Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2017 r.
17:51

Zamknęli księgarnię w centrum Lublina. Istniała 59 lat. "Ludzie nie czytają książek"

183 46 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejna księgarnia znika z centrum. Książek nie kupimy już w „Ezopie” przy Krakowskim Przedmieściu. To miejsce było związane z książkami od…59 lat

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Powody były czysto ekonomiczne. Ludzie nie czytają książek. Nie jesteśmy już w stanie na nich zarobić, od dwóch lat dokładałyśmy do interesu – mówi Maryla Kot, współwłaścicielka „Ezopa”. Książki przy Krakowskim Przedmieściu 62 można było kupić nieprzerwanie od 1958 roku. Od 26 lat księgarnia była w rękach prywatnych.

– Sprzedaż zakończyliśmy 7 lipca, a do końca miesiąca musimy zwolnić lokal. Na zakończenie działalności zrobiliśmy wyprzedaż, nasi wierni klienci kupowali nawet to, czego nie potrzebowali. To, co zostało przekazaliśmy różnym fundacjom.

Z Krakowskiego Przedmieścia 10 niedawno zniknął także punkt, który kusił klientów książkami w cenie już od 1 zł. Działał tam od września 2015 roku. Z końcem ubiegłego roku zlikwidowano działającą przez wiele lat na miasteczku uniwersyteckim Księgarnię Uniwersytecką przy pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

- Prowadzenie księgarni nie ma racji bytu. Ludzie nie kupują książek, studenci je kserują. Widać to chociażby po tym, że po obu stronach wejścia do naszego sklepu działają punkty ksero – tłumaczył wtedy jej ówczesny kierownik Piotr Rodak.

Właściciel lokalu, w którym mieściła się „Uniwersytecka”, czyli UMCS obecnie nie szuka nowego najemcy. Ze zwolnionego pomieszczenia tymczasowo korzystają pracownicy uczelnianego Biura Promocji. Później zostanie ono przeznaczone na potrzeby dydaktyczne Wydziału Prawa i Administracji.

W sprawie znikających księgarni napisał do nas Czytelnik. - W mieście tylu profesorów chyba nikt nie czyta książek – pisze autor maila, który zauważa, że jednym z ostatnich punktów w Lublinie, w których można kupić książki naukowe pozostają księgarnie prowadzone przez Fundację Rozwoju KUL. Ale i one są obecnie nieczynne. – Mam nadzieję, że tylko w okresie wakacji – dodaje Czytelnik.

