Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2013 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Zabójstwo aplikantki. Adwokat zostaje w areszcie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A

Maciej T., adwokat z Białegostoku nie wyjdzie na wolność. Mężczyzna został skazany nieprawomocnym wyrokiem za zabójstwo aplikantki, z którą miał romans. Za prawnika poręczyło kilkanaście osób, oferując jako kaucję ponad 3 mln zł. Nie pomogło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku grudnia Sąd Okręgowy w Lublinie skazał mężczyznę na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Zaraz po jego ogłoszeniu Maciej T. został aresztowany. Jego prawnicy domagali się, by na proces w drugiej instancji mógł poczekać na wolności.

Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników. Poręczyło za niego 14 osób. To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy. Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie. Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln. Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku.

Pomimo tego Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał dzisiaj, że Maciej T. nie wyjdzie na wolność. Mężczyzna mógłby bowiem utrudniać dalsze postępowanie. Poza tym usłyszał długoletni wyrok. Jest prawdopodobne, że zostanie on utrzymany w sądzie drugiej instancji, a Maciej T. trafi za kraty na 25 lat.

Zadowolenia z decyzji o utrzymaniu aresztu nie krył pełnomocnik rodziny zamordowanej Marty K., występującej w procesie, jako oskarżyciel posiłkowy.

– To bardzo dobre, prawidłowe orzeczenie. Spełnia wymogi procesowe w tej sprawie – ocenił mec. Kajetan Królik.

Do zabójstwa Marty K. doszło w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku. Młoda prawniczka została zamordowana w swoim mieszkaniu w Białymstoku. Śledczy ustalili, że udusił ją jej partner – Maciej T. Kobieta była aplikantką w jego kancelarii. Nie wiadomo dokładnie, co działo się w mieszkaniu. Pewne jest, że 31-latka została uduszona. Wcześniej została dotkliwie pobita. W noc zabójstwa jej oprawca zadzwonił pod numer 112. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy, kobieta była martwa. Adwokat był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
09876543 / 20 grudnia 2013 o 15:09

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zamiaru itd. Skoro sądy orzekają kary dożywotniego pw. wobec sprawców zabójstw połączonych z porwaniem i szcególnym udręczeniem ofiar, sprawców, którzy planują dokonanie zabójstwa, a następnie ukrywają zwłoki ofiary, czy też wobec sprawców zabójstw na zlecenie (vide sprawy gangu zabójców właścicieli kantorów i tzw. klubu płatnych zabójców), trudno oczekiwać, żeby wymierzono kare dożywotniego pw. akurat temu oskarżonemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Katarzyna W. znana jako matka małej Madzi, również została skazana na 25 lat więzienia.

Sądy muszą jakoś miarkować kary, a mając do dyspozycji jako najwyższą - karę dożywotniego pozbawienia wolności, nie mogą jej wymierzać po równo każdemu zabójcy. Zabójstwo zagrożone jest karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Jak widać Maciej T. dostał wyrok "z górnej półki". Śmiem przypuszczać, że gdyby sprawa tyczyła zwykłego zjadacza chleba, dostałby nie więcej niż 15 lat.

A tu parę wyroków dla porównania:

3 lata i 8 miesięcy - "Brat zabił brata"

dodawanie linków zablokowane######.pl/artykul/485137,lublin-bil-brata-az-go-zabil-jest-wyrok,id,t.html

25 lat - zabił i spalił zwłoki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121002/LUBLIN/121009898

Ale lepiej jest żyć w swojej bajce pt. spiskowa teoria dziejów.

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zam... rozwiń

Avatar
tykwa / 19 grudnia 2013 o 18:12

http://www.fakt.pl/tak-nie-wyglada-dziewczyna-uduszona-przez-przypadek-,artykuly,435218,1.html

Pozdrowienia dla poręczających.

Avatar
serotonin / 19 grudnia 2013 o 13:40

Szkoda, że nie podali nazwisk "elity", która poręczyła za tego mordercę...

Avatar
arti / 19 grudnia 2013 o 08:22

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes sporej firmy, zaoferował dwa mln złotych.

Inni od 100 do 500 tys. zł.

