Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2009 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Załoga karetki piła alkohol w pracy. To nie pierwsza wpadka tej firmy

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 14 A A

Ratownik medyczny, który w Boże Narodzenie jeździł karetką był pijany. Przyznał, że razem z lekarzem pił alkohol w pracy. Ile promili miał doktor? Nie wiadomo, bo ukrywał się przed policją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z relacji ratownika medycznego wynika, że obaj panowie w pierwszy dzień świąt raczyli się piwem i wódką. Pili w pracy, w Kolumnie Transportu Sanitarnego "Triomed” w Lublinie. Tego dnia mieli dwunastogodzinny dyżur, który zaczęli o godz. 8. Ich zadaniem było przewożenie pacjentów m.in. pomiędzy placówkami medycznymi.

Przed południem mieli dwa takie wyjazdy. Jak powiedział policji ratownik, po wypiciu alkoholu trafił im się trzeci kurs. To właśnie wtedy ktoś zorientował się, że załoga karetki nie jest trzeźwa i powiadomił policję.

Mundurowi pojechali do bazy "Triomedu” przy ul. Rapackiego, by zbadać załogę ambulansu. Zastali tylko kierowcę, który był trzeźwy i ratownika medycznego. Ten miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Lekarz się ulotnił. – Nie było go również w domu. Poinformowaliśmy rodzinę, że jeśli wróci, ma jak najszybciej zgłosić się do nas – informuje Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Do czasu przesłuchania mężczyzny policjanci nie chcą informować, jaki przebieg libacji przedstawił im ratownik.

Nie wiadomo jeszcze jaka kara spotka biesiadników z karetki. Policja zbiera materiały i zapowiada, że przekaże je prokuraturze. Jeśli śledczy uznają, że załoga ambulansu pracując po pijanemu mogła narazić przewożonego pacjenta na utratę życia lub zdrowia, to obydwaj staną przed sądem. W najlepszym dla siebie przypadku lekarz i ratownik będą ukarani tylko za wykroczenie, jakim jest praca w stanie nietrzeźwości.

Dziś ma zapaść decyzja co do przyszłości zawodowej obu panów. – Będę mieć na biurku kompletny raport – Artur Kępa, prezes "Triomedu”, zapowiada zaostrzenie wewnętrznych procedur i chwali swojego dyspozytora. – To on powiadomił policję, jak tylko się dowiedział, że są podejrzenia co do załogi tej karetki. Zrobiliśmy wszystko co było możliwe – dodaje.

– O sprawie powiadomił nas pracownik szpitala MSWiA, do którego tą karetką przywieziony został pacjent z innego szpitala – mówi tymczasem Renata Laszczka-Rusek.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ciekawski / 17 stycznia 2010 o 11:11
TRANSMED zostal zmieniony na TRIOMED tylko dlatego ze konkurencyjna firma TRANS MEDIC zastrzezyla sobie nazwe poniewaz ludzie mylili sie i zamiast do TRANSMEDICU dzwonili do TRANSMEDU przez co dzisiejszy TRIOMED zabieral im pacjentow...
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 22:07
Grześ to oszust ciekawe jak mu się udało z wyłudzeniami odszkodowań z polis komunikacyjnych OC, czyżby miał tylko zawiasy?
To na pewno równy gościu jest. Po prostu nasz chłop. trza se jakoś radzić, co nie!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 21:20
Ten gie pe to kanciarz i wizjoner opowiadający pierdoły mrucząc pod nosem i bałamucąc następne głupie lale i naiwniaczków.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:46
Dobry i zły tata a w spodniach nadal łata.
Avatar
byly / 29 grudnia 2009 o 18:20
JAKIS TY MADRY...ROZUMIEM,ZE TAK JAK I JA MIALES STYCZNOSC Z TA FIRMA.JA DOSC MALO CZASU SPEDZILEM Z TYMI LUDZMI I NIE WSZYSCY SA TEGO POKROJU.OSOBISCIE ZNAM PANA DYREKTORA G.P I MAM O NIM JAKO O CZLOWIEKU I SZEFIE DOBRE ZDANIE.PODOBNIE JAK I O PARU INNYCH OSOBACH Z KTORYMI MIALEM PRZYJEMNOSC PRACOWAC W TEJ FIRMIE.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 17:19
Szanowny Panie Prezesie widać z tego że pszczoła nie tylko Pana wybzykała ,ale jeszcze użądliła. I te dziwne ciche pogawędki półsłówkami z pracownikami za Pańskimi plecami. A Pan dalej śpi i zaczyna się miotać - widać z tego że będzie źle.
Avatar
dudek / 29 grudnia 2009 o 12:21
POGRATULOWAC POMYSLOW NA SPEDZANIE SWIAT.ZACNIE ....CIEKAWE JAK ONI BY POSTAPILI GDYBY TO PIJANY PAN DOKTOR X Z PIJANYM RATOWNIKIEM ,PANEM Y PRZYJECHALI UDZIELAC IM POMOCY LUB TAK JAK W TYM PRZYPADKU TRANSPOROWAC ICHJ NA BADANIA.BRAWO TRIOMED.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2009 o 17:23
polak napisał:
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod zarzutem brania łapówek/
Po wypadku ambulansu w ktorym zginelo kilka osob zmieniono nazwe na Triomed ,a Prezesem zostal Pan Kepa.
Wlasciciel Transmedu lekarz niepraktykujacy zostal z-ca ds med.
Meritum sprawy stanowi podejscie do transportow medycznych jako czysto biznesowej.
Male koszty male naklady niskie place i zysk.
Gdzie ma zastosowanie Ustawa o ZOZ ,gdzie bezpieczenstwo pacjentow?