- Nie planujemy zamykać obu księgarni. Odczuwamy kryzys czytelnictwa, ale robimy wszystko co możemy, aby w miejscu jakim jest uniwersytet nadal można było kupować książki. W przyszłości planujemy stworzyć jeden punkt, który będzie większy i bardziej wygodny dla klientów. Ale musimy zaczekać z tym do zakończenia prac remontowych w Collegium Jana Pawła II, nastąpi to najwcześniej w przyszłym roku – mówi Renata Horbaczewska, wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hokko / 25 stycznia 2018 o 12:17
To nie jest prawda, że ludzie nie czytają książek. Pewnie że czytają, tylko książki kupują głównie internetowo. Weźcie sobie kilka przykładowych tytułów z księgarni Livro, zobaczcie ile kosztują w okolicy. To nie są czasy, w których ludzie boją się kupować w necie. Skoro bywa, że książka online jest nawet o kilkadziesiąt złotych tańsza, to kto o zdrowych zmysłach kupi ją na mieście? 
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 12:24
Ale co w tym zaskakującego? Prawda jest taka, że tylko najbardziej znane sieci przetrwają - reszta nie da rady. Nie te promocje, nie te stawki. Ciężko im będzie. U mnie np. książki kupujemy już wyłącznie na Livro, w księgarni online. Nie widzę powodów do szukania po mieście, nawet nie mam na to czasu. Przez internet sprawdzam dostępność książki w 30 sekund, a gdzieś za dwa dni mam już ją u siebie. Wygodne to. A skoro dużo taniej, to jak ludzie mają kupować stacjonarnie?
Avatar
Gość / 21 lipca 2017 o 16:29
nie da się ukryć, że w internecie jest taniej i jest wybór cenowy. zamówiłam dziś książkę a.szepielak "francuski klejnot" dla mamy na prezent. porównajcie sobie cenę na przykład tu gdzie kupiłam:***bonito.pl/k-1628230-francuski-klejnot, a na przykład w największym: ******empik.com/francuski-klejnot-szepielak-anna-j,p1143358168,ksiazka-p nawet z przesyłką opłaca się z internetu, bo w stacjonarnym chcieli 34 złote.
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 18:03
Jeżeli uważacie ze książki są za drogie to nie kupujcie, zapiszcie się do biblioteki ;-). Nie czytacie bo omamiły was tv i internet - potem jeden z drugim zdania sklecić nie umi;-)
Avatar
Verty / 18 lipca 2017 o 14:12
Księgarnie upadają bo wprowadzono darmowe podręczniki dla szkół podstawowych i gimnazjów, po czym wyparowało z rynku kilkaset milionów opodatkowanych pieniędzy.  Ezop upadł bo panie nie odnalazły się w obecnej rzeczywistości. Oprócz "znania się na książkach " trzeba jeszcze myśleć biznesowo i marketingowo ;-) Tu zabrakło odpowiedniego podejścia, brak promocji, reklamy, tej księgarni nie było w internecie nawet profilu na fv nie mieli, pani Maryla obrażała się na wszystkich wkoło, zatrudniono ludzi jak w magazynie- 7 osób?, nie promowali się w żaden sposób tylko narzekali ze tyle księgarni wokoło, ze w internecie sami oszusci itp. Wejdźcie do księgarni na królewskiej vis a vis katedry, a zobaczycie jak 2 panie z entuzjazmem dają sobie radę mimo trudności jakie są na rynku. 
Księgarnie upadają bo wprowadzono darmowe podręczniki dla szkół podstawowych i gimnazjów, po czym wyparowało z rynku kilkaset milionów opodatkowanych pieniędzy.  Ezop upadł bo panie nie odnalazły się w obecnej rzeczywistości. Oprócz "znania się na książkach " trzeba jeszcze myśleć biznesowo i marketingowo ;-) Tu zabrakło odpowiedniego podejścia, brak promocji, reklamy, tej księgarni nie było w internecie nawet profilu na fv nie mieli, pani Maryla obrażała się na wszystkich wkoło, zatrudniono ludzi jak w magazynie- 7 osób?, nie pr... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 12:39
Książki naukowe nie są obecnie zbyt potrzebne na studiach, ponieważ tylko część kierunków ich potrzebuje (lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, farmacja, prawo itp.). A inne książki można kupić dużo taniej w internecie, a nawet znaleźć najtańsze możliwe oferty, dzięki porównywarkom cen. Jak do tego dojdą zniżki sezonowe i kody rabatowe (na fb, na stronach, za newsletter,na pierwsze zakupy czy dla stałych klientów) to można kupić je jeszcze taniej. Powyżej pewnych kwot albo w punktach stacjonarnych dostawa jest za darmo lub za 3,99 w kiosku/na poczcie i cena jest ostatecznie o ok. połowę niższa niż w zwykłej księgarni czy nawet empiku.
