środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Zamknięty pas al. Spółdzielczości Pracy: Lepiej oznaczą objazd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2011, 21:19
Autor: Dominik Smaga

Już na pasie do skrętu w Ruską kierowcy dowiadywali się, że mają jechać Lwowską. Na zmianę pasa nie
Już na pasie do skrętu w Ruską kierowcy dowiadywali się, że mają jechać Lwowską. Na zmianę pasa nie

Dużych problemów przysporzyło w czwartek kierowcom zamknięcie jednego kierunku jazdy na al. Spółdzielczości Pracy, ul. Unickiej i Podzamcze. Z wyznaczonego objazdu mało, kto korzysta. Tyle, że objazd jest słabo oznaczony. Po naszej interwencji drogowcy przestawią znaki.

Problemy związane są z remontem nawierzchni. Na tym ciągu ulic ruch możliwy jest tylko w stronę Zamku. W przeciwną jedzie się objazdem przez Lwowską i Andersa. Tyle, że wczoraj nie było łatwo na ten objazd trafić.

Zaraz za zjazdem z ronda pod Zamkiem nic nie zwiastuje problemów. Z wyjątkiem tego, że na niebieskiej tabliczce informującej o tym, do czego przeznaczone są poszczególne pasy ruchu zaklejone są strzałki prowadzące w ul. Podzamcze. Nieco dalej stoją barierki zagradzające pas do jazdy na wprost. Można skręcić tylko prawo w Lwowską, lub w lewo w Ruską. Większość kierowców wybiera to drugie. O tym, że powinni jednak jechać przez Lwowską dowiadują się z tabliczki z napisem "Objazd” i strzałką tyle, że tabliczka stoi już w miejscu, gdzie na zmianę pasa jest za późno.

– Pojadę sobie przez Ruską, skręcę w Lubartowską i będę na Spółdzielczości Pracy – mówi pan Janusz, jeden z wielu kierowców stojących na Ruskiej. Tego, że tak łatwo mieć nie będzie dowiaduje się dopiero od nas. Dalej pana Janusza czeka niespodzianka na Lubartowskiej – będzie musiał skręcać w Obywatelską. Kolejka jest spora, choć to dopiero południe.

Tym, którzy trafią na Obywatelską pozostaje już tylko jechać przez Chodźki i al. Smorawińskiego. Ta ostatnia droga to jeden wielki korek, na dodatek w remoncie. Już zaraz za wyjazdem z Chodźki kierowcy ustawiają się, by skręcić w lewo w stronę Lubartowa. Po drugiej stronie skrzyżowania kolejka chętnych do skrętu z Andersa w prawo jest nieporównanie mniejsza, a przecież właśnie tędy prowadzi oficjalny objazd. Tyle, że mało kto o tym wie.

– Takie oznakowanie jest zgodne z zatwierdzonym przez Zarząd Dróg i Mostów projektem tymczasowej organizacji ruchu – mówi Tomasz Mudy, kierownik robót z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, które jest wykonawcą prac. – Mimo to nocą z czwartku na piątek przestawimy nieco oznakowanie, żeby było bardziej przyjazne kierowcom. Przesuniemy tablice z kierunkiem objazdu tak by były pierwszą rzeczą, która będzie rzucać się w oczy zjeżdżającym od Zamku kierowcom, aby mieli jeszcze czas na zmianę pasa – dodaje. Zapowiada też, że strzałki objazdu będą większe.

Na Lwowskiej też trudno

Wczoraj rano trudno było też przejechać Lwowską. Na wysokości ul. Okrzei jezdnia była zwężona z czterech pasów do zaledwie dwóch. Wczoraj koło godz. 9 korek sięgał od skrzyżowania z ul. Kalinowszczyzna do ronda Berbeckiego. Kolumna aut tworzy się, gdy z pobliskiej budowy wyjeżdża ciężki sprzęt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czepialski
kowal
Pabloo
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czepialski
czepialski (29 lipca 2011 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może jadąc w kierunku Lubartowa zamiast skręcać w Smorawińskiego - przejechać prosto Chodźki obok tandeciaka na "R" potem na rondzie w prawo w Związkową. Troszeczkę dalej, ale omija się korek na Smorawińskiego - nawet jadąc dzisiaj w okolice tandeciarni na "O" dwa razy wybrałem taką trasę i poszło to sprawnie.
Czasem wystarczy na własną rękę poszukać trasy nieco innej od tej podawanej przez żółte tablice i nie ma potrzeby płaczów na łamach "sztandaru ludu".
Pozdrawiam
Rozwiń
kowal
kowal (29 lipca 2011 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zdjęcie nr 2 pokazuje kulturę kierowców w Lublinie
na piechotę z kulą u nogi a nie do samochodów!
Rozwiń
Pabloo
Pabloo (29 lipca 2011 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby nie stare przekupy na targu przy ruskiej łażące przez ulicę w tą i z powrotem, to korki były by dużo mniejsze. Może chociaż na czas remontu zamknąć ten "smród, brud i ubóstwo"??
Rozwiń
bąbel
bąbel (29 lipca 2011 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wpadanie na pomysł żeby jechać przez ul. Ruską (między stoiskami z jajkami i ogórkami) a potem też uliczką koło szpitala zamiast normalnie większymi ulicami. Gratulacje
Rozwiń
Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (29 lipca 2011 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z wyznaczonego objazdu mało, kto korzysta. Tyle, że objazd jest słabo oznaczony. Po naszej interwencji drogowcy przestawią znaki.


Gdzie korekta? To może ja zabawię się w korektę. Może lepiej np. tak: "Objazd został przez drogowców wytyczony ale, z racji złego oznakowania, mało kto z niego korzysta. Po naszej interwencji drogowcy obiecali przestawić znaki.".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!