Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2013 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Za pieniądze od koncernów tytoniowych. Fiskus tłumaczy się z limuzyny

0 21 A A
Warunki przetargu spełniają np. Audi A6 3.0 TFSI quattro za 273 tys. zł, BMW 535i xDrive za 266,4 ty
Warunki przetargu spełniają np. Audi A6 3.0 TFSI quattro za 273 tys. zł, BMW 535i xDrive za 266,4 ty

Droga i paliwożerna limuzyna dla lubelskiego fiskusa ma służyć jako radiowóz dla specgrupy ścigającej przemytników i fałszerzy wyrobów tytoniowych – twierdzi rzecznik Ministerstwa Finansów. Pieniądze na zakup pochodzą od koncernów tytoniowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie pisaliśmy w ubiegły piątek. 3 września 2013 Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na zakup 12 nowych aut dla skarbówki.

Kontrowersyjne auto dla Lublina

Największe kontrowersje wzbudził samochód, który ma być dostarczony do Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Chodzi o limuzynę z silnikiem benzynowym o pojemności co najmniej 2451 cm3 i o mocy nie mniejszej niż 250 KM, automatyczną skrzynią biegów, napędem na cztery koła i z wieloma innymi dodatkami.

Chodzi o to, że auto z tak dużym silnikiem jest paliwożerne i bardzo drogie, bo obłożone wysoką stawką podatku akcyzowego. W zależności od marki, może kosztować od blisko 200 tys. zł do ponad ćwierć miliona. Są też i droższe, ale o zakupie przez MF decyduje najniższa cena.

– Nie wiadomo, czemu ministerstwo decyduje się na tak duży silnik – mówił nam Wojciech Drzewiecki, szef Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. – W segmencie premium, a o taki tu chodzi, już silniki 2-litrowe mają bardzo dobre parametry, a samochody wyposażone w takie jednostki są tańsze.
Także w zapytaniach do MF oferenci podkreślali, że samochody z silnikami poniżej 2,0 litra pojemności skokowej są objęte przeszło pięć razy niższą stawką podatku.

W całą sprawę włączył się poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota, który poprosił szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego o szybkie wyjaśnienia sprawy. – W dobie kryzysu Ministerstwo Finansów powinno zająć się oszczędzaniem, zamiast trwonić ponad 200 tysięcy złotych na perłowe wymagania lubelskiego fiskusa – podkreślił poseł.

"To nie jest luksus"

Tymczasem Marek Kostyła, rzecznik UKS-u w Lublinie drogą mailową dementował plotki, jakoby auto miało być luksusową limuzyną. – Samochód będący przedmiotem przetargu będzie użytkowany w oddziale realizacyjnym jako oznakowany radiowóz – napisał.

W końcu otrzymaliśmy komentarz Wiesławy Dróżdż, rzeczniczki prasowej Ministra Finansów. Tłumaczy ona, że szczególne wymogi techniczne dotyczące samochodu dla UKS w Lublinie "wynikają z faktu przeznaczenia go dla specjalnej, umundurowanej grupy realizacyjnej Urzędu, działającej na trudnym, rozległym terenie, w znacznej części przy wschodniej granicy Polski”.

– Zespół ten posiada uprawnienia do zatrzymywania i kontroli pojazdów, co jest szczególnie istotne przy zwalczaniu grup przemytniczych – podkreśla Dróżdż.

Pieniądze z rezerwy

Dodaje, że pieniądze przeznaczone na zakup tych 12 samochodów pochodzą wyłącznie z rezerwy celowej utworzonej z funduszy wpłacanych przez koncerny tytoniowe na mocy realizacji umów zawartych przez Unię Europejską z tymi koncernami.

Rezerwa ta przeznaczona jest tylko i wyłącznie na "Wspieranie zwalczania przemytu i podrabiania wyrobów tytoniowych”.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbulwersowany tata / 30 września 2013 o 09:29

PORZĄDEK to ty zrób najpierw ze swoją ortografią. "Prawdziwy Polaku"

No widzisz,nadal tak będzie i to się jeszcze bardziej będzie nasilać w naszej ojczyżnie.Żyd kaszubski w obecnej chwili tyle szkół likwiduje gdzie ta nasza " dziatwa " się będzie edukować? jest żle a będzie jeszcze gorzej,na co te komuchy liczą! Tak dalej być nie może tusk musi odejść i to natychmiast !!!

Avatar
wkurzony / 30 września 2013 o 09:15

Szanowna Redakcjo, proszę o śledzenie dalszych losów tego przetargu w lubelskim US oraz o poinformowanie nas o jego wynikach i za jakiś czas o tym, jak ten samochód jest faktycznie użytkowany. Jestem pewien, że macie odpowiednie kontakty wśród pracowników US. Dziękuję.