A wszystko dlatego tak się dzieje że dopuszcza się prywatne firmy do Ratownictwa Medycznego łamiąc " Ustawę o <<<PAŃSTWOWYM >>> Ratownictwie Medycznym. Jedno słowo wszystko wyjaśnia . Oburzony


A wszystko dlatego tak się dzieje że dopuszcza się prywatne firmy do Ratownictwa Medycznego łamiąc " Ustawę o <<<PAŃSTWOWYM >>> Ratownictwie Medycznym. Jedno słowo wszystko wyjaśnia . Oburzony rozwiń
Avatar
gość2 / 28 grudnia 2009 o 16:39
No tak gdyby Pan Prezes Kępa bardziej dbał o swoich pracowników to by tego nie było. Jeszcze dwa - trzy lata temu miał Pan tak znakomity skład, że aż pozazdrościć. Teraz zatrudnia Pan młodych nie doświadczonych kierowców którzy chcą pojeździć tylko na tzw. gwizdkach i maja z tego frajdę. To nie pierwszy artykuł o Pana firmie.
Avatar
polak / 28 grudnia 2009 o 15:20
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod zarzutem brania łapówek/
Po wypadku ambulansu w ktorym zginelo kilka osob zmieniono nazwe na Triomed ,a Prezesem zostal Pan Kepa.
Wlasciciel Transmedu lekarz niepraktykujacy zostal z-ca ds med.
Meritum sprawy stanowi podejscie do transportow medycznych jako czysto biznesowej.
Male koszty male naklady niskie place i zysk.
Gdzie ma zastosowanie Ustawa o ZOZ ,gdzie bezpieczenstwo pacjentow?
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod... rozwiń
Avatar
ciekawski / 17 stycznia 2010 o 11:11
TRANSMED zostal zmieniony na TRIOMED tylko dlatego ze konkurencyjna firma TRANS MEDIC zastrzezyla sobie nazwe poniewaz ludzie mylili sie i zamiast do TRANSMEDICU dzwonili do TRANSMEDU przez co dzisiejszy TRIOMED zabieral im pacjentow...
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 22:07
Grześ to oszust ciekawe jak mu się udało z wyłudzeniami odszkodowań z polis komunikacyjnych OC, czyżby miał tylko zawiasy?
To na pewno równy gościu jest. Po prostu nasz chłop. trza se jakoś radzić, co nie!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 21:20
Ten gie pe to kanciarz i wizjoner opowiadający pierdoły mrucząc pod nosem i bałamucąc następne głupie lale i naiwniaczków.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 18:46
Dobry i zły tata a w spodniach nadal łata.
Avatar
byly / 29 grudnia 2009 o 18:20
JAKIS TY MADRY...ROZUMIEM,ZE TAK JAK I JA MIALES STYCZNOSC Z TA FIRMA.JA DOSC MALO CZASU SPEDZILEM Z TYMI LUDZMI I NIE WSZYSCY SA TEGO POKROJU.OSOBISCIE ZNAM PANA DYREKTORA G.P I MAM O NIM JAKO O CZLOWIEKU I SZEFIE DOBRE ZDANIE.PODOBNIE JAK I O PARU INNYCH OSOBACH Z KTORYMI MIALEM PRZYJEMNOSC PRACOWAC W TEJ FIRMIE.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2009 o 17:19
Szanowny Panie Prezesie widać z tego że pszczoła nie tylko Pana wybzykała ,ale jeszcze użądliła. I te dziwne ciche pogawędki półsłówkami z pracownikami za Pańskimi plecami. A Pan dalej śpi i zaczyna się miotać - widać z tego że będzie źle.
Avatar
dudek / 29 grudnia 2009 o 12:21
POGRATULOWAC POMYSLOW NA SPEDZANIE SWIAT.ZACNIE ....CIEKAWE JAK ONI BY POSTAPILI GDYBY TO PIJANY PAN DOKTOR X Z PIJANYM RATOWNIKIEM ,PANEM Y PRZYJECHALI UDZIELAC IM POMOCY LUB TAK JAK W TYM PRZYPADKU TRANSPOROWAC ICHJ NA BADANIA.BRAWO TRIOMED.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2009 o 17:23
polak napisał:
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod zarzutem brania łapówek/
Po wypadku ambulansu w ktorym zginelo kilka osob zmieniono nazwe na Triomed ,a Prezesem zostal Pan Kepa.
Wlasciciel Transmedu lekarz niepraktykujacy zostal z-ca ds med.
Meritum sprawy stanowi podejscie do transportow medycznych jako czysto biznesowej.
Male koszty male naklady niskie place i zysk.
Gdzie ma zastosowanie Ustawa o ZOZ ,gdzie bezpieczenstwo pacjentow?


