Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2010 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Zanieś swoje postanowienia do Banku Wielkopostnego

Autor: Zdjęcie autora tom
0 24 A A

Dziś rusza już dziesiąta edycja Banku Wielkopostnego. Jest to pomysł i propozycja na aktywne przeżycie Wielkiego Postu. Główną ideą tej akcji jest ofiarowanie swoich postanowień wielkopostnych w intencjach zgłoszonych do Banku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Organizatorami akcji są Archidiecezja Lubelska i Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

W środę popielcową na lubelskim Krakowskim Przedmieściu pojawi się także "chodzący” bankomat. Wolontariusze będą informować przechodniów o akcji, rozdawać ulotki. Wolontariusze będą zachęcać do "lokowania” w banku między godziną 14 a 15.

– Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, jak wziąć kredyt miłości, jak złożyć lokatę w naszym Banku – przyjdź i bądź z nami tego dnia. Nasi wolontariusze udzielą wszelkich potrzebnych informacji – zachęcają organizatorzy.

– Bank to po prostu duchowa wymiana dóbr. Kapitał stanowią tu zadeklarowane ofiary, modlitwy i wyrzeczenia, jakie udziałowcy Banku podejmują na czas Wielkiego Postu. Z duchowego dobra tych postanowień korzystają z kolei ci, którzy zaciągają w Banku kredyt miłości, zgłaszając prośby o modlitwę w intencjach dotyczących ich problemów i trudnych spraw – opisuje ks. Mirosław Ładniak, koordynator akcji.

– Lokatą w Banku może być np. pomoc starszym i chorym osobom lub powstrzymanie się od picia alkoholu, czy palenia papierosów itp. Wystarczy wypełnić odpowiednią deklarację i złożyć w oddziale Banku. Oddziały Banku mogą być zakładane przez parafie, szkoły, organizacje oraz osoby indywidualne. Wszystkich, którzy chcieliby założyć taki oddział zapraszamy do centrali, aby zarejestrować oddział i pobrać potrzebne materiały.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nosek / 17 lutego 2010 o 19:27
a napisał:
A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie!


Na początek zimny okład na głowę, może zaczniesz człowieku pisać sensownie. A potem do szkoły! Wstyd to bowiem wytykać nieuctwo innym a samemu błędy okrutne robić!
Avatar
a / 17 lutego 2010 o 19:13
tacowy napisał:
Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postaci ze świętych obrazków.A gdybym nawet był podobny do szatana-to też nic strasznego.Ponoć najładniejsi i najmądrzejsi aniołowie zbuntowali się w niebie i za to zostali ukarani i wtrąceni do piekła.A tam ponoć wesolutko że hej.

A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie!

A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie! rozwiń
Avatar
a / 17 lutego 2010 o 19:11
pytalski napisał:
czy mamy rozumieć,że to jest oficjalna odpowiedź katolickiego pierdoły??