Jan Golonko, właściciel zakładu remontowo-budowlanego w Białymstoku, dał 100 tys. zł.

- Znam Macieja od dziecka, dobrze znam też jego rodziców.

Uważam go za mądrego człowieka i po prostu nie wierzę w jego winę.

Nie wierzę, że on to zrobił - wyjaśnia przedsiębiorca."

.... bez komentarza.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes ... rozwiń

Avatar
jula / 19 grudnia 2013 o 07:59

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

Avatar
098675432123478 / 19 grudnia 2013 o 00:11

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskowa teoria dziejów brzmi dużo lepiej. Zmówili się, coby go do domu już na święta puścić, a sprawę umorzyć, po cichu najlepiej, to brzmi dobrze, pokazuje bezmiar cynizmu, więc umorzyć ze względu na powiedzmy "znikomą szkodliwość", no mniejsza jaki wykręt chcieli zastosować, w każdym razie już jedną nogą miał być w domu, już mieli całej sprawie łeb ukręcić, kiedy nadjechała telewizja i zainterweniowała. Redaktor sensacyjnego programu, w marynareczce skrojonej do figury, czyli elegancko, ale musowo bez krawata, bo wtedy jest taki bliżej ludzi, więc ten redaktor wtargnął do sądu i zażądał wyjaśnień. Normalnie zażądał! I wtedy na cynicznych, naznaczonych moralnym zepsuciem obliczach sprzedajnych prawników odmalował się obłędny strach. I delirycznie drżącymi rękami, pod czujnym okiem interwencyjnego redaktora z samego telewizora, podpisali wyrok na swojego kompana. Redaktor, jak Putin, zabrał im po wszystkim długopis. Tak oto telewizja znowu uratowała sytuację.

Dobranoc.

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskow... rozwiń

Avatar
ciekawy / 18 grudnia 2013 o 23:25

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Avatar
646841684864684 / 18 grudnia 2013 o 21:04

Tak się składa, że Maciej T...ski był i jest RADCĄ PRAWNYM. Kolejne nowelizacje ustawy prawo o adwokaturze, w ramach "otwierania dostęu do zawodu", pozwoliły wielu radcom prawnym na uzyskanie wpisu na listę adwokatów. Bohatera artykułu Izba Adwokacka w Białymstoku zawiesiła dyscyplinarnie w czynnościach zawodowych. Na liście radców prawnych figuruje nadal.

Okazja, żeby wieszać psy na adwokaturze jak znalazł.

Avatar
Lutek / 18 grudnia 2013 o 20:55

Na dzieci chore nie chcą dawać-natomiast na bandytę bardzo chętnie.Jakie to....... urocze

Avatar
., / 18 grudnia 2013 o 19:22

"Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników.
Poręczyło za niego 14 osób.
To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy.
Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie.
Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln.
Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku."
 
.... lokalna klika po jednych pieniądzach. :lol:
Poręczać za skazanego na 25 lat więzienia (wprawdzie nieprawomocnie) za morderstwo ... urocze.

Rodzina prawników powinna wiedzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę.
dzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę. rozwiń
Avatar
09876543 / 20 grudnia 2013 o 15:09

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zamiaru itd. Skoro sądy orzekają kary dożywotniego pw. wobec sprawców zabójstw połączonych z porwaniem i szcególnym udręczeniem ofiar, sprawców, którzy planują dokonanie zabójstwa, a następnie ukrywają zwłoki ofiary, czy też wobec sprawców zabójstw na zlecenie (vide sprawy gangu zabójców właścicieli kantorów i tzw. klubu płatnych zabójców), trudno oczekiwać, żeby wymierzono kare dożywotniego pw. akurat temu oskarżonemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Katarzyna W. znana jako matka małej Madzi, również została skazana na 25 lat więzienia.

Sądy muszą jakoś miarkować kary, a mając do dyspozycji jako najwyższą - karę dożywotniego pozbawienia wolności, nie mogą jej wymierzać po równo każdemu zabójcy. Zabójstwo zagrożone jest karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Jak widać Maciej T. dostał wyrok "z górnej półki". Śmiem przypuszczać, że gdyby sprawa tyczyła zwykłego zjadacza chleba, dostałby nie więcej niż 15 lat.

