Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2010 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Zalew Zemborzycki: Centrum żeglarstwa z opóźnieniem

0 7 A A

Dopiero pod koniec sierpnia dowiemy się, kto nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie wybuduje centrum żeglarstwa. Dlaczego? Obaj chętni na realizację tej inwestycji złożyli w przetargu wnioski z błędami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do przetargu na dzierżawę terenu Mariny i budowę centrum żeglarskiego stanęło dwóch oferentów – mówi Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. To Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która zaproponowała miastu budowę ośrodka sportów wodnych i spółka Graf-Marina, aktualny dzierżawca terenu.

MOSiR długo przy-gotowywał się do ogłoszenia przetargu. Z wymaganiami musieli się zapoznać radni i prezydent miasta. Ale żadna z ofert nie spełniła kryteriów formalnych. Dlatego nie były nawet analizowane pod względem merytorycznym. – To dziwne, przecież wszystkie warunki były określone bardzo czytelnie. Poza tym daliśmy trzy tygodnie na złożenie dokumentów, a zawsze jest to krótszy okres – komentuje dyrektor Szmit. – Szkoda, że wszystko się przedłuża, bo jest to bardzo ważny element zagospodarowania Zalewu Zemborzyckiego.

Z naszych informacji wynika, że spółka Graf-Marina nie dołączyła do swojej oferty dokumentu, tzw. programu funkcjonalnego. Określa on, jakie dokładnie obiekty mają być w centrum. – Program funkcjonalny był przecież wymieniony w specyfikacji, dlatego napisaliśmy, że zgadzamy się na te rozwiązania – komentuje Tomasz Włoch z Graf-Mariny.

Z kolei Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa miała zaproponować zbyt niską stawkę za dzierżawę terenu. – Zaproponowaliśmy stawkę czynszu wyższą niż ponosi obecny dzierżawca, prowadzący działalność komercyjną. Naszym zdaniem jest odpowiednia. Szczególnie biorąc pod uwagę społeczny charakter projektu, skierowanego do miłośników żeglarstwa, sportów wodnych i wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny – zauważa Robert Buryła, członek rady fundacji.

Kolejny przetarg ma być ogłoszony w sierpniu. Do tego czasu ma być również gotowa wstępna koncepcja zagospodarowania całego zalewu. – Teraz zbieramy pomysły od korzystających ze zbiornika i jego okolic – wyjaśnia dyrektor Szmit. – A pod koniec sierpnia chcemy przedstawić je mieszkańcom. Wtedy zaczęłyby się konsultacje społeczne. Lublinianie muszą zgodzić się na to, co w przyszłości będzie nad zalewem.

Centrum żeglarskie ma powstać w ciągu trzech lat od podpisania umowy z dzierżawcą terenu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inż. Mamoń / 20 lipca 2010 o 10:44
dave napisał:
Przystań żeglarska? Dziwne, żeglowanie na Zalewie Zemborzyckim? 100 metrów w jedą stronę, sto w drugą, a jak jeszcze przybędzie jachtów ... Lublin nie powinien się już bardziej (stolyca kultury, tunel pod Racławickimi, lotnisko, obwodnica, etc.) ośmieszac. Rzekłem.



Wiadomo, że Zalew to nie Śniardwy, Mamry, Dobskie, Tałty, etc... Ale pobujać się łódką można i to całkiem przyjemnie. Nie jest prawdą, że "100m w jedną i 100 m w drugą stronę". Malkontentom proponuję Ocean Spokojny - tam jest całkiem dużo miejsca do pływania. Ludzie rozsądni wiedzą, że nasz Zalew to prawdziwa perełka jaką nie może się poszczycić żadne duże miasto w Polsce. Należy więc o Zalew dbać i z głową go zagospodarowywać. Proponowane przez pana Kawę Centrum Żeglarstwa to wspaniała idea. Popieram



Wiadomo, że Zalew to nie Śniardwy, Mamry, Dobskie, Tałty, etc... Ale pobujać się łódką można i to całkiem przyjemnie. Nie jest prawdą, że "100m w jedną i 100 m w drugą stronę". Malkontentom proponuję Ocean Spokojny - tam jest całkiem dużo miejsca do pływania. Ludzie rozsądni wiedzą, że nasz Zalew to prawdziwa perełka jaką nie może się poszczycić żadne duże miasto w Polsce. Należy więc o Zalew dbać i z głową go zagospodarowywać. Proponowane przez pana Kawę Centrum Żeglarstwa to wspaniała idea. Popieram rozwiń
Avatar
Frustracja / 12 lipca 2010 o 12:17
typ napisał:
Jest dokladnie tak jak napisal "gosc". ktos chce pod pozorem szlachetnej akcji promowania zeglarstwa nabyc prawo do rozporzadzania bardzo atrakcyjna dzialka. Kazdy troche myslacy czlowiek to dostrzega.


