Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2011 r.
18:36
Edytuj ten wpis

Za pociąg z Lublina do Warszawy zapłacimy więcej. Przybywa tanich autobusów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Następny przykry prezent przygotowali kolejarze dla pasażerów podróżujących z Lublina do Warszawy. Od 19 grudnia w porannym pociągu jadącym przez stolicę do Szczecina trzeba będzie obowiązkowo wykupić za 5 zł miejscówkę, także na wagon 2 klasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obsługująca pociągi TLK spółka PKP Intercity wprowadza obowiązkowe miejscówki w 2 klasie ośmiu pociągów TLK, w tym jednego z Lublina do Szczecina (z godz. 8.22) i jednego w przeciwnym kierunku.

Wcześniejszy pociąg na Dworzec Centralny odjeżdżać będzie o godz. 5.15. Następny skład z godz. 5.36 po postoju na stacji Pilawa zatrzyma się dopiero na dworcu Warszawa Gdańska, a kolejny pociąg do centrum Warszawy (godz. 6.12) będzie jeździć tylko w poniedziałki i soboty. Podróż pociągiem z godz. 8.22 za sprawą wprowadzenia miejscówek zdrożeje do 43,50 zł. Podróżni z biletami okresowymi też będą musieli je dokupić, podobnie jak ci, którzy zaopatrzyli się w bilety w przedsprzedaży. Takie rozwiązanie zostaje wprowadzone testowo, do końca lutego.

Kolej utrzymuje tytuł najdroższego przewoźnika na trasie Lublin–Warszawa. Jej ceny, za sprawą zniżki, najbardziej mogą przyciągać studentów. Pasażerowie niemający uprawnień do ulg mogą taniej pojechać busem, choć tu jakiś czas temu cena przejazdu została podniesiona do 30 złotych. Podobną cenę trzeba zapłacić za bilet PKS Wschód – tu każdy oddział spółki samodzielnie ustala stawki za przejazd.

Najtańszym przewoźnikiem pozostaje działający od niedawna PolskiBus.com – tu nie ma stałej ceny za przejazd, system jest podobny do tego stosowanego przez linie lotnicze, a bilety można kupować tylko przez Internet. Wczoraj za miejsce na jutrzejsze kursy trzeba było zapłacić 10 lub 15 zł, ale np. bilet na 19 grudnia można było kupić za 5 zł.

Od 18 grudnia przewoźnik ten ma zwiększyć liczbę kursów z Lublina do Warszawy z trzech do pięciu dziennie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"
Avatar
Gość / 7 grudnia 2011 o 15:54
Dlaczego oszukujecie ludzi. Te miejscówki za 5 zł to wymyślił nasz nowy minister pan Sławomir Nowak. To jemu to zawdzięczamy, a jego podwładni z PKP się tylko grzecznie posłuchali i to wprowadzili.
Avatar
Michał / 7 grudnia 2011 o 15:28
Ja często jeżdżę do Warszawy,i jeśli już to tylko Polskim Busem. Polecam każdemu
Avatar
Lucy / 7 grudnia 2011 o 15:14
Co za bezmyślność! Podróżuję dużo - właśnie na tej trasie...i naprawdę rzadko kiedy siedzę! Na pewno nie będę dopłacać do czasu, póki nie podłączą przynajmniej jeszcze jednego wagonu!
Nawet jeżeli chodzi o ten jeden kurs, to i tak uważam, że za jakość usług PKP za baaaardzo się ceni...!
Avatar
van Wyk / 7 grudnia 2011 o 12:42
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej się nie zrobiło w autobusie (nie dziwie się dlaczego tylko 3 osoby jechały tym rzęchem). A przed wczoraj korzystałem z usług polskibus.com i to JEDYNY przewoźnik gdzie klient czuje się szanowany i gdzie nie ma naleciałości poprzedniego systemu. Narzekają na niego tylko "PRLofile" albo busiarze, że takiej konkurencji nawet do podeszwy nie dorastają. Tyle w temacie.
Kolej to dziadostwo, nawet po tak krótkiej trasie jak do Warszawy czuję się brudny jak po rajdzie Paryż - Dakar! Faktem jest, że to najszybsze połączenie, ale jak na kolej różnica tylko około 40 minut miedzy transportem szynowym a autobusowym to kpina. PKS szkoda gadać, w zimie w autobusie bez ogrzewania wracałem z Warszawy i jeszcze z nadmuchów nad siedzeniami wiało zimne powietrze! Zapytałem się kierowcy czy można to wyłączyć i czy ogrzewanie działa. Łaskawie wyłączył i odburkną: "Już nie wieje?!" ale wcale cieplej si... rozwiń
Avatar
lublin / 7 grudnia 2011 o 11:59
zal ci rozklekotany busuiarzu ze polskibus .com zabiera wam klientow,najpierw zacznijcie szanowac ludzi a nie wozic ich jak bydlo upchane
Avatar
gibi / 7 grudnia 2011 o 10:27
[quote name='ella' timestamp='1323246836' post='567002']
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
[/quote]
Avatar
ella / 7 grudnia 2011 o 09:33
Życzę kolei, żeby upadła. Kolejne podwyżki? Do widzenia pociągi, sto razy bardziej wolę skorzystać z busa, a w szczególności z Polskiego Busa. Można taniej? Można. Opłaca się? Opłaca!
Avatar
Andrzej / 7 grudnia 2011 o 09:11
PIĘKNA REKLAMA "Bus.com"

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

63 miliony dla lubelskich muzeów

63 miliony dla lubelskich muzeów 0

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskie otrzymają w sumie prawie 63 mln zł. Znaczna część środków pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 10,2 mln dokładamy z budżetu województwa

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 4 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 1

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!