Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2007 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Zamach na siódemkę (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie ma zgody. Nauczyciele z VII LO nie chcą przeprowadzki na ul. Biedronki. Taką operację planują urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie doszło wczoraj do porozumienia między Ratuszem a protestującymi nauczycielami liceum przy Farbiarskiej, którzy nie godzą się na przeniesienie ich placówki na os. Łęgi. Od września VII LO miałoby działać w jednym gmachu ze Szkołą Podstawową nr 46 i Gimnazjum nr 8.
- Prezydent nie zmienił zdania, że warto przenieść liceum z ul. Farbiarskiej na ul. Biedronki - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. - To grozi likwidacją naszej szkoły w ciągu dwóch, trzech lat - twierdzi Hanna Nowak, nauczycielka matematyki.
O utworzenie liceum na Czubach proszą mieszkańcy tej dzielnicy. Teraz najbliższy ogólniak mieści się przy ul. Rzeckiego na LSM. - Wcale nie jesteśmy przeciwni istnieniu szkoły na Czubach. Mieszkańcy prosili o to od ponad 20 lat. Dlaczego władze decydują się na to dopiero teraz, gdy jest niż demograficzny? - pyta Nowak. Ratusz uznał, że lepiej jest przenieść już istniejący ogólniak niż tworzyć nowy. - Przy obecnej liczbie uczniów nie ma takiej potrzeby - wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta.
Nauczyciele z "siódemki” twierdzą, że nowa lokalizacja utrudni skompletowanie pierwszych klas w przyszłym roku szkolnym. - Czy my będziemy mieli chętnych do nauki u nas? - dopytuje się Elżbieta Mączka, nauczycielka geografii. - Przy przeniesieniu szkoły nabór spada o 60 proc. A odbudowa naboru jest możliwa dopiero po pięciu latach. Aż tyle ta szkoła w nowym miejscu nie przetrwa - stwierdza Nowak. I dodaje, że od czasu utworzenia Gimnazjum nr 8 liczba jego uczniów spadła o dwie trzecie.
- Na Czubach będziemy musieli prowadzić lekcje popołudniami, bo będzie za mało sal - mówi historyczka Donata Tobota.
Urzędnicy zaprzeczają. - Sal wystarczy, a poza tym w budynku przy Biedronki jest kilka pracowni komputerowych i dwie sale gimnastyczne. Są tam lepsze warunki, niż przy Farbiarskiej - dodaje Dumkiewicz-Sprawka.
Wkrótce ma dojść do kolejnego spotkania protestujących nauczycieli z prezydentem. Na przeprowadzkę musi się jeszcze zgodzić Rada Miasta i Kuratorium Oświaty.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!