wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Zalew Zemborzycki: Dwóch chętnych do budowy ośrodka żeglarskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2010, 09:21

Tylko dziś do południa mogą zgłaszać się chętni do zbudowania ośrodka sportów wodnych nad Zalewem Zemborzyckim. Swoje oferty złożyli już Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa i spółka Graf-Marina, która teraz dzierżawi ten teren.

Ośrodek ma powstać u zbiegu ul. Krężnickiej i Żeglarskiej nad samą wodą. Teraz mieści się tu ośrodek Marina. Umowa na dzierżawę tego terenu wygasa we wrześniu przyszłego roku. Przetarg na nową dzierżawę ogłoszono na innych warunkach – najemca musi zbudować tam centrum sportów wodnych.

– Na oferty czekamy do godz. 12 we wtorek – informuje Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do tej pory zgłosiła się Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa i dotychczasowy dzierżawca – spółka Graf-Marina.

Fundacja chce zbudować żeglarską przystań. Ma już nawet gotową koncepcję architektoniczną. W planach jest m.in. rozbudowanie istniejącego, betonowego mola, stworzenie nowej przystani dla jachtów i całego kompleksu budynków na lądzie (z miejscem do konserwacji łodzi, salami wykładowymi i restauracjami). Centrum ma kosztować 8–10 mln zł.

Dziś swoją propozycję przedstawi Graf-Marina. – Powiemy, jak to wygląda, co o tym myślimy i co chcemy zrobić – zapowiada Mirosław Augustyniak, właściciel spółki. – Inwestowaliśmy nad zalewem przez 15 lat i chcemy to robić nadal.

Niezależnie od tego, kto wygra przetarg, zwycięzca będzie mógł skorzystać z propozycji studentów architektury z Hiszpanii i Turcji. Przez najbliższe cztery miesiące w ramach wymiany studenckiej będą studiować na Politechnice Lubelskiej. Podczas zajęć z projektowania stworzą architektoniczną koncepcję ośrodka żeglarskiego i sportów wodnych. Efekty ich pracy poznamy w lutym.

– Zalew Zemborzycki to wyjątkowy teren, o niezwykłym potencjale architektonicznym. Jego zabudowa wymaga kreatywności i wczucia się w charakter miejsca – podkreśla architekt Bartłomiej Kożuchowski, opiekun grupy. – Uznałem, że to doskonały temat dla goszczących na politechnice studentów.

– Bardzo spodobał nam się pomysł, żeby studenci przygotowali projekty Mariny – mówi Robert Buryła z Rady Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa. – Zarówno Hiszpania, jak i Turcja to kraje o silnych tradycjach żeglarskich, można się zatem spodziewać bardzo ciekawych propozycji.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelak
Jacek
rupert
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (23 grudnia 2010 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takie ,,inwestycje" poczynił ten pan że wstyd komu polecić pobyt w rozlatujących się domkach ,które nie były chyba remontowane od początku swego istnienia-jak jeszcze raz wygra przetarg to pewnie nie będzie się opłacało ich nawet spalić
Rozwiń
Jacek
Jacek (17 listopada 2010 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właścicielem jest MOSiR. Nie daje Augustyniakom zgody na żadne inwestycje, bo trudniej będzie w przyszłości wypowiedzieć umowę dzierżawy. Nawet kibli nie pozwalali postawic i odbudować domków po pożarze kempingu. Odrzucili m.in restaurację z wkomponowaną estradą. Przypominam, ze Augustyniakowie zorganizowali w 98 roku cykl 35 imprez otwartych na 25-lecie Zalewu Zemborzyckiego . Konferencja naukowa w ramach tego cyklu poswięcona sinicom rozpoczęła działania w kierunku oczyszczenia zalewu
Rozwiń
rupert
rupert (16 listopada 2010 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tiaa, inwestowałeś ale w siebie panie Augustyniak bo nad zalewem toś pan nic nie zrobił.
Jesteś pan bezczelny i dziwie się, że masz pan honor w ogóle brać udział w tym przetargu.
Mam nadzieję, że go pan nie wygra...
Rozwiń
Juro
Juro (16 listopada 2010 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Graf-Marina robi jak politycy przed wyborami.Naobiecuje żeby wygrać i dalej będzie organizować wesela.I nic więcej.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (16 listopada 2010 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Inwestowaliśmy nad zalewem przez 15 lat i chcemy to robić nadal." - Augustyniak, nie kpij człowieku z ludzi...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!