A kim ty jesteś? Takie mądre pytania zadajesz! A naucz się prawidłowo pisać! Zdanie zaczyna się dużą literą. Ale jak się szkołę zakończyło na podstawówce to czego można wymagać od takiego "inteligenta".
Avatar
Szczepan / 17 lutego 2010 o 18:06
Z rozbawieniem i bez emocji przyjmowalbym takie informacje w sytuacji, gdyby to moje pieniadze nie byly wyrzucane w bloto.
Ale niestety poprzez Konkordat i umieszczone w nim zobowiazania panstwa polskiego wobec KK to rowniez jest zabawa za podatki placone przeze mnie i moich najblizszych. Zerwanie tej niekorzystnej dla ustroju panstwa umowy moze tylko przyczynic sie do uzdrowienia zycia spolecznego kraju.
Wszak wlasnie wtedy beda sukienkowi mieli prawo powiedziec, ze gusla i szmanskie praktyki uprawiaja za pieniadze samych zainteresowanych, a nie wszystkich obywateli swieckiego panstwa!
To juz nie jest dluzej smieszne, ale zaczyna tracic patologia! Wyrwigrosze robia sobie przyslowiowe jaja na koszt osob wcale niezainteresowanych udzialem w katolickim aerobiku! Nie wiem, czy w Polsce znajdzie sie sila polityczna z wystarczajaca odwaga, aby dokonac koniecznego uzdrowienia sytuacji w dziedzinie wyznaniowej. Spodziewac sie jednak nalezy, ze taka partia moze liczyc na duze poparcie spoleczne.
Z rozbawieniem i bez emocji przyjmowalbym takie informacje w sytuacji, gdyby to moje pieniadze nie byly wyrzucane w bloto.
Ale niestety poprzez Konkordat i umieszczone w nim zobowiazania panstwa polskiego wobec KK to rowniez jest zabawa za podatki placone przeze mnie i moich najblizszych. Zerwanie tej niekorzystnej dla ustroju panstwa umowy moze tylko przyczynic sie do uzdrowienia zycia spolecznego kraju.
Wszak wlasnie wtedy beda sukienkowi mieli prawo powiedziec, ze gusla i szmanskie praktyki uprawiaja za pieniadze samych zainte... rozwiń
Avatar
zainteresaowany odpustem / 17 lutego 2010 o 17:48
Chciałem kupić sobie "odpust".
Proszę o składanie ofert od zainteresowanych stron.
Najlepiej gdybym mógł uzyskać fakturę, choć nie spodziewam się, aby organizacje handlujące odpustami wystawiały faktury.
Proszę
Avatar
antyklecha świadomy / 17 lutego 2010 o 17:44
no tak napisał:
a kto chce to niech to robi - ich sprawa
ich sprawa za pieniądze podatników, tych niewierzących też.Nauka religii w szkole, stopień na świadectwie siadczą o panstwie wyznaniowym w środku Europy w XXI wieku.
Nauczają,że człowieka zrobił jakis starowina ot tak sobie z gliny..... hahahah z gliny to można zrobić golema a nie człowieka, ale kto się tym przejmuje,
wciska się kit bo dzieciaczki nie pojmują a rodzice muszą milczeć jak klecha grzmi.Dyrektorzy szkól za stawianie się kleszkowi mają orzesrane więc się nie wychyla w państwie wyznaniowy.
jednym słowem XXI wiek zamiast rozwoju i światłości cofa niektórych do epoki kamienia łupanego.
ich sprawa za pieniądze podatników, tych niewierzących też.Nauka religii w szkole, stopień na świadectwie siadczą o panstwie wyznaniowym w środku Europy w XXI wieku.
Nauczają,że człowieka zrobił jakis starowina ot tak sobie z gliny..... hahahah z gliny to można zrobić golema a nie człowieka, ale kto się tym przejmuje,
wciska się kit bo dzieciaczki nie pojmują a rodzice muszą milczeć jak klecha grzmi.Dyrektorzy szkól za stawianie się kleszkowi mają orzesrane więc się nie wychyla w państwie wyznaniowy.
jednym ... rozwiń
Avatar
pytalski / 17 lutego 2010 o 17:35
a napisał:
Żeby to zrozumieć to trzeba być człowiekiem! A nie takim dziwolągiem " ludzko podobnym" jak ty!

czy mamy rozumieć,że to jest oficjalna odpowiedź katolickiego pierdoły??
Avatar
tacowy / 17 lutego 2010 o 15:28
a napisał:
Oj ty biedny człowieku? Popatrz się w lustro, pomyśl o sobie! Zajmij się poprawianiem świata od siebie! Ale zapewne ty jesteś idealny, mądry, jedyny sprawiedliwy na tym świecie! A w niebie masz pewne miejsce!

Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postaci ze świętych obrazków.A gdybym nawet był podobny do szatana-to też nic strasznego.Ponoć najładniejsi i najmądrzejsi aniołowie zbuntowali się w niebie i za to zostali ukarani i wtrąceni do piekła.A tam ponoć wesolutko że hej.

Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postac... rozwiń
Avatar
no tak / 17 lutego 2010 o 15:05
masz racje ja i moja rodzina tez nie bierze udzilu w takich spirytystycznych seansach, a kto chce to niech to robi - ich sprawa Mysle ze zdaja sobie sprawe co robie i jak ustosunkuja sie do slow z Pisma Swietego Gal 5; 19-21
Avatar
Slawek W. / 17 lutego 2010 o 14:32
Pisanie o takich bzdurach wywoluje we mnie wewnetrzny protest, ale po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze to nie dotyczy mnnie i moich najblizszych, a wiec chyba nie powinienem dzielic sie wlasnym zdaniem na ten temat.
Taka postawa powinna (chyba) odnosic sie do osob negatywnie nastawionych do wszystkiego rodzaju gusel i egzorcyzmow opisywanych w codziennej prasie. Na szczescie nie pozwolilem moim dzieciom na dobrowolne oglupianie sie poprzez uczestniczenie w dziwnych przedstawieniach "artystycznych" w teatrach zwanych kosciolami. Nie jestem ani za, ani przeciw, ale osoby dorosle powinny byc wyczulone i chronic dzieci od srodowisk indoktrynujacych mlode umysly. Dorosli niech sobie robia ci im sie najzywniej podoba, ale strzezcie dzieci i mlodziez!!!!
Pisanie o takich bzdurach wywoluje we mnie wewnetrzny protest, ale po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze to nie dotyczy mnnie i moich najblizszych, a wiec chyba nie powinienem dzielic sie wlasnym zdaniem na ten temat.
Taka postawa powinna (chyba) odnosic sie do osob negatywnie nastawionych do wszystkiego rodzaju gusel i egzorcyzmow opisywanych w codziennej prasie. Na szczescie nie pozwolilem moim dzieciom na dobrowolne oglupianie sie poprzez uczestniczenie w dziwnych przedstawieniach "artystycznych" w teatrach zwanych... rozwiń
Avatar
nosek / 17 lutego 2010 o 19:27
a napisał:
A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie!


