piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Zachodnia obwodnica Lublina. Widać wiadukt na drodze 830 (zdjęcia)

Dodano: 29 lipca 2015, 16:05
Autor: Paweł Puzio

Obwodnica Lublina ma wyprowadzić ruch tranzytowy z zatłoczonej al. Kraśnickiej (Fot. Maciej Kaczanowski)
Obwodnica Lublina ma wyprowadzić ruch tranzytowy z zatłoczonej al. Kraśnickiej (Fot. Maciej Kaczanowski)

Stoją już betonowe podpory nośne wiaduktu nad ekspresówką. Pobiegnie po nim droga wojewódzka 830, z Lublina do Nałęczowa. Trwają prace przy pozostałych obiektach inżynierskich.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ekipy wykonawcy wciąż pracują przy wzmacnianie podłoża, budowie nasypów. Przekładana jest też linia energetyczna, której przebieg koliduje z drogą ekspresową – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebudowano już kolidujące gazociągi, kończona jest przebudowa instalacji teletechnicznych i wodociągowych. Trwa układanie kanalizacji deszczowej. – Na budowie codziennie pracuje ok. 400 osób i 120 jednostek sprzętu – dodaje rzecznik.

Zachodnia obwodnica Lublina (w ramach S19) to odcinek drogi ekspresowej o długości 9,8 km, który pozwoli ominąć miasto. Trasa rozpocznie się od wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i zakończy na połączeniu z istniejącą DK19 w Konopnicy. Powstaną też dwa węzły Lublin Szerokie (nazwa robocza Płouszowice, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830) oraz Lublin Węglin (nazwa robocza Konopnica, na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747).

Obwodnica Lublina wyprowadzi ruch tranzytowy z zatłoczonej al. Kraśnickiej. Kierowcy jadący od strony Rzeszowa i Kraśnika w ciągu ok. 5 minut znajdą się na węźle Lublin Sławinek gdzie będą mogli skręcić na Warszawę. Jeśli zmierzają w kierunku Białegostoku i Lubartowa to po kolejnych 5 minutach dojadą do węzła Lublin Rudnik na skrzyżowaniu z DK19.

Obecnie w godzinach szczytu pokonanie tej samej trasy może zająć nawet godzinę. Projektant przewidział możliwość rozbudowy drogi o kolejny, trzeci pas w każdym kierunku.

Postęp prac na budowie można śledzić na stronie http://www.s19zol.pl

 

Inżynier Budownictwa
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Inżynier Budownictwa
Inżynier Budownictwa (30 lipca 2015 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cieszą mnie wysokie wały ziemne w miejscach gdzie są domy mieszkalne, mam nadzieje, że wykonawcy i GDDKiA nie wpadnie pomysł, aby je likwidować. W każdym miejscu, gdzie dom jest bliżej niż 200m powinno być ciągłe, nieprzerwane zabezpieczenie antyhałasowe / antyspalinowe (kto mieszka w pobliżu takiej drogi będzie wiedział co to za koszmar, szczególnie w nocy słuchać odgłosów jadących tirów i motocykli 130km/h czy widzieć światła drogowe w oknach). Może dzięki temu unikniemy przyszłych kosztów związanych z naprawieniem tych błędów projektowych na koszt podatnika (tereny te są poddawane zrozumiałej silnej urbanizacji ze względu na bliskość miasta). Ze względu na nadmiar ziemi która musi być zutylizowana, na obecnym etapie koszty wybudowania wału o wys. 3 czy 4m  jest praktycznie zerowy. 

Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwi mnie nazewnictwo węzłów, nie lepiej byłoby nazwać węzły " Nałęczów " i " Bełżyce " ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cytat: "Obwodnica Lublina wyprowadzi ruch tranzytowy z zatłoczonej al. Kraśnickiej." Jeżeli będą opłaty to nic się nie zmieni
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2015 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panowie w wykopach bez zabezpieczeń, no no wysokie standardy
Rozwiń
ryf111
ryf111 (29 lipca 2015 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Stoją już betonowe podpory nośne wiaduktu nad ekspresówką. Pobiegnie po nim droga wojewódzka 830, z Lublina do Nałęczowa." Skoro biegnie pod nimi droga 830 to ona jest ekspresówką??

Nie jest ekspresówką. Droga wojewódzka 830 pobiegnie po wiadukcie ("Pobiegnie po nim") ,czyli nad ekspresówką, która przebiega pod tymże wiaduktem. To chyba jasne :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!