Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2015 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Zalew Zemborzycki: Rozkopią brzeg, wymienią zaporę. Nadzór budowlany kazał

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
84 9 A A

Najpierw rozkopią prawy brzeg zalewu, a później wezmą się za zaporę, w której wymienią prawie wszystko. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bierze się za nakazane przez nadzór budowlany naprawy urządzeń zapewniających bezpieczeństwo zbiornika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do piątku MOSiR czekać będzie na oferty w przetargu na remont części prawego brzegu. - Chodzi o odcinek po stronie ul. Osmolickiej, od wyciągu nart wodnych do pomostu żeglarskiego - precyzuje Zdzisław Hołysz, wiceprezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Kiedyś stawiane były tu ścianki, które miały zabezpieczyć brzeg przed wymywaniem. Niestety nie zdało to egzaminu, ścianki były podmywane. Z oceny, którą robiliśmy wynikało, że trzeba to naprawić. Nadzór budowlany również dał nakaz wykonania takich prac - dodaje Hołysz.

Podczas remontu umocnień odnowiony ma być biegnący po nich chodnik. Prace zaczną się od tego etapu, który będzie najbardziej kłopotliwy dla osób przebywających nad zalewem. Będzie on wymagać rozkopania brzegu w tym miejscu, w którym biegnie jedyne, bardzo wąskie przejście między wodą a ogrodzeniem ośrodka Słoneczny Wrotków. Piesi będą musieli iść naokoło.

- Tu będzie regularny plac budowy. Nie da się inaczej - mówi wiceprezes MOSiR. Umocnienia w tym miejscu mają być wykonane jeszcze przed sezonem letnim. A wszystkie prace muszą się zakończyć najpóźniej 17 sierpnia.

Latem zacznie się poważna operacja na zbudowanej 41 lat temu zaporze zbiornika. Wynajęta firma z Kielc właśnie zaczęła opracowywać projekt remontu konstrukcji. Kilka dni temu pod wodę zeszli pracujący dla niej płetwonurkowie, którzy sprawdzali stan urządzeń. - Projekt ma powstać w ciągu 90 dni - mówi Hołysz. Gdy dokumentacja będzie gotowa, MOSiR zleci wykonanie prac, które mają się zakończyć do jesieni.

Do całkowitej wymiany jest hydrauliczny mechanizm klap regulujących poziom wody w zbiorniku, wszelkie instalacje elektryczne, konieczna jest naprawa betonowych konstrukcji, remontu wymagają też zamknięcia jazu, budka sterowni, a wszystko trzeba również zabezpieczyć przed korozją. Hołysz deklaruje, że roboty prowadzone na jazie nie będą w żaden sposób ograniczać możliwości korzystania z Zalewu Zemborzyckiego.

Na przyszły rok MOSiR planuje (to również efekt zleconych ekspertyz) przebudowę dwóch przepompowni: przy ul. Niezapominajki i Grzybowej. W praktyce będzie to polegać na ich wykonaniu od nowa.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzlublin / 12 lutego 2015 o 06:54

Jako wędkarz mam tylko nadzieję, że do remontu śluzy nie będzie konieczne spuszczenie wody i dla ryb w zalewie nie skończy się w ten sposób - https://www.youtube.com/watch?v=H5MU3qW3Prc

Avatar
robo / 12 lutego 2015 o 00:37

bedzie działał wyciąg podczas remontu?

Avatar
scyzoryk z kielc / 11 lutego 2015 o 11:17

firmą wynajętą ? za ile ?

Avatar
SYLWESTER / 11 lutego 2015 o 09:25

***************  PUNKT  PIERWSZY   OCZYSZENIE   ZALEWU !!! *************************************** Logiczne  jest  aby  przystąpić   do ...  OCZYSZCZANIA   ZALEWU  (zerwanie  dna )  a  w  trakcie  prac  oczyszczających  moźna  programować  REMONTY .   Dlaczego  (PO)  Platforma  Oszustów wszystko  chce  * stawiać  na  głowie* ? .    I  ten  termin... luty (sic?)  a  przecieź  do  takich  prac   odpowiedniejsze  są  miesiące  wiosenno- letnie .   Więcej  reozumu  w  Ratuszu  nie  zaszkodzi .