Na początek zimny okład na głowę, może zaczniesz człowieku pisać sensownie. A potem do szkoły! Wstyd to bowiem wytykać nieuctwo innym a samemu błędy okrutne robić!
Avatar
a / 17 lutego 2010 o 19:13
tacowy napisał:
Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postaci ze świętych obrazków.A gdybym nawet był podobny do szatana-to też nic strasznego.Ponoć najładniejsi i najmądrzejsi aniołowie zbuntowali się w niebie i za to zostali ukarani i wtrąceni do piekła.A tam ponoć wesolutko że hej.

A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie!

A świstak siedzi i zawija w pazłutka! Jak się będziesz smażył w piekiełku to będzie ci wesoło! Ale pod płotem tez nie gorzej ci będzie! rozwiń
Avatar
a / 17 lutego 2010 o 19:11
pytalski napisał:
czy mamy rozumieć,że to jest oficjalna odpowiedź katolickiego pierdoły??

A kim ty jesteś? Takie mądre pytania zadajesz! A naucz się prawidłowo pisać! Zdanie zaczyna się dużą literą. Ale jak się szkołę zakończyło na podstawówce to czego można wymagać od takiego "inteligenta".
Avatar
Szczepan / 17 lutego 2010 o 18:06
Z rozbawieniem i bez emocji przyjmowalbym takie informacje w sytuacji, gdyby to moje pieniadze nie byly wyrzucane w bloto.
Ale niestety poprzez Konkordat i umieszczone w nim zobowiazania panstwa polskiego wobec KK to rowniez jest zabawa za podatki placone przeze mnie i moich najblizszych. Zerwanie tej niekorzystnej dla ustroju panstwa umowy moze tylko przyczynic sie do uzdrowienia zycia spolecznego kraju.
Wszak wlasnie wtedy beda sukienkowi mieli prawo powiedziec, ze gusla i szmanskie praktyki uprawiaja za pieniadze samych zainteresowanych, a nie wszystkich obywateli swieckiego panstwa!
To juz nie jest dluzej smieszne, ale zaczyna tracic patologia! Wyrwigrosze robia sobie przyslowiowe jaja na koszt osob wcale niezainteresowanych udzialem w katolickim aerobiku! Nie wiem, czy w Polsce znajdzie sie sila polityczna z wystarczajaca odwaga, aby dokonac koniecznego uzdrowienia sytuacji w dziedzinie wyznaniowej. Spodziewac sie jednak nalezy, ze taka partia moze liczyc na duze poparcie spoleczne.
Z rozbawieniem i bez emocji przyjmowalbym takie informacje w sytuacji, gdyby to moje pieniadze nie byly wyrzucane w bloto.
Ale niestety poprzez Konkordat i umieszczone w nim zobowiazania panstwa polskiego wobec KK to rowniez jest zabawa za podatki placone przeze mnie i moich najblizszych. Zerwanie tej niekorzystnej dla ustroju panstwa umowy moze tylko przyczynic sie do uzdrowienia zycia spolecznego kraju.
Wszak wlasnie wtedy beda sukienkowi mieli prawo powiedziec, ze gusla i szmanskie praktyki uprawiaja za pieniadze samych zainte... rozwiń
Avatar
zainteresaowany odpustem / 17 lutego 2010 o 17:48
Chciałem kupić sobie "odpust".
Proszę o składanie ofert od zainteresowanych stron.
Najlepiej gdybym mógł uzyskać fakturę, choć nie spodziewam się, aby organizacje handlujące odpustami wystawiały faktury.
Proszę
Avatar
antyklecha świadomy / 17 lutego 2010 o 17:44
no tak napisał:
a kto chce to niech to robi - ich sprawa
ich sprawa za pieniądze podatników, tych niewierzących też.Nauka religii w szkole, stopień na świadectwie siadczą o panstwie wyznaniowym w środku Europy w XXI wieku.
Nauczają,że człowieka zrobił jakis starowina ot tak sobie z gliny..... hahahah z gliny to można zrobić golema a nie człowieka, ale kto się tym przejmuje,
wciska się kit bo dzieciaczki nie pojmują a rodzice muszą milczeć jak klecha grzmi.Dyrektorzy szkól za stawianie się kleszkowi mają orzesrane więc się nie wychyla w państwie wyznaniowy.
jednym słowem XXI wiek zamiast rozwoju i światłości cofa niektórych do epoki kamienia łupanego.
ich sprawa za pieniądze podatników, tych niewierzących też.Nauka religii w szkole, stopień na świadectwie siadczą o panstwie wyznaniowym w środku Europy w XXI wieku.
Nauczają,że człowieka zrobił jakis starowina ot tak sobie z gliny..... hahahah z gliny to można zrobić golema a nie człowieka, ale kto się tym przejmuje,
wciska się kit bo dzieciaczki nie pojmują a rodzice muszą milczeć jak klecha grzmi.Dyrektorzy szkól za stawianie się kleszkowi mają orzesrane więc się nie wychyla w państwie wyznaniowy.
jednym ... rozwiń
Avatar
pytalski / 17 lutego 2010 o 17:35
a napisał:
Żeby to zrozumieć to trzeba być człowiekiem! A nie takim dziwolągiem " ludzko podobnym" jak ty!