[size=2]Czy widzicie dlaczego w Lublinie nic nowego się nie buduje i wszystko pozostaje w planach?
Tutaj nikt nie lubi jak ktoś na czymś zarabia - wszystko to dla was pozory szlachetności, przekręty i złodziejstwo. Dla was lepiej żeby nic nie planowali i nic nie budowali, prawda? Nikt wtedy nie będzie za pół darmo korzystał z tak atrakcyjnej działki. A uczciwa bieda z nędzą będzie piszczała z każdego kąta..

Niech nie budują i niech teren zarasta krzakami. Super będzie!

To jest Lublin właśnie. Miasto frustratów - bo skoro wy nie macie to i nikt inny nie powinien mieć, prawda?[/size]


[size=2]Czy widzicie dlaczego w Lublinie nic nowego się nie buduje i wszystko pozostaje w planach?
Tutaj nikt nie lubi jak ktoś na czymś zarabia - wszystko to dla was pozory szlachetności, przekręty i złodziejstwo. Dla was lepiej żeby nic nie planowali i nic nie budowali, prawda? Nikt wtedy nie będzie za pół darmo korzystał z tak atrakcyjnej działki. A uczciwa bieda z nędzą będzie piszczała z każdego kąta..

Niech nie budują i niech teren zarasta krzakami. Super będzie!

To jest L... rozwiń
Avatar
dave / 10 lipca 2010 o 11:05
Przystań żeglarska? Dziwne, żeglowanie na Zalewie Zemborzyckim? 100 metrów w jedą stronę, sto w drugą, a jak jeszcze przybędzie jachtów ... Lublin nie powinien się już bardziej (stolyca kultury, tunel pod Racławickimi, lotnisko, obwodnica, etc.) ośmieszac. Rzekłem.
Avatar
typ / 9 lipca 2010 o 23:53
Jest dokladnie tak jak napisal "gosc". ktos chce pod pozorem szlachetnej akcji promowania zeglarstwa nabyc prawo do rozporzadzania bardzo atrakcyjna dzialka. Kazdy troche myslacy czlowiek to dostrzega.
Avatar
x / 9 lipca 2010 o 21:27
obserwator napisał:
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowaniu decyzji osób proponuje na odpowiednich stanowiskach.


To jest 99,% spraw - tak powstają inwestycje, realizowane są projekty, rozstrzygane konkursy. Futurystyczna fantastyka w wirtualnym świecie wyobraźni przyszłych i byłych wyborców.


To jest 99,% spraw - tak powstają inwestycje, realizowane są projekty, rozstrzygane konkursy. Futurystyczna fantastyka w wirtualnym świecie wyobraźni przyszłych i byłych wyborców. rozwiń
Avatar
~gość~ / 9 lipca 2010 o 20:58
Ciekawy jestem jakiego to czynszu zażądało miasto i jaki czynsz jest zdaniem tej fundacji "odpowiedni". Może pan dziennikarz zebrałby te dane? Tak na marginesie - niezły przekręt się szykuje. Cwaniacy chcą za jakieś symboliczne pieniądze wybudować sobie na publicznym gruncie przystań żeglarską. Powinni jak w normalnym świecie po prostu kupić ten teren. Ale Lublin jak zwykle musi być pośmiewiskiem reszty Polski. Nie dość, że ciemnota głosuje na kaczora to jeszcze każdy lepszy cwaniak może nas robić na kasę jak chce.
Avatar
obserwator / 9 lipca 2010 o 19:26
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowaniu decyzji osób proponuje na odpowiednich stanowiskach.
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowan... rozwiń
Avatar
inż. Mamoń / 20 lipca 2010 o 10:44
dave napisał:
Przystań żeglarska? Dziwne, żeglowanie na Zalewie Zemborzyckim? 100 metrów w jedą stronę, sto w drugą, a jak jeszcze przybędzie jachtów ... Lublin nie powinien się już bardziej (stolyca kultury, tunel pod Racławickimi, lotnisko, obwodnica, etc.) ośmieszac. Rzekłem.



Wiadomo, że Zalew to nie Śniardwy, Mamry, Dobskie, Tałty, etc... Ale pobujać się łódką można i to całkiem przyjemnie. Nie jest prawdą, że "100m w jedną i 100 m w drugą stronę". Malkontentom proponuję Ocean Spokojny - tam jest całkiem dużo miejsca do pływania. Ludzie rozsądni wiedzą, że nasz Zalew to prawdziwa perełka jaką nie może się poszczycić żadne duże miasto w Polsce. Należy więc o Zalew dbać i z głową go zagospodarowywać. Proponowane przez pana Kawę Centrum Żeglarstwa to wspaniała idea. Popieram



Wiadomo, że Zalew to nie Śniardwy, Mamry, Dobskie, Tałty, etc... Ale pobujać się łódką można i to całkiem przyjemnie. Nie jest prawdą, że "100m w jedną i 100 m w drugą stronę". Malkontentom proponuję Ocean Spokojny - tam jest całkiem dużo miejsca do pływania. Ludzie rozsądni wiedzą, że nasz Zalew to prawdziwa perełka jaką nie może się poszczycić żadne duże miasto w Polsce. Należy więc o Zalew dbać i z głową go zagospodarowywać. Proponowane przez pana Kawę Centrum Żeglarstwa to wspaniała idea. Popieram rozwiń
Avatar
Frustracja / 12 lipca 2010 o 12:17
typ napisał:
Jest dokladnie tak jak napisal "gosc". ktos chce pod pozorem szlachetnej akcji promowania zeglarstwa nabyc prawo do rozporzadzania bardzo atrakcyjna dzialka. Kazdy troche myslacy czlowiek to dostrzega.


