czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Zakaz sobie, a życie sobie

  Edytuj ten wpis
Autor: (step)


Mimo obowiązującego od wczoraj zakazu przyjmowania chorych do Kliniki Ortopedii i Traumatologii szpitala przy ul. Jaczewskiego, tamtejsi lekarze pracowali pełną parą. W południe byliśmy na urazowej izbie przyjęć. Akurat jeden z doktorów gipsował rękę pacjentowi. Byliśmy też w samej klinice, mieszczącej się na IV piętrze szpitala. Tam ruch był nie mniejszy.
– Ja pier... zakazy dyrekcji – mówi jeden z ortopedów. – Jeżeli będę miał dyżur, będę przyjmował chorych, operował i nie będę odsyłał do innych szpitali. Radziłem się prokuratora. Powiedział, że w razie gdyby coś się pacjentowi stało, odpowiadam na równi z dyrekcją.
Przypomnijmy, że dyrekcja SPSK nr 4 nakazała lekarzom (na piśmie) wstrzymanie przyjęć do kliniki nowych pacjentów: zarówno planowych, jak i tzw. nagłych. Powodem jest brak pieniędzy na leczenie. – Gdyby jednak trafił do nas pacjent z wypadku, zoperujemy go i położymy w innej klinice naszego szpitala – zastrzegł Wiesław Przyszlak, zastępca dyr. ds. medycznych SPSK nr 4.
Szpital powiadomił pogotowie ratunkowe, by nie przywoziło do nich chorych, a inne szpitale, by ich przyjmowały. – Mamy zgłoszenie o wstrzymaniu przyjęć pacjentów urazowych przez tamtejszą ortopedię – usłyszeliśmy wczoraj w dyspozytorni pogotowia. – Takich chorych tam nie wozimy.
Prof. Tomasz Mazurkiewicz, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii, mówi, że zakazu będzie przestrzegał. – Dziś nikogo do kliniki nie przyjęliśmy – mówił wczoraj po południu. – Ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Jeżeli trafi do nas człowiek z wypadku, to go nie odeślę, bo mi robić tego nie wolno.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!