Avatar
Jolka / 30 września 2013 o 09:10

Nie trzeba Józka,JAREK wróci zrobi pożądek,wyduśi ,wyciśnie jak pluskwy całe to czerwone,konfidenckie bydło wzajemnej adoracji. Tak czy tak żyd kaszubski musi odejść. W dobie takiego zajebi stego POnoć kryzysu " takie rzeczy " w pale się nie mieści.

PORZĄDEK to ty zrób najpierw ze swoją ortografią. "Prawdziwy Polaku"

Avatar
arek / 30 września 2013 o 08:55

automatem po bezdrożach wschodu niezłe?

Avatar
marco / 30 września 2013 o 08:19

Gdzie jest Józek? Józek Stalin? On zrobiłby porządek.......

Nie trzeba Józka,JAREK wróci zrobi pożądek,wyduśi ,wyciśnie jak pluskwy całe to czerwone,konfidenckie bydło wzajemnej adoracji. Tak czy tak żyd kaszubski musi odejść. W dobie takiego zajebi stego POnoć kryzysu " takie rzeczy " w pale się nie mieści.

Avatar
,, / 30 września 2013 o 08:05

Będzie jeździć po bezdrożach przygranicznych.Zawieszenie szybko do remontu.

Avatar
gość / 30 września 2013 o 07:53

Gdzie jest Józek? Józek Stalin? On zrobiłby porządek.......

Avatar
Leszek / 30 września 2013 o 07:30

Co się czepiacie - podatek i tak wróci do Ministerstwa Finasów ;)

Avatar
bromba / 30 września 2013 o 07:07

z pewnością miał się nim wozić naczelnik, ale zrobiła się afera więc wymyślili na szybiego że to niby na pościgi przemytników... ,a jaki samochód jest do tego potrzebny ? przede wszystkim DUŻY, a w związku z podywżką akcyzy potrzebny będzie jeszcze większy..., coś w rodzaju przegubowego Solarisa

Avatar
dziadek / 30 września 2013 o 03:21

Mam odruch wymiotny - chce mi się rzygać

Avatar
Zbulwersowany tata / 30 września 2013 o 09:29

PORZĄDEK to ty zrób najpierw ze swoją ortografią. "Prawdziwy Polaku"

No widzisz,nadal tak będzie i to się jeszcze bardziej będzie nasilać w naszej ojczyżnie.Żyd kaszubski w obecnej chwili tyle szkół likwiduje gdzie ta nasza " dziatwa " się będzie edukować? jest żle a będzie jeszcze gorzej,na co te komuchy liczą! Tak dalej być nie może tusk musi odejść i to natychmiast !!!

Avatar
wkurzony / 30 września 2013 o 09:15

Szanowna Redakcjo, proszę o śledzenie dalszych losów tego przetargu w lubelskim US oraz o poinformowanie nas o jego wynikach i za jakiś czas o tym, jak ten samochód jest faktycznie użytkowany. Jestem pewien, że macie odpowiednie kontakty wśród pracowników US. Dziękuję.

Avatar
Jolka / 30 września 2013 o 09:10

Nie trzeba Józka,JAREK wróci zrobi pożądek,wyduśi ,wyciśnie jak pluskwy całe to czerwone,konfidenckie bydło wzajemnej adoracji. Tak czy tak żyd kaszubski musi odejść. W dobie takiego zajebi stego POnoć kryzysu " takie rzeczy " w pale się nie mieści.

PORZĄDEK to ty zrób najpierw ze swoją ortografią. "Prawdziwy Polaku"

Avatar
arek / 30 września 2013 o 08:55

automatem po bezdrożach wschodu niezłe?

Avatar
marco / 30 września 2013 o 08:19

Gdzie jest Józek? Józek Stalin? On zrobiłby porządek.......

Nie trzeba Józka,JAREK wróci zrobi pożądek,wyduśi ,wyciśnie jak pluskwy całe to czerwone,konfidenckie bydło wzajemnej adoracji. Tak czy tak żyd kaszubski musi odejść. W dobie takiego zajebi stego POnoć kryzysu " takie rzeczy " w pale się nie mieści.

Avatar
,, / 30 września 2013 o 08:05

Będzie jeździć po bezdrożach przygranicznych.Zawieszenie szybko do remontu.

Avatar
gość / 30 września 2013 o 07:53

Gdzie jest Józek? Józek Stalin? On zrobiłby porządek.......

Avatar
Leszek / 30 września 2013 o 07:30

Co się czepiacie - podatek i tak wróci do Ministerstwa Finasów ;)

Avatar
bromba / 30 września 2013 o 07:07

z pewnością miał się nim wozić naczelnik, ale zrobiła się afera więc wymyślili na szybiego że to niby na pościgi przemytników... ,a jaki samochód jest do tego potrzebny ? przede wszystkim DUŻY, a w związku z podywżką akcyzy potrzebny będzie jeszcze większy..., coś w rodzaju przegubowego Solarisa

Avatar
dziadek / 30 września 2013 o 03:21

Mam odruch wymiotny - chce mi się rzygać

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 0

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 3 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 3 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!