Książki naukowe nie są obecnie zbyt potrzebne na studiach, ponieważ tylko część kierunków ich potrzebuje (lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, farmacja, prawo itp.). A inne książki można kupić dużo taniej w internecie, a nawet znaleźć najtańsze możliwe oferty, dzięki porównywarkom cen. Jak do tego dojdą zniżki sezonowe i kody rabatowe (na fb, na stronach, za newsletter,na pierwsze zakupy czy dla stałych klientów) to można kupić je jeszcze taniej. Powyżej pewnych kwot albo w punktach stacjonarnych dostawa jest za darmo lub za 3,99 w ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 12:27
Kupują, ale w empikach i tanich księgarniach internetowych.
Avatar
zainteresowana / 18 lipca 2017 o 10:08
czytam  bo wiedza jest potrzebna ,w tym roku kupiłam kilka książek np.Dieta w chorobie nowotworowej autor :Aleksandra Kapała - przez internet bo nie było w Empiku 30 zł ,3 zł dostarczenie do wybranego kiosku Ruchu na Zamojskiej ."Odżywiane dlka zdrowia"  Paul Pitchford  powyżej 80 zł w EMPiku , "Ojca Grande przepisy na zdrowie" 4 część na poczcie Krakowskie około 25 zł  oraz pierwszy tomik ok.10 zł .
Avatar
Gucio / 18 lipca 2017 o 09:41
Woodrow F. Call napisał:
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w stanie przepłacać. Tyle że na tym przegrywają księgarnie. Nie pamiętam kiedy kupiłem coś z półki (nie licząc prezentów), ostatnio chyba tylko w koszu z przecenami coś dobrego znalazłem za dychę. A jak rynek książki uzdrowić - nie mam pomysłu, prawdę mówiąc, więc się nie będę wymądrzał.
 w poprzednim systemie stać mnie było na zakup każdej książki. obecnie , kupuje coś  raz na 2 -3 lata
 w poprzednim systemie stać mnie było na zakup każdej książki. obecnie , kupuje coś  raz na 2 -3 lata rozwiń
Avatar
Woodrow F. Call / 18 lipca 2017 o 08:26
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w stanie przepłacać. Tyle że na tym przegrywają księgarnie. Nie pamiętam kiedy kupiłem coś z półki (nie licząc prezentów), ostatnio chyba tylko w koszu z przecenami coś dobrego znalazłem za dychę. A jak rynek książki uzdrowić - nie mam pomysłu, prawdę mówiąc, więc się nie będę wymądrzał.
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w s... rozwiń
Avatar
hokko / 25 stycznia 2018 o 12:17
To nie jest prawda, że ludzie nie czytają książek. Pewnie że czytają, tylko książki kupują głównie internetowo. Weźcie sobie kilka przykładowych tytułów z księgarni Livro, zobaczcie ile kosztują w okolicy. To nie są czasy, w których ludzie boją się kupować w necie. Skoro bywa, że książka online jest nawet o kilkadziesiąt złotych tańsza, to kto o zdrowych zmysłach kupi ją na mieście? 
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 12:24
Ale co w tym zaskakującego? Prawda jest taka, że tylko najbardziej znane sieci przetrwają - reszta nie da rady. Nie te promocje, nie te stawki. Ciężko im będzie. U mnie np. książki kupujemy już wyłącznie na Livro, w księgarni online. Nie widzę powodów do szukania po mieście, nawet nie mam na to czasu. Przez internet sprawdzam dostępność książki w 30 sekund, a gdzieś za dwa dni mam już ją u siebie. Wygodne to. A skoro dużo taniej, to jak ludzie mają kupować stacjonarnie?
Avatar
Gość / 21 lipca 2017 o 16:29
nie da się ukryć, że w internecie jest taniej i jest wybór cenowy. zamówiłam dziś książkę a.szepielak "francuski klejnot" dla mamy na prezent. porównajcie sobie cenę na przykład tu gdzie kupiłam:***bonito.pl/k-1628230-francuski-klejnot, a na przykład w największym: ******empik.com/francuski-klejnot-szepielak-anna-j,p1143358168,ksiazka-p nawet z przesyłką opłaca się z internetu, bo w stacjonarnym chcieli 34 złote.
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 18:03
Jeżeli uważacie ze książki są za drogie to nie kupujcie, zapiszcie się do biblioteki ;-). Nie czytacie bo omamiły was tv i internet - potem jeden z drugim zdania sklecić nie umi;-)
Avatar
Verty / 18 lipca 2017 o 14:12
Księgarnie upadają bo wprowadzono darmowe podręczniki dla szkół podstawowych i gimnazjów, po czym wyparowało z rynku kilkaset milionów opodatkowanych pieniędzy.  Ezop upadł bo panie nie odnalazły się w obecnej rzeczywistości. Oprócz "znania się na książkach " trzeba jeszcze myśleć biznesowo i marketingowo ;-) Tu zabrakło odpowiedniego podejścia, brak promocji, reklamy, tej księgarni nie było w internecie nawet profilu na fv nie mieli, pani Maryla obrażała się na wszystkich wkoło, zatrudniono ludzi jak w magazynie- 7 osób?, nie promowali się w żaden sposób tylko narzekali ze tyle księgarni wokoło, ze w internecie sami oszusci itp. Wejdźcie do księgarni na królewskiej vis a vis katedry, a zobaczycie jak 2 panie z entuzjazmem dają sobie radę mimo trudności jakie są na rynku. 