A wszystko dlatego tak się dzieje że dopuszcza się prywatne firmy do Ratownictwa Medycznego łamiąc " Ustawę o <<<PAŃSTWOWYM >>> Ratownictwie Medycznym. Jedno słowo wszystko wyjaśnia . Oburzony


A wszystko dlatego tak się dzieje że dopuszcza się prywatne firmy do Ratownictwa Medycznego łamiąc " Ustawę o <<<PAŃSTWOWYM >>> Ratownictwie Medycznym. Jedno słowo wszystko wyjaśnia . Oburzony rozwiń
Avatar
gość2 / 28 grudnia 2009 o 16:39
No tak gdyby Pan Prezes Kępa bardziej dbał o swoich pracowników to by tego nie było. Jeszcze dwa - trzy lata temu miał Pan tak znakomity skład, że aż pozazdrościć. Teraz zatrudnia Pan młodych nie doświadczonych kierowców którzy chcą pojeździć tylko na tzw. gwizdkach i maja z tego frajdę. To nie pierwszy artykuł o Pana firmie.
Avatar
polak / 28 grudnia 2009 o 15:20
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod zarzutem brania łapówek/
Po wypadku ambulansu w ktorym zginelo kilka osob zmieniono nazwe na Triomed ,a Prezesem zostal Pan Kepa.
Wlasciciel Transmedu lekarz niepraktykujacy zostal z-ca ds med.
Meritum sprawy stanowi podejscie do transportow medycznych jako czysto biznesowej.
Male koszty male naklady niskie place i zysk.
Gdzie ma zastosowanie Ustawa o ZOZ ,gdzie bezpieczenstwo pacjentow?
Tak już jest kiedy stosuje różne kryteria odnośnie transpotów medycznych.
Pogotowie Ratunkowe podledajace władzom województwa musi spełnia prawne wymagania odnosnie ambulansów/homologacja/ ,sprzetu medycznego /homologacja/ personelu /przygotowanie zawodowe + praktyka/
Zaniżone kryteria tolerowane sa w przypadku takich tworow jak Triomed .
Poczatkowo wystepowal jako Transmed uzuskujac w dziwnych okolicznosciach kontrakt na uslugi transportowe w PSK 4 Przy pomocy b.dyr P.K./ zatrzymanego przez Prokurature w Radomiu pod... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 0 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 0 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 9 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 6 0

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 12

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 16 7

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 3 15

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.