***************  PUNKT  PIERWSZY   OCZYSZENIE   ZALEWU !!! *************************************** Logiczne  jest  aby  przystąpić   do ...  OCZYSZCZANIA   ZALEWU  (zerwanie  dna )  a  w  trakcie  prac  oczyszczających  moźna  programować  REMONTY .   Dlaczego  (PO)  Platforma  Oszustów wszystko  chce  * stawiać  na  głowie* ? .    I  ten  termin... lu... rozwiń

Avatar
?ktoś / 11 lutego 2015 o 09:05

Kiedy zostanie dokończona ścieżka rowerowa wokół Zalewu?                                                  Pewnie będziemy czekać do następnych wyborów....

Avatar
kruszyna / 10 lutego 2015 o 20:12

a co z małąeketrownią wodną mieszczącą się w środku tamy która nie jest własnością MOSIRu?

Avatar
wedkarz / 10 lutego 2015 o 19:55

czy będzie obniżony poziom wody w trakcie wykonywania  prac jak tak to pop ,,ptokach,,

Avatar
xyz / 10 lutego 2015 o 19:21

NIgdy

Avatar
Mieszkaniec / 10 lutego 2015 o 18:53

A kiedy MOSiR ma zamiar oczyścić dno zalewu?

Avatar
zzlublin / 12 lutego 2015 o 06:54

Jako wędkarz mam tylko nadzieję, że do remontu śluzy nie będzie konieczne spuszczenie wody i dla ryb w zalewie nie skończy się w ten sposób - https://www.youtube.com/watch?v=H5MU3qW3Prc

Avatar
robo / 12 lutego 2015 o 00:37

bedzie działał wyciąg podczas remontu?

Avatar
scyzoryk z kielc / 11 lutego 2015 o 11:17

firmą wynajętą ? za ile ?

Avatar
SYLWESTER / 11 lutego 2015 o 09:25

***************  PUNKT  PIERWSZY   OCZYSZENIE   ZALEWU !!! *************************************** Logiczne  jest  aby  przystąpić   do ...  OCZYSZCZANIA   ZALEWU  (zerwanie  dna )  a  w  trakcie  prac  oczyszczających  moźna  programować  REMONTY .   Dlaczego  (PO)  Platforma  Oszustów wszystko  chce  * stawiać  na  głowie* ? .    I  ten  termin... luty (sic?)  a  przecieź  do  takich  prac   odpowiedniejsze  są  miesiące  wiosenno- letnie .   Więcej  reozumu  w  Ratuszu  nie  zaszkodzi .

***************  PUNKT  PIERWSZY   OCZYSZENIE   ZALEWU !!! *************************************** Logiczne  jest  aby  przystąpić   do ...  OCZYSZCZANIA   ZALEWU  (zerwanie  dna )  a  w  trakcie  prac  oczyszczających  moźna  programować  REMONTY .   Dlaczego  (PO)  Platforma  Oszustów wszystko  chce  * stawiać  na  głowie* ? .    I  ten  termin... lu... rozwiń

Avatar
?ktoś / 11 lutego 2015 o 09:05

Kiedy zostanie dokończona ścieżka rowerowa wokół Zalewu?                                                  Pewnie będziemy czekać do następnych wyborów....

Avatar
kruszyna / 10 lutego 2015 o 20:12

a co z małąeketrownią wodną mieszczącą się w środku tamy która nie jest własnością MOSIRu?

Avatar
wedkarz / 10 lutego 2015 o 19:55

czy będzie obniżony poziom wody w trakcie wykonywania  prac jak tak to pop ,,ptokach,,

Avatar
xyz / 10 lutego 2015 o 19:21

NIgdy

Avatar
Mieszkaniec / 10 lutego 2015 o 18:53

A kiedy MOSiR ma zamiar oczyścić dno zalewu?

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!