wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Zachodnia obwodnica Lublina coraz bliżej

  Edytuj ten wpis
Autor: (p.p.)

Zachodnia obwodnica Lublina będzie mieć 9,4-kilometra długości. Połączy węzeł Lublin Sławinek na S17
Zachodnia obwodnica Lublina będzie mieć 9,4-kilometra długości. Połączy węzeł Lublin Sławinek na S17

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożył do wojewody lubelskiego wniosek o wydanie decyzji ZRID – o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. To oznacza, że wkrótce może zostać rozpisany przetarg na budowę zachodniej obwodnicy Lublina.

– Lubelski Urząd Wojewódzki prowadzi już postępowanie w sprawie naszego wniosku – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że biuro projektowe zaktualizowało już projekt budowlany. Teraz kończy opracowywanie dokumentacji wykonawczej i przetargowej. To pozwoli rozpocząć prace przy budowie zachodniej obwodnicy tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji. Tym bardziej że lubelski oddział GDDKiA wykupił już większość gruntów potrzebnych pod budowę trasy i rozebrał zabudowania.

Przypomnijmy, że zachodnia obwodnica będzie mieć 9,4-kilometra długości. Połączy już gotowy węzeł Lublin Sławinek na S17 z węzłem Lublin Węglin – jak ostatecznie będzie nazywał się węzeł Konopnica – z włączeniem do "starej 19” na wysokości Zemborzyc Dolnych, na skraju Lasu Konopnickiego. – Jest duża szansa, że budowa zachodniej obwodnicy ruszy w III kwartale 2014 roku – dodaje dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA, Zbigniew Szepietowski.

W praktyce oznacza to, że kierowcy jadący z Białegostoku do Rzeszowa ominą Lublin obwodnicą w 2017 roku.

Zachodnia obwodnica

Trasa tego odcinka poprowadzona jest po nowym śladzie poza zachodnimi granicami Lublina, na terenie gmin Jastków i Konopnica. Będzie to 9,4 km drogi ekspresowej S19, na odcinku od węzła Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) do węzła Lublin Węglin (Konopnica) na przecięciu z budowaną drogą wojewódzką 747 w kierunku Solca nad Wisłą. Na tym odcinku powstanie także węzeł Lublin Szerokie (Płouszowice) – na przecięciu z drogą wojewódzką 830.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Robert
wilem
Robert
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Robert
Robert (23 października 2013 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najpierw niech dokończą to co zaczeli! Juz mija rok jak nie można dojechac Mełgiewska do Kalinówki, nie wspomne o estakadzie Długie- Elizówka.

Kto zaczął niech kończy, to nie znaczy że inny wykonawca nie może budować zachodniej obwodnicy,.

Rozwiń
wilem
wilem (23 października 2013 o 04:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najpierw niech dokończą to co zaczeli! Juz mija rok jak nie można dojechac Mełgiewska do Kalinówki, nie wspomne o estakadzie Długie- Elizówka.

Rozwiń
Robert
Robert (23 października 2013 o 02:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego o się tak opóznia ?

Pozostałe odcinki obwodnicy były budowane w ciagu dwóch lat od wyników przetargu, a przetarg mozna rozstrzygnąć w ciagu kilku miesięcy.

Obiecywano nam ze na poczatku 2014 rozpoczna budowę do powinno być skonczone na początek 2016.

Juz nie mówiąc co obiecywano wczesniej.

Działki są wykuione, nawet widziałem już jakies prace drogowe, zastanawiałem się jak to możliwe jak jeszcze nie ma wykonawcy, widocznie GDDKiA z własnej kasy robi jakies roboty przygotowawcze.

Dopóki nie będzie tej obwodnicy to trzeba sie liczyć dalej z ogromnymi korkami na ul. Sikorskiego i al. Kraśnickiej. Cały ruch w kierunku na Rzeszów idzie tymi ulicami i dotychczasowa budowana obwodnica północna nic tu nie pomoze.

Rozwiń
Kraśnicki
Kraśnicki (22 października 2013 o 23:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To dobrze - niech robią jak najszybciej,

odciążą ruch w Lublinie i Powiecie Ziemskim Lubelskim, zmniejszy się ruch znacząco na feralnym skrzyżowaniu z drogą 747, przez Konopnicę i al. Kraśnickie w Lublinie.

W Lublinie jest al. Kraśnicka a nie Kraśnickie.

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2013 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znalazłem stronę na której możesz zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu.Wystarczy wpisać numer osoby którą chcemy namierzyć.

http://tnij.org/lokalizacjatelefonu

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!