sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Zapadła się jezdnia na Czechowie. Są objazdy

Dodano: 29 maja 2015, 11:10
Autor: Dominik Smaga

Zamknięty jest wjazd z ul. Choiny na rondo na skrzyżowaniu z ul. Elsnera i Związkową. Dziś rano z nieznanych jeszcze przyczyn zapadła się jezdnia w rejonie Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej. Zapadlisko się powiększa. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Aktualizacja 12.39

Na jezdnię ul. Choiny prowadzącą w kierunku ronda samochody nie są wpuszczane przez policję na skrzyżowaniu z ul. Zelwerowicza i Wojtasa. Ale tylko do tego ogranicza się stojący tu patrol drogówki. Policja nawet nie próbuje kierować tu ruchem i rozładować korka, który tworzy się na pasie do skrętu w lewo z ul. Choiny w ul. Zelwerowicza.

Właśnie taki skręt muszą wykonać autobusy komunikacji miejskiej, które stoją w długiej kolejce, bo zielone światło dla skręcających w lewo świeci tu bardzo krótko. Policja nie pomaga też na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza z Koncertową, gdzie kierowcy też muszą skręcać w lewo, też stoją w długiej kolejce, którą mógłby rozładować patrol policji, ale nie ma tu ani jednego policjanta. Tu kierowca jednego z autobusów postanowił oszczędzić trochę czasu i zamiast skręcać w lewo wolał zawracać na pętli przy os. Choiny.

Z tych powodów ominięcie zamkniętego odcinka zajmuje autobusom aż 15 minut

Asfalt zapadł się na pasie ruchu znajdującym się najbliżej pasa zieleni rozdzielającego obie jezdnie ul. Choiny. Okazuje się, że nawierzchnia drogi wręcz wisiała w powietrzu, pod nią była spora jama.

- Przyczyną jest awaria kanału sanitarnego biegnącego 5 metrów pod jezdnią. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma niezwłocznie przystąpić do jej usunięcia. Być może jeszcze dziś uda się przywrócić ruch na tej jezdni, po tymczasowej nawierzchni. – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zapadlisko powiększa się, początkowo dziura była tylko na jednym pasie ruchu, teraz zawalone są już dwa pasy. Na razie nic nie wskazuje na to, by zagrożona była sąsiednia jezdnia, prowadząca w kierunku pętli. Ruch na niej jest czasowo wstrzymywany przez policję wypuszczającą samochody jadące w stronę ronda, których kierowcy zmuszeni są zawracać przy skrzyