Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2016 r.
9:19

Zabójstwo przy ul. Wyżynnej. Zadał ciosy koledze i uciekł. O śmierci dowiedział się z Facebooka?

29 17 A A

Rozpoczął się proces, dotyczący głośnego zabójstwa przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Na ławie oskarżonych zasiadł 29-letni recydywista - Maksymilian B. Mężczyzna miał rzucić się z nożem na swojego kolegę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Lublinie. Zarówno obrońca Maksymiliana B. jak i prokurator wnioskowali o całkowite wyłączenie jawności postępowania, z uwagi na interes prywatny oskarżonego.

Wczoraj sąd zgodził się jedynie na częściowe wyłączenie jawności. Obejmie ono m.in. wyjaśnienia Maksymiliana B. Jawne będą natomiast zeznania naocznych świadków zbrodni. Sad wysłucha ich za miesiąc.

Do zabójstwa doszło w lutym tego roku. Ofiara Maksymiliana to jego kolega, 29-letni Damian. Między mężczyznami dochodziło wcześniej do kłótni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że siedzieli razem w jednej celi. Feralnego dnia Damian od rana pił alkohol. Był z kolegą w barze przy ul. Zana. Później poszli do sklepu po pół litra wódki. Kiedy szli po kolejną, spotkali dwóch znajomych. Po chwili wszyscy pili już w mieszkaniu jednego z nich, przy ul. Wyżynnej. Damian i jego kolega wyszli na balkon zapalić papierosa. Obok przechodził Maksymilian B. Miał krzyczeć coś do Damiana. Między mężczyznami doszło do kłótni. Po chwili Damian wybiegł przed blok.

– Przestraszyłem się, że mnie pobije – wyjaśniał później śledczym Maksymilian B. Z jego relacji wynika, że wyciągnął nóż i ugodził nim Damiana.

Zadał mu dwa ciosy nożem, w bark i brzuch. Drugi z ciosów okazał się śmiertelny. Długie na blisko 20 cm ostrze przebiło trzustkę, powodując krwotok wewnętrzny. W czasie śledztwa Maksymilian B. zaprzeczał, by chciał zamordować kolegę. Prokurator uznał jednak, że mężczyzna zadając ciosy chciał zabić.

Po starciu z kolegą Maksymilian B. uciekł. Nóż wyrzucił na przystanku autobusowym przy ul. Filaretów. Mężczyzna wyruszył w drogę do Holandii, gdzie wcześniej pracował. W Lublinie miał tylko odwiedzać rodzinę. Z relacji oskarżonego wynika, że nie zdawał sobie sprawy, iż zabił kolegę. O śmierci Damiana miał się dowiedzie z Facebooka, kiedy siedział już w busie jadącym do Holandii. Maksymilian B. przerwał podróż. Jak później wyjaśniał, poszedł się wyspowiadać, po czym zgłosił się do najbliższej jednostki policji.

Mężczyzna wskazał później mundurowym, gdzie wyrzucił nóż. Ekspertyza DNA dowiodła, że na ostrzu jest materiał genetyczny ofiary. Maksymilian B. musi się teraz liczyć nawet z karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 9 grudnia 2016 o 19:22
ten Maks o ktorym jest mowa w artykułach to nie jest brat zabitego,owszem zabity tez ma brata Maxa i podobne nazwisko,ale ten w artykule to kolega
Avatar
gosc / 9 grudnia 2016 o 19:11
Zeby nik nie powielał głupich plotek. Maksymilian o którym piszesz to starszy brat zamordowanego. Ofiara nie miała 29 lat a 26.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 17:47
KU.....tasa obciąć razem z jajcami!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 17:46
Spalić na stosie diabła!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 15:14
Poszedł do spowiedzi, heh.
Avatar
Mateusz / 9 grudnia 2016 o 14:53
bez kitu max tyle dostanie , koledzy ....Bohen hehe jedna z wiekszych faj na czubach , niby gangster a tu heheh uchol taki typowy gangus co idzie w korone
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 14:30
10 lat za przekroczenie granic obrony koniecznej ... tak to widzę.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 14:08
Menelstwo i lumpy co myślą że są tacy zaje.....ci, bo z browcem stoją pod klatką i uczestniczą w konkursie kto głośniej i bardziej prostacko zaryczy swoje "hahaha..."
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 13:35
Skąd facebook jak pisali i mówili że to bezdomni wszyscy ?????????????????????????????
Avatar
mnmnnmmn / 9 grudnia 2016 o 12:17
a ta cała wyżynna to jest śmieszna bylo ich 4 i co obsrali się maksia???? a jak coś sie dzieje to gangsterzy z wyżynnej jak najszybciej lecą na policje. a jak chodziły te bydlaki i wymuszały pieniadze to było dobrze???
Avatar
xyz / 9 grudnia 2016 o 19:22
ten Maks o ktorym jest mowa w artykułach to nie jest brat zabitego,owszem zabity tez ma brata Maxa i podobne nazwisko,ale ten w artykule to kolega
Avatar
gosc / 9 grudnia 2016 o 19:11
Zeby nik nie powielał głupich plotek. Maksymilian o którym piszesz to starszy brat zamordowanego. Ofiara nie miała 29 lat a 26.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 17:47
KU.....tasa obciąć razem z jajcami!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 17:46
Spalić na stosie diabła!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 15:14
Poszedł do spowiedzi, heh.
Avatar
Mateusz / 9 grudnia 2016 o 14:53
bez kitu max tyle dostanie , koledzy ....Bohen hehe jedna z wiekszych faj na czubach , niby gangster a tu heheh uchol taki typowy gangus co idzie w korone
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 14:30
10 lat za przekroczenie granic obrony koniecznej ... tak to widzę.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 14:08
Menelstwo i lumpy co myślą że są tacy zaje.....ci, bo z browcem stoją pod klatką i uczestniczą w konkursie kto głośniej i bardziej prostacko zaryczy swoje "hahaha..."
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 13:35
Skąd facebook jak pisali i mówili że to bezdomni wszyscy ?????????????????????????????
Avatar
mnmnnmmn / 9 grudnia 2016 o 12:17
a ta cała wyżynna to jest śmieszna bylo ich 4 i co obsrali się maksia???? a jak coś sie dzieje to gangsterzy z wyżynnej jak najszybciej lecą na policje. a jak chodziły te bydlaki i wymuszały pieniadze to było dobrze???
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza na wernisaż wystawy Disorder Katarzyny Weremko, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:30.