Księgarnie upadają bo wprowadzono darmowe podręczniki dla szkół podstawowych i gimnazjów, po czym wyparowało z rynku kilkaset milionów opodatkowanych pieniędzy.  Ezop upadł bo panie nie odnalazły się w obecnej rzeczywistości. Oprócz "znania się na książkach " trzeba jeszcze myśleć biznesowo i marketingowo ;-) Tu zabrakło odpowiedniego podejścia, brak promocji, reklamy, tej księgarni nie było w internecie nawet profilu na fv nie mieli, pani Maryla obrażała się na wszystkich wkoło, zatrudniono ludzi jak w magazynie- 7 osób?, nie pr... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 12:39
Książki naukowe nie są obecnie zbyt potrzebne na studiach, ponieważ tylko część kierunków ich potrzebuje (lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, farmacja, prawo itp.). A inne książki można kupić dużo taniej w internecie, a nawet znaleźć najtańsze możliwe oferty, dzięki porównywarkom cen. Jak do tego dojdą zniżki sezonowe i kody rabatowe (na fb, na stronach, za newsletter,na pierwsze zakupy czy dla stałych klientów) to można kupić je jeszcze taniej. Powyżej pewnych kwot albo w punktach stacjonarnych dostawa jest za darmo lub za 3,99 w kiosku/na poczcie i cena jest ostatecznie o ok. połowę niższa niż w zwykłej księgarni czy nawet empiku.
Książki naukowe nie są obecnie zbyt potrzebne na studiach, ponieważ tylko część kierunków ich potrzebuje (lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaria, farmacja, prawo itp.). A inne książki można kupić dużo taniej w internecie, a nawet znaleźć najtańsze możliwe oferty, dzięki porównywarkom cen. Jak do tego dojdą zniżki sezonowe i kody rabatowe (na fb, na stronach, za newsletter,na pierwsze zakupy czy dla stałych klientów) to można kupić je jeszcze taniej. Powyżej pewnych kwot albo w punktach stacjonarnych dostawa jest za darmo lub za 3,99 w ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2017 o 12:27
Kupują, ale w empikach i tanich księgarniach internetowych.
Avatar
zainteresowana / 18 lipca 2017 o 10:08
czytam  bo wiedza jest potrzebna ,w tym roku kupiłam kilka książek np.Dieta w chorobie nowotworowej autor :Aleksandra Kapała - przez internet bo nie było w Empiku 30 zł ,3 zł dostarczenie do wybranego kiosku Ruchu na Zamojskiej ."Odżywiane dlka zdrowia"  Paul Pitchford  powyżej 80 zł w EMPiku , "Ojca Grande przepisy na zdrowie" 4 część na poczcie Krakowskie około 25 zł  oraz pierwszy tomik ok.10 zł .
Avatar
Gucio / 18 lipca 2017 o 09:41
Woodrow F. Call napisał:
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w stanie przepłacać. Tyle że na tym przegrywają księgarnie. Nie pamiętam kiedy kupiłem coś z półki (nie licząc prezentów), ostatnio chyba tylko w koszu z przecenami coś dobrego znalazłem za dychę. A jak rynek książki uzdrowić - nie mam pomysłu, prawdę mówiąc, więc się nie będę wymądrzał.
 w poprzednim systemie stać mnie było na zakup każdej książki. obecnie , kupuje coś  raz na 2 -3 lata
 w poprzednim systemie stać mnie było na zakup każdej książki. obecnie , kupuje coś  raz na 2 -3 lata rozwiń
Avatar
Woodrow F. Call / 18 lipca 2017 o 08:26
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w stanie przepłacać. Tyle że na tym przegrywają księgarnie. Nie pamiętam kiedy kupiłem coś z półki (nie licząc prezentów), ostatnio chyba tylko w koszu z przecenami coś dobrego znalazłem za dychę. A jak rynek książki uzdrowić - nie mam pomysłu, prawdę mówiąc, więc się nie będę wymądrzał.
Prawda jest taka, że książki są koszmarnie drogie. Osobiście z powodów ekonomicznych korzystam wyłącznie z rynku wtórnego (Antykwarioosz.pl i Allegro) i za książkęnigdy nie zapłaciłem więcej niż 30 zł z przesyłką, no ale ja potrafię czekać miesiącami aż się trafi odpowiednia oferta. W ten sposób i tak kupuję tylko 12 książek rocznie - na więcej mnie nie stać, mimo że pracuję i zarabiam. To podobnie jak z ubraniami - biedny naród ubiera się w ciuchlandach nie w butikach. A książka nie jest potrzebą podstawową, więc tym bardziej nie jestem w s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 8 18

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!