Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2014 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Zajezdnia MPK przy al. Kraśnickiej sprzedana za 32 mln złotych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
121 10 A A

Ratusz za trzecim podejściem sprzedał teren zajezdni MPK przy al. Kraśnickiej. Zarobi na tym ponad 32,3 miliona zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelska spółka Centrum Zana Holding kupi od miasta teren zajezdni trolejbusowej przy al. Kraśnickiej. Do dzisiejszej licytacji stanęła jako jedyna. Wzięła wszystkie cztery nieruchomości, na które podzielony był teren u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej.

- Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. - zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu. - Powstający kompleks biurowy o skali regionalnej zostanie zrealizowany w spójnej architektonicznie i funkcjonalnej formie z wysokiej jakości materiałów z wykorzystaniem ekologicznych technologii.

Największa z nieruchomości położona jest przy samym skrzyżowaniu. To właśnie tu plan zagospodarowania terenu przewiduje nowoczesny, wysoki biurowiec. Nieruchomość zostanie sprzedana za niespełna 17 mln zł.

Za działkę (5633 mkw.) przy Nałęczowskiej 18 (stoją tu warsztaty MPK) przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową z usługami spółka zapłaci blisko 5,6 miliona zł. Mniejsza działka przy Nałęczowskiej 18a (4690 mkw., warsztaty MPK), na której możliwe jest usytuowanie budynków usługowych z mieszkaniami powyżej trzeciej kondygnacji zostanie sprzedana za 4,6 miliona zł. Takie samo przeznaczenie ma ostatnia z nieruchomości, która składa się z dwóch działek przy al. Kraśnickiej 19 i 19a o łącznej powierzchni 5174 mkw. Spółka Centrum Zana Holding zapłaci za nią prawie 5,2 miliona złotych.

Wkrótce więcej informacji.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
felek / 9 maja 2014 o 19:04

Biura potrzebne od zaraz.

Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur.

Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

rozwiń
Avatar
AK / 9 maja 2014 o 16:32

Biura potrzebne od zaraz. Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur. Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

Avatar
OnLbn / 9 maja 2014 o 15:24

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.

rozwiń
Avatar
.... / 9 maja 2014 o 14:23

Tyle że prezydent jest z frakcji PO.....

Avatar
Gość / 9 maja 2014 o 13:47

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

w ilu jeszcze miejscach przekleisz tą propagandową nowinkę? myślisz, że ludzie naprawdę nie potrafią liczyć? 32 mln w 4 lata dla 5 osób? lecz się pisowski psycholu

Avatar
tykwa / 9 maja 2014 o 12:56

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)

Avatar
max / 9 maja 2014 o 12:53

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

Avatar
Gość / 9 maja 2014 o 12:22
Fajnie jakby były tam bloki mieszkalne.
Avatar
r / 9 maja 2014 o 11:30

A jak to klasa?

Avatar
abc / 9 maja 2014 o 11:05

Jeśli to będzie biurowiec takiej klasy, jak ten na Zana, to jestem jak najbardziej za!

Avatar
felek / 9 maja 2014 o 19:04

Biura potrzebne od zaraz.

Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur.

Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

rozwiń
Avatar
AK / 9 maja 2014 o 16:32

Biura potrzebne od zaraz. Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur. Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

Avatar
OnLbn / 9 maja 2014 o 15:24

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.

rozwiń
Avatar
.... / 9 maja 2014 o 14:23

Tyle że prezydent jest z frakcji PO.....

Avatar
Gość / 9 maja 2014 o 13:47

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

w ilu jeszcze miejscach przekleisz tą propagandową nowinkę? myślisz, że ludzie naprawdę nie potrafią liczyć? 32 mln w 4 lata dla 5 osób? lecz się pisowski psycholu

Avatar
tykwa / 9 maja 2014 o 12:56

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)

Avatar
max / 9 maja 2014 o 12:53

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

Avatar
Gość / 9 maja 2014 o 12:22
Fajnie jakby były tam bloki mieszkalne.
Avatar
r / 9 maja 2014 o 11:30

A jak to klasa?

Avatar
abc / 9 maja 2014 o 11:05

Jeśli to będzie biurowiec takiej klasy, jak ten na Zana, to jestem jak najbardziej za!