niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Zakusy PiS na radio

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2006, 21:02
Autor: Rafał Panas

Mariusz Deckert, prawicowy polityk blisko związany z Prawem i Sprawiedliwością, jest głównym kandydatem w walce o fotel prezesa publicznego Radia Lublin. W nominacji może mu jednak przeszkodzić oskarżenie o korupcję.
W tym roku kończy się kadencja zarządu publicznego Radia Lublin. Podobnie jak i rady nadzorczej, która wybiera prezesów. – Obsadę rady wskazuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Może to zrobić po skwitowaniu obecnego zarządu przewidzianym na czerwiec – mówi Mirosław Ziomek, sekretarz rady nadzorczej lubelskiej rozgłośni.

Szefową KRRiT jest Elżbieta Kruk, była liderka PiS
na Lubelszczyźnie, od lat znająca Deckerta. Atutem 36-letniego polityka jest nie tylko bliska znajomość z Kruk, ale także doświadczenie dziennikarskie – po studiach pracował w Katolickim Radiu Lublin. Teraz zasiada w radzie programowej RL.
Deckert jest szefem kancelarii prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego. Uchodził za znaczącego urzędnika. Jego wpływy osłabły jednak po aferze z Arkadiuszem Robaczewskim. Ten prawicowy działacz związany Radiem Maryja oskarżył go w 2004 roku o korupcyjną propozycję – 100 tys. zł w zamian za zdobycie przychylności jednego z radnych Ligi Polskich Rodzin dla budowy kolejnego hipermarketu w Lublinie. Sąd rozstrzyga, jak było naprawdę.
Start na szefa RL może być dla Deckerta ostatnią deską ratunku. Na jesieni odbędą się wybory samorządowe. Pruszkowski najprawdopodobniej powalczy o kolejną kadencję, ale nie może być pewny wyniku. – Z uwagi na niejasną sytuację w Ratuszu Deckert może myśleć o bezpiecznej posadzie. Jeśli nie prezesa, to przynajmniej członka rady nadzorczej radia – twierdzi polityk dobrze zorientowany w zakulisowych rozgrywkach o prezesurę w RL.
– Nie komentuję tej sprawy – ucina Mariusz Deckert.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!