poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Za co płacili służbowymi kartami? Radny żąda wykazu transakcji

Dodano: 18 grudnia 2016, 08:31
Autor: drs

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Jest kolejne podejście do ujawnienia transakcji dokonanych służbowymi kartami płatniczymi Urzędu Miasta. Dokładnego wykazu takich transakcji zażądał od prezydenta miejski radny PiS, Piotr Breś. Ten sam, któremu wcześniej Ratusz odmówił okazania kopii wyciągów z tychże kart płatniczych. Wtedy radny dowiedział się, że żądanie wglądu w dokumenty jest już kontrolą działań prezydenta i że do takowej kontroli nie jest uprawniony pojedynczy radny, ale Komisja Rewizyjna Rady Miasta.

Tym razem Breś nie prosi już o kopie wyciągów, ale o informację, jakie kwoty, kiedy i z której karty zostały pobrane, za co wtedy płacono i jakie było uzasadnienie danego wydatku. W takim zestawieniu radny Breś chce mieć informacje o wszystkich płatnościach dokonanych służbowymi kartami Urzędu Miasta od dnia 1 listopada 2014 roku.

O ujawnienie kopii wyciągów zabiega też lubelska Fundacja Wolności, której Ratusz odpisał, że to „dokumenty prywatne” i nie będą upublicznione. Fundacja złożyła skargę do sądu, przed którym w środę odbyła się rozprawa. W jej trakcie prawnik Urzędu Miasta stwierdził, że Ratusz nie może dać kopii wyciągów, ale gdyby fundacja poprosiła o zestawienie transakcji, to by je otrzymała.

Dodajmy, że przez dwa lata z rzędu miasto dawało fundacji wyciągi (za 2014 i 2015 r.), a nie chce pokazać tych za 2016 r. Wyrok sądu ma być ogłoszony 28 grudnia. Fundacja Wolności liczy na to, że będzie on podobny do innego, prawomocnego już wyroku z listopada b.r. W wyroku tym Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że prezes Sądu Najwyższego ma obowiązek pokazać (o co prosiła inna fundacja) wyciągi z kart płatniczych używanych w Sądzie Najwyższym.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 grudnia 2016 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hulaj dusza piekła nie ma za publiczne pieniądze PO dalej się bawi doskonale. Ciekawe że nie chcą ujawnić na co wydali pewnie na wino dziwki i ośmiorniczki Banda oszustów.
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko Wspólny Lublin jeździ za granicę i PO .....bo PiS ponoć nie zna języków i nie ma kart,,,,,,to niech teraz wyciągi z karty pokażą mieszkańcom Lublina najlepiej przy następnej manifestacji którą zorganizują pod ratuszem zobaczymy reakcję widzów ?
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie karty delegacja rozliczona na podstawie opisanych faktur i tyle a teraz co niech pokażą za co płacono ?
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2016 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytam się jakie karty? To mnie jako obywatelowi Lublina proszę także wydać kartę a ja chętnie Fundacji udostępnię moje wydatki. Natychmiast zlikwidować karty Żądam
Rozwiń
marcin z PO
marcin z PO (18 grudnia 2016 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak by ujawnili pewnie rzeczy to wiele osób miało by poważne problemy więc nie chcą tego ujawnić i tyle a lewaki się pompują,prawdziwa cnota prawdy się nie boi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!