czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Zakazu nie ma, kierowcy stają i blokują drogę. Straż Miejska traci cierpliwość

Dodano: 3 listopada 2017, 09:46
Autor: Dominik Smaga

Straż Miejska odpowiada, że przyjeżdża na ul. Wajdeloty, bo jest tam ciągle wzywana
Straż Miejska odpowiada, że przyjeżdża na ul. Wajdeloty, bo jest tam ciągle wzywana (fot. Dominik Smaga)

Zakazu parkowania nie ma, więc kierowcy zostawiają samochody na jezdni, przy okazji blokując przejazd, dlatego często wzywana jest tu Straż Miejska. Strażnicy tracą już cierpliwość do wypisywania mandatów i piszą do urzędników od dróg: pomyślcie o zakazie

Te drogowo-sąsiedzkie scenki rozgrywają się regularnie na ul. Wajdeloty, skąd tylko w październiku odholowanych było 9 samochodów. – W związku z postojem na przejściu dla pieszych, postojem na skrzyżowaniu oraz tamowaniem i utrudnianiem ruchu – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Przypomina też o przepisie mówiącym, że kierowca „zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej”.

Na ul. Wajdeloty posypały się też mandaty. – Od początku października nałożyliśmy 15 mandatów karnych na kwotę 2000 zł – potwierdza Gogola. Niektórzy kierowcy uważają, że to zwyczajne polowanie na portfele parkujących. – Taki oto sposób znaleźli sobie na podreperowanie budżetu – zżyma się na strażników nasz Czytelnik.

Straż Miejska odpowiada, że przyjeżdża na ul. Wajdeloty, bo jest tam ciągle wzywana. – Od początku października wpłynęło do nas z tej ulicy 20 zgłoszeń od mieszkańców, służb ratunkowych i komunalnych, dotyczących nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów utrudniających ruch – wyjaśnia rzecznik.

– Wystarczyłoby postawić zakaz parkowania po prawej stronie – sugeruje w liście do redakcji nasz Czytelnik. Okazuje się, że takie samo rozwiązanie proponuje... Straż Miejska.

– Pomimo naszych częstych działań, wciąż otrzymujemy dużą liczbę zgłoszeń od mieszkańców, dotyczących utrudnienia bądź uniemożliwiania przejazdu ze względu na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy – przyznaje Gogola. – W związku z tym wystąpiliśmy 24 października do Zarządu Dróg i Mostów o rozważenie możliwości ustawienia po prawej stronie zakazu zatrzymywania się.

Czy władze miasta zdecydują się na wprowadzenie takiego zakazu? – Decyzja zostanie poprzedzona wizją lokalną, będziemy też występować o opinię policji w tej sprawie – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zakaz, o ile zostanie wprowadzony, będzie obowiązywać najprawdopodobniej między wjazdem do podstawówki a skrzyżowaniem z ul. Wallenroda.

Czytaj więcej o: Lublin drogi Wajdeloty
Użytkownik niezarejestrowany
Tree
mieszkaniec
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 listopada 2017 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy wypisywała tam mandaty SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski?
Rozwiń
Tree
Tree (4 listopada 2017 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się robi w cywilizowanym świecie 1 mieszkanie = 1 miejsce dla samochodu, płatne oczywiście. Droga dojazdowa ma być czysta dla służb ratowniczych. Straż Miejska wyposazona w lawete i 1500 za holowanie na parking miejski. 
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (4 listopada 2017 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parkingi tylko dla MIESZKAŃCÓW ZAMELDOWANYCH NA POBYT STAŁY i ich gości (ale nie dłużej niż przez 48 godzin).  Nie jestem hipokrytą i zdaję sobie sprawę, że są w życiu różne sytuacje dzieci przyjadą do rodziców na Święta Bożego Narodzenia (nomen omen wtedy studentów nie będzie), dziadek z prowincji przyjedzie na komunię wnuka (de facto komunie w większości ita k odbywają się w lokalach). Jak ktoś chce parkować dłużej niech znajdzie sobie płatny parking. Osiedla (szczególnie LSM) nie są z gumy. Jak ktoś ma mieszkanie i nie jest w nim zameldowany (a samochód jest mu niezbędny i musi go trzymać pod samym blokiem) to niech się przemelduje. Pracownicy instytucji (ZUS, Sąd, Szkoła) niech mają prawo zaparkować tylko i wyłącznie w sąsiedztwie tych instytucji.
Rozwiń
Mietek
Mietek (4 listopada 2017 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już wieś żywopłoty wycina i trawniki betonem chce na LSM wykładać, bo furmanek nie ma gdzie parkować. Kup sobie prostaku jeden z drugim mieszkanie w nowym bloku z parkingiem podziemnym i ogrodzonym własnym miejscem parkingowym a nie będziesz durnych pomysłów podsówał. 
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2017 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro nie ma zakazu to wypierd !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!