A tu parę wyroków dla porównania:

3 lata i 8 miesięcy - "Brat zabił brata"

dodawanie linków zablokowane######.pl/artykul/485137,lublin-bil-brata-az-go-zabil-jest-wyrok,id,t.html

25 lat - zabił i spalił zwłoki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121002/LUBLIN/121009898

Ale lepiej jest żyć w swojej bajce pt. spiskowa teoria dziejów.

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zam... rozwiń

Avatar
tykwa / 19 grudnia 2013 o 18:12

http://www.fakt.pl/tak-nie-wyglada-dziewczyna-uduszona-przez-przypadek-,artykuly,435218,1.html

Pozdrowienia dla poręczających.

Avatar
serotonin / 19 grudnia 2013 o 13:40

Szkoda, że nie podali nazwisk "elity", która poręczyła za tego mordercę...

Avatar
arti / 19 grudnia 2013 o 08:22

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes sporej firmy, zaoferował dwa mln złotych.

Inni od 100 do 500 tys. zł.

Jan Golonko, właściciel zakładu remontowo-budowlanego w Białymstoku, dał 100 tys. zł.

- Znam Macieja od dziecka, dobrze znam też jego rodziców.

Uważam go za mądrego człowieka i po prostu nie wierzę w jego winę.

Nie wierzę, że on to zrobił - wyjaśnia przedsiębiorca."

.... bez komentarza.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes ... rozwiń

Avatar
jula / 19 grudnia 2013 o 07:59

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

Avatar
098675432123478 / 19 grudnia 2013 o 00:11

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskowa teoria dziejów brzmi dużo lepiej. Zmówili się, coby go do domu już na święta puścić, a sprawę umorzyć, po cichu najlepiej, to brzmi dobrze, pokazuje bezmiar cynizmu, więc umorzyć ze względu na powiedzmy "znikomą szkodliwość", no mniejsza jaki wykręt chcieli zastosować, w każdym razie już jedną nogą miał być w domu, już mieli całej sprawie łeb ukręcić, kiedy nadjechała telewizja i zainterweniowała. Redaktor sensacyjnego programu, w marynareczce skrojonej do figury, czyli elegancko, ale musowo bez krawata, bo wtedy jest taki bliżej ludzi, więc ten redaktor wtargnął do sądu i zażądał wyjaśnień. Normalnie zażądał! I wtedy na cynicznych, naznaczonych moralnym zepsuciem obliczach sprzedajnych prawników odmalował się obłędny strach. I delirycznie drżącymi rękami, pod czujnym okiem interwencyjnego redaktora z samego telewizora, podpisali wyrok na swojego kompana. Redaktor, jak Putin, zabrał im po wszystkim długopis. Tak oto telewizja znowu uratowała sytuację.

Dobranoc.

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskow... rozwiń

Avatar
ciekawy / 18 grudnia 2013 o 23:25

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Avatar
646841684864684 / 18 grudnia 2013 o 21:04

Tak się składa, że Maciej T...ski był i jest RADCĄ PRAWNYM. Kolejne nowelizacje ustawy prawo o adwokaturze, w ramach "otwierania dostęu do zawodu", pozwoliły wielu radcom prawnym na uzyskanie wpisu na listę adwokatów. Bohatera artykułu Izba Adwokacka w Białymstoku zawiesiła dyscyplinarnie w czynnościach zawodowych. Na liście radców prawnych figuruje nadal.

Okazja, żeby wieszać psy na adwokaturze jak znalazł.

Avatar
Lutek / 18 grudnia 2013 o 20:55

Na dzieci chore nie chcą dawać-natomiast na bandytę bardzo chętnie.Jakie to....... urocze

Avatar
., / 18 grudnia 2013 o 19:22

"Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników.
Poręczyło za niego 14 osób.
To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy.
Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie.
Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln.
Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku."
 
.... lokalna klika po jednych pieniądzach. :lol:
Poręczać za skazanego na 25 lat więzienia (wprawdzie nieprawomocnie) za morderstwo ... urocze.

Rodzina prawników powinna wiedzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę.
dzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 1 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik 1 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 0 0

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 2

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 15 2

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.