czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Zaczęły się korki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2003, 18:08

Po południu kierowcy mieli przedsmak tego co czeka ich w centrum Lublina w najbliższych miesiącach. – Będą korki – ostrzegają zgodnie drogowcy, miejscy urzędnicy i policjanci.

Znaki zakazu ruchu pojawiły się na ul. Narutowicza wczoraj po południu, ok. godz. 15. Ruch pojazdów przejęły ulice Hempla, Mościckiego, Rusałka. – Pierwsze dni będą najtrudniejsze – nie ukrywa Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej. – Później kierowcy sami dostosują się do panujących warunków i znajdą najwygodniejsze dla nich objazdy.
Po zamknięciu Narutowicza na Okopowej i Mościckiego panowało spore zamieszanie. Kierowcy byli wyraźnie zaskoczeni brakiem możliwości wjechania w ul. Narutowicza. Jednak między godz. 15–16 najtrudniej było przejechać ul. Hempla. Sznur pojazdów w obie strony ciągnął się od Krakowskiego Przedmieścia do Okopowej. Przejechanie 300 metrów zajęło nam prawie 7 minut. Podobnie było na ul. Bernardyńskiej. – Warunkowo zezwoliliśmy na przejazd od ul. Bernardyńskiej przez pl. Wolności do ul. Kapucyńskiej. Ale to ułatwienie potrwa tylko jeden dzień – ostrzegali wczoraj drogowcy.
– Trzeba się przyzwyczaić, mieliśmy przedsmak tej sytuacji podczas remontu ulicy Bernardyńskiej – mówi Kazimierz Zieliński, taksówkarz. – Nie ma wyjścia w godzinach szczytu trzeba będzie postać.
A to stanie w korkach odbije się m.in. na kieszeni podróżujących taksówkami. Opłata za kurs może być nawet do 2 zł wyższa.
Sami kierowcy narzekają nie tyle na remont, co na jego długość. Roboty mają potrwać do końca sierpnia. – Centrum będzie sparaliżowane – twierdzi Jarosław Podolski. – Narutowicza to praktycznie jedyna droga przez centrum i nie będzie łatwo znaleźć trasę zastępczą
Wykonawcy zapewniają, że mimo prowadzonych prac dojazd do swoich posesji będą mieli mieszkańcy ul. Narutowicza oraz dostawcy towarów do okolicznych sklepów. – Będzie źle, ale trzeba sobie z tym poradzić. Przecież nikt nie zamknie sklepu na pół roku ze względu na remont ulicy – mówi Cezary Janczak, dostawca art. spożywczych.
Dojazd do Narutowicza dla mieszkańców i dostawców będzie możliwy ulicami Kapucyńską i Peowiaków (tą już od wczoraj można jeździć w obu kierunkach).

Nowe trasy MPK

Od wczoraj zmieniły się trasy trzech linii komunikacji miejskiej. Autobusy nr 8 dojeżdżają tylko do ul. Okopowej (wcześniej do pl. Kochanowskiego). „9” jeździ ulicami: Mościckiego, Rusałka, Fabryczna. Największe zmiany nastąpiły na trasie „40”, autobusy tej linii jeżdżą teraz ulicami: 3 Maja, Prusa, Północną, Szeligowskiego, Chodźki (końcowy).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!