czy mamy rozumieć,że to jest oficjalna odpowiedź katolickiego pierdoły??
Avatar
tacowy / 17 lutego 2010 o 15:28
a napisał:
Oj ty biedny człowieku? Popatrz się w lustro, pomyśl o sobie! Zajmij się poprawianiem świata od siebie! Ale zapewne ty jesteś idealny, mądry, jedyny sprawiedliwy na tym świecie! A w niebie masz pewne miejsce!

Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postaci ze świętych obrazków.A gdybym nawet był podobny do szatana-to też nic strasznego.Ponoć najładniejsi i najmądrzejsi aniołowie zbuntowali się w niebie i za to zostali ukarani i wtrąceni do piekła.A tam ponoć wesolutko że hej.

Proszę dyżurnego klerykała (księdza?Kleryka?szafarza?pomocnicy plebana?).Na wstępie zadałem kilka pytań,na które nie otrzymałem odpowiedzi.Otrzymałem natomiast nic nie znaczącą zaczepną notkę.
Zgodnie z Twoją sugestią dokładnie przyjrzałem się swemu odbiciu w zwierciadle.No i bardzo się ucieszyłem,że nie jestem podobny ani do księdza,ani do zakonnika,zakonnicy posługacza kościelnego,popychadła księżowskiego.Ani też nie ma we mnie ani odrobiny podobizny do przeciętnego mohera.Podobno jestem co nieco podobny do postac... rozwiń
Avatar
no tak / 17 lutego 2010 o 15:05
masz racje ja i moja rodzina tez nie bierze udzilu w takich spirytystycznych seansach, a kto chce to niech to robi - ich sprawa Mysle ze zdaja sobie sprawe co robie i jak ustosunkuja sie do slow z Pisma Swietego Gal 5; 19-21
Avatar
Slawek W. / 17 lutego 2010 o 14:32
Pisanie o takich bzdurach wywoluje we mnie wewnetrzny protest, ale po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze to nie dotyczy mnnie i moich najblizszych, a wiec chyba nie powinienem dzielic sie wlasnym zdaniem na ten temat.
Taka postawa powinna (chyba) odnosic sie do osob negatywnie nastawionych do wszystkiego rodzaju gusel i egzorcyzmow opisywanych w codziennej prasie. Na szczescie nie pozwolilem moim dzieciom na dobrowolne oglupianie sie poprzez uczestniczenie w dziwnych przedstawieniach "artystycznych" w teatrach zwanych kosciolami. Nie jestem ani za, ani przeciw, ale osoby dorosle powinny byc wyczulone i chronic dzieci od srodowisk indoktrynujacych mlode umysly. Dorosli niech sobie robia ci im sie najzywniej podoba, ale strzezcie dzieci i mlodziez!!!!
Pisanie o takich bzdurach wywoluje we mnie wewnetrzny protest, ale po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze to nie dotyczy mnnie i moich najblizszych, a wiec chyba nie powinienem dzielic sie wlasnym zdaniem na ten temat.
Taka postawa powinna (chyba) odnosic sie do osob negatywnie nastawionych do wszystkiego rodzaju gusel i egzorcyzmow opisywanych w codziennej prasie. Na szczescie nie pozwolilem moim dzieciom na dobrowolne oglupianie sie poprzez uczestniczenie w dziwnych przedstawieniach "artystycznych" w teatrach zwanych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.