sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Zamykają fragment Krakowskiego Przedmieścia i aleję Kompozytorów Polskich. Jak jeździć po centrum Lublina i Czechowie?

Dodano: 15 maja 2016, 17:21
Autor: drs

W poniedziałek diametralnie zmienia się organizacja ruchu w centrum. Będziemy już się przyzwyczajać, że będzie duży deptak (do Kołłątaja i 3 Maja). Na dodatek, remonty dróg czasowo zmieniają zasady komunikacji w rejonach ul. Narutowicza i na Czechowie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Przeczytaj i zobacz na mapie, co się zmienia i jak sobie radzić w mieście. To ważne dla kierowców, dla osób, które korzystają z miejskiej komunikacji i dla pieszych.

Krakowskie Przedmieście

Od poniedziałku na stałe zamknięte dla ruchu zostaje Krakowskie Przedmieście wzdłuż pl. Litewskiego. Chodzi o odcinek od ul. 3 Maja do Kapucyńskiej. Kierowcy chcący dotrzeć do pl. Wolności powinni przez Lipową i Okopową (albo Kołłątaja i Hempla) dojechać do ul. Narutowicza. Ograniczenia dotyczą także ruchu pieszych, bo robotnicy przebudowujący pl. Litewski przesuwają w poniedziałek płot otaczający teren inwestycji. Piesi mogą korzystać tylko z chodnika wzdłuż Poczty Głównej i kościoła, nadal czynne będzie przejście przez ul. Krakowskie Przedmieście obok banku. Wciąż dostępny ma być chodnik wzdłuż ściany hotelu Europa w kierunku ul. Radziwiłłowskiej, zamknięte będzie za to przejście chodnikiem na przedłużeniu Zielonej w kierunku pl. Litewskiego.

Al. Kompozytorów Polskich

Zamknięty dla ruchu zostanie w poniedziałek drugi wiadukt w rejonie wąwozu przy Oratoryjnej. Oznacza to, że od poniedziałku nie można będzie przejechać od ronda przy Orfeuszu do al. Solidarności, ani też w przeciwnym kierunku. Kierowcy mogą pojechać przez al. Solidarności, następnie „ślimakiem” przy wiadukcie Poniatowskiego wjechać na górę na al. Smorawińskiego i tak dotrzeć do ronda przy Orfeuszu. Jest też inna trasa: przez Północną i ul. Szeligowskiego do ronda Kamińskiego, czyli „obok telekomunikacji”. Z trzeciego objazdu znaki pozwolą skorzystać tylko mieszkańcom os. Lipińskiego oraz komunikacji miejskiej: należy wjechać od al. Solidarności w al. Kompozytorów Polskich, następnie skręcić w lewo w ul. Paganiniego (uniemożliwiające ten skręt barierki zostaną zdemontowane) i tak dotrzeć do al. Smorawińskiego.

Ul. Ochotnicza

Od poniedziałku zamknięta będzie ul. Ochotnicza i odcinek ul. Szczerbowskiego od Strażackiej do Muzycznej. Ruch wraca za to na ul. Strażacką, która staje się – tak jak ostatnio Ochotnicza – drogą dwukierunkową. Natomiast po zamknięciu fragmentu ul. Szczerbowskiego dojazd do szkół artystycznych ma być zapewniony ulicą Muzyczną od skrzyżowania z Głęboką. To jeszcze nic, w porównaniu z utrudnieniami, które czekają nas na początku czerwca po Nocy Kultury. Wtedy zamknięta dla ruchu zostanie ul. Narutowicza między Ochotniczą a al. Piłsudskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
realny
adam
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 maja 2016 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze. Wymiecie ludzim z centrum, to i sklepy poznikają. Zostanie tylko Maca bistro.
Rozwiń
realny
realny (15 maja 2016 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oczywiście że będzie można skręcić,tylko trzeba wziąść teraz poprawke pod to że Kapucyńska będzie teraz tak zwaną"ślepą ulicą".

Ale czy na 100% "oczywiście"?

Pytanie było zasadne ponieważ dotychczas nie można było skręcić z Narutowicza w lewo w Kapucyńską (zakaz skrętu w lewo).

Wjazd od Narutowicza był tylko jadąc od Placu Wolności.

Jeśli zakaz pozostanie to należy robić duży objazd aby końcowy odcinek wyglądał:

Bernardyńska - Plac Wolności - Narutowicza - (i dopiero wtedy) Kapucyńska.

Rozwiń
adam
adam (15 maja 2016 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

można skręcić

Oczywiście że będzie można skręcić,tylko trzeba wziąść teraz poprawke pod to że Kapucyńska będzie teraz tak zwaną"ślepą ulicą".
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2016 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zostaje tylko helikopter. Najprościej będzie dojechać z centrum do lotniska w Świdniku, stamtąd helikopterem dolecimy do Radawca, skąd samochodem, który rano odstawiamy, dostajemy się do domu. Proste :)
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2016 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
można skręcić
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!