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym 0 0

Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę do prac sezonowych, muszą pamiętać o rozliczeniu dochodów z tego tytułu przed polskim fiskusem. Dotyczy to też dochodów z wynajmu nieruchomości za granicą czy sprzedaży akcji. Przy takim rozliczeniu podatnik musi koniecznie zweryfikować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie 0 0

Dwa istotne przetargi, na termomodernizację dawnego Spichlerza na Podzamczu koło Łęcznej oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 z basenem nie zostały rozstrzygnięte przez Gminę Łęczna. Oferty przedsiębiorców znacznie przekraczały możliwości finansowe urzędu.

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem
galeria
film

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem 1 0

– Nie wiem jak było, nie pamiętam. Chciałem popełnić samobójstwo, bo mnie nachodzili w sklepie. Miałem dosyć bójek – mówił przed sądem Andrzej R., który sześć lat temu wysadził się w swoim sklepie na Kalinowszczyźnie. Kilka dni wcześniej miał udusić swoją żonę. – Do zabójstwa się nie przyznaję – stwierdził oskarżony.

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy 0 0

Pocisk rakietowy z czasów wojny znaleźli w Puławach mężczyźni remontujący tory kolejowe do Gołębia.

Koncert Wera Kidżeski i Freenology
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert Wera Kidżeski i Freenology 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) odbędzie się koncert Wery Kidżeski i zespołu Freenology.

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo)
film

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo) 0 0

Być może najlepsza gra RPG w tym roku będzie miała polskie wydanie. Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire już 8 maja.

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów?
PODSUMOWANIE
film

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów? 0 0

W piątek zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Zdającym dobrze poszło z językiem polskim, gorzej z chemią.

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK
galeria

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK 0 0

Od piątku w Centrum Spotkania Kultur można oglądać trzy wystawy związane z festiwalem. Do Lublina z Łodzi przyjechały elementy scenografii z filmu „Kingsajz”, prace studentów i absolwentów polskich akademii sztuk pięknych (wystawa „Upadek Ikara”) oraz najlepsze kostiumy i elementy scenografii z zasobów Opery Narodowej-Teatru Wielkiego.

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach
26 kwietnia 2018, 17:00

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach 2 0

26 kwietnia o godz. 17 w Hotelu Pikul Puławy odbędzie się koncert charytatywny pn. Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi.

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018!
Zdjęcia
galeria

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018! 27 7

Marcin Piechota z Lublina zdobył tytuł mistrza Polski 2018 na zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach.

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia] 0 0

132 osoby rywalizowały w II Lubelskim Biegu Nieustraszonych nad Zalewem Zemborzyckim.

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie 0 1

Kucharze, kelnerzy czy kierowcy – m. in. przedstawiciele tych zawodów będą mogli znaleźć pracę we wtorek, 24 kwietnia. W Dęblinie odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki?
galeria
film

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki? 3 22

O pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju mówił w niedzielę mieszkańcom Łukowa premier Mateusz Morawiecki. Na godzinę przed spotkaniem szef rządu pojawił się niespodziewanie na mszy w jednym z łukowskich kościołów.

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek 4 0

Starsze, samotne osoby mówią o nim „mój drugi dom”. Jesień życia w dziennych domach opieki jest łatwiejsza. Kilka takich placówek już działa w regionie za sprawą rządowego programu Senior+. Kilka nowych rozpocznie działalność w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!