał? czy ss-manów albo nkwd-zistów zabijemy też jest przestępstwem?
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 08:04
i wszystko jasne - ubeckie korzenie firm ochroniarskich zapewniają im parasol...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 0 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 3 3

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 3

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 12

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 35 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 117 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 67 24

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!