czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Załadowali na ciężarówkę i wywieźli. Coraz cięższe działa przeciw dzikiej reklamie

Autor: drs

Ratusz ostrzega, że akcje usuwania zabronionych reklam będą powtarzane
Ratusz ostrzega, że akcje usuwania zabronionych reklam będą powtarzane (fot. Marek Poznański)

Zabronione reklamy chodnikowe zostały załadowane na ciężarówkę i wywiezione na polecenie Ratusza. Już nie tylko na Starym Mieście, ale również na innych ulicach w ścisłym centrum Lublina. – To nie jest ostatnia akcja, dotrzemy jeszcze dalej – ostrzegają urzędnicy.

To była już czwarta akcja sprzątania zabronionych reklam, ale zarazem pierwsza, którą przeprowadzono również poza Starym Miastem. Z ulic sprzątane były tzw. koziołki zwane też „potykaczami”, czyli niewielkie stojaki, z których najczęściej korzystają restauratorzy, chociaż nie tylko oni korzystają z tej formy reklamy.

Zanim w miasto wyruszył samochód zgarniający nielegalne reklamy, Ratusz opatrzył „koziołki” stosownym ostrzeżeniem. Ale nie każdy się przestraszył i zdjął swój stojak z chodnika.

– Oczyszczone zostało Krakowskie Przedmieście, plac Wolności, Narutowicza, Hempla, Kołłątaja, Peowiaków, Kościuszki, Chopina, Staszica, Zielona, Lubartowska i Świętoduska – ogłosił na portalu Facebook menadżer śródmieścia, Marek Poznański.

– Czterem podmiotom oddaliśmy ich koziołki, bo ich właściciele obiecali, że już ich więcej nie wystawią. Trzy koziołki jeszcze czekają na odbiór – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zapowiada jednak, że jeden z lokali nie odzyska już swojej reklamy, bo już dwukrotnie złamał obietnicę, że nie będzie wystawiać „potykacza”.

Ratusz ostrzega też, że podobne akcje będą powtarzane. – Teraz skupiamy się na obszarze śródmieścia uznanym za pomnik historii – informuje Kieliszek. Kolejny nalot ma być przeprowadzony na deptaku, gdy znikną z niego już wszystkie kawiarniane ogródki.

Właściciele reklam usuwanych z ulic nie są obciążani karą za niezgodne z prawem „zajęcie pasa drogowego”. Dlaczego? Jak już informowaliśmy, Ratusz wyjaśnia, że koszty postępowania mogłyby się okazać większe od egzekwowanej w ten sposób kary finansowej.

...
.
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

...
... (10 października 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
. napisał:
undefined napisał:
To bardzo fajna akcja, ale nie za bardzo rozumiem pod jakim pretekstem nie zechcą oddać tego potykacza knajpie, która dwa razy zlekceważyła ich decyzje. To jest zwykły zabór mienia.
Stoi w miejscu nie przeznaczonym, czyli jest porzucone. Teraz niech domniemany właściciel udownodni że jest jego - jakiś dowód zakupu itp. no i oczywiście należy się grzywna za tamowanie i blokowanie chodnika oraz bezprawne zajęcie pasa drogowego. Tak trzymać !!
 Za przywłaszczenie zgubionej rzeczy też jest paragraf.
Rozwiń
.
. (6 października 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BB napisał:
undefined napisał:
Super  akcja. następnie proponuję usunąć wszystkie samochody, które parkują nielegalnie, czyli poza wyznaczonymi miejscami, w strefie płatnego parkowania.
o to to właśnie usunać wszystkie auta z miejsc gdzie parkują poza wyznaczonymi do platngo parkowania bo to istna kpina z tych którzy placą za parkowanie, pozostali powinni natychmiast dostac mandat. Co do reklam to usunąć koniecznie z okolic rond, marketów bo strasznie szpecą nasze miasto
 Żadnego nie ruszą, bo większość tych nielegalnych auto to urzędasy. Wiele razy widzieliśmy jak SM sprawdza numery rejestracyjne i odchodzi bez słowa. SM jest na pasku ratusza i swojego pana przestępcy nie ruszy.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2017 o 06:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
He he na polecenie ratusza ,to ratusz wydaje polecenia.
Rozwiń
BB
BB (5 października 2017 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Super  akcja. następnie proponuję usunąć wszystkie samochody, które parkują nielegalnie, czyli poza wyznaczonymi miejscami, w strefie płatnego parkowania.
 o to to właśnie usunać wszystkie auta z miejsc gdzie parkują poza wyznaczonymi do platngo parkowania bo to istna kpina z tych którzy placą za parkowanie, pozostali powinni natychmiast dostac mandat.  Co do reklam to usunąć koniecznie z okolic rond, marketów bo strasznie szpecą nasze miasto
Rozwiń
Irena
Irena (5 października 2017 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Super  akcja. następnie proponuję usunąć wszystkie samochody, które parkują nielegalnie, czyli poza wyznaczonymi miejscami, w strefie płatnego parkowania.
tego nikt nie ruszy bo lubelska policja jest leniwa i nie interesują ją mandaty, a jak ktoś parkuje na chodniku 1-2 metry od przejścia dla pieszych to ewidentnie łamie przepisy. Najgorzej jest na Okopowej i Skłodowskiej przy NOT, pieszy nie ma szans zobaczyć nadjeżdżającego samochodu tak tam parkują.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!