[size=2]Czy widzicie dlaczego w Lublinie nic nowego się nie buduje i wszystko pozostaje w planach?
Tutaj nikt nie lubi jak ktoś na czymś zarabia - wszystko to dla was pozory szlachetności, przekręty i złodziejstwo. Dla was lepiej żeby nic nie planowali i nic nie budowali, prawda? Nikt wtedy nie będzie za pół darmo korzystał z tak atrakcyjnej działki. A uczciwa bieda z nędzą będzie piszczała z każdego kąta..

Niech nie budują i niech teren zarasta krzakami. Super będzie!

To jest Lublin właśnie. Miasto frustratów - bo skoro wy nie macie to i nikt inny nie powinien mieć, prawda?[/size]


[size=2]Czy widzicie dlaczego w Lublinie nic nowego się nie buduje i wszystko pozostaje w planach?
Tutaj nikt nie lubi jak ktoś na czymś zarabia - wszystko to dla was pozory szlachetności, przekręty i złodziejstwo. Dla was lepiej żeby nic nie planowali i nic nie budowali, prawda? Nikt wtedy nie będzie za pół darmo korzystał z tak atrakcyjnej działki. A uczciwa bieda z nędzą będzie piszczała z każdego kąta..

Niech nie budują i niech teren zarasta krzakami. Super będzie!

To jest L... rozwiń
Avatar
dave / 10 lipca 2010 o 11:05
Przystań żeglarska? Dziwne, żeglowanie na Zalewie Zemborzyckim? 100 metrów w jedą stronę, sto w drugą, a jak jeszcze przybędzie jachtów ... Lublin nie powinien się już bardziej (stolyca kultury, tunel pod Racławickimi, lotnisko, obwodnica, etc.) ośmieszac. Rzekłem.
Avatar
typ / 9 lipca 2010 o 23:53
Jest dokladnie tak jak napisal "gosc". ktos chce pod pozorem szlachetnej akcji promowania zeglarstwa nabyc prawo do rozporzadzania bardzo atrakcyjna dzialka. Kazdy troche myslacy czlowiek to dostrzega.
Avatar
x / 9 lipca 2010 o 21:27
obserwator napisał:
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowaniu decyzji osób proponuje na odpowiednich stanowiskach.


To jest 99,% spraw - tak powstają inwestycje, realizowane są projekty, rozstrzygane konkursy. Futurystyczna fantastyka w wirtualnym świecie wyobraźni przyszłych i byłych wyborców.


To jest 99,% spraw - tak powstają inwestycje, realizowane są projekty, rozstrzygane konkursy. Futurystyczna fantastyka w wirtualnym świecie wyobraźni przyszłych i byłych wyborców. rozwiń
Avatar
~gość~ / 9 lipca 2010 o 20:58
Ciekawy jestem jakiego to czynszu zażądało miasto i jaki czynsz jest zdaniem tej fundacji "odpowiedni". Może pan dziennikarz zebrałby te dane? Tak na marginesie - niezły przekręt się szykuje. Cwaniacy chcą za jakieś symboliczne pieniądze wybudować sobie na publicznym gruncie przystań żeglarską. Powinni jak w normalnym świecie po prostu kupić ten teren. Ale Lublin jak zwykle musi być pośmiewiskiem reszty Polski. Nie dość, że ciemnota głosuje na kaczora to jeszcze każdy lepszy cwaniak może nas robić na kasę jak chce.
Avatar
obserwator / 9 lipca 2010 o 19:26
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowaniu decyzji osób proponuje na odpowiednich stanowiskach.
Od dłuższego czasu regularnie zaglądam na www.dziennikwschodni.pl i odnoszę wrażenie, że 90 procent inwestycji w Lublinie odbędzie się z opóźnieniem. Zazwyczaj scenariusz jest taki, najpierw wielki artykuł o tym, że coś będzie sie budować, a za kilka dni/tygodni artykuł, że jednak dana inwestycja będzie zrealizowana z opóźnieniem lub w ogóle jej nie będzie. Tragedia!!! Moim faworytem jest przebudowa pl.Litewskiego, temat rzeka, ciągnie się chyba już ze 2 lata. Tragedia!!! Więcej kompetentnych i odważnych w podejmowan... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 59 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 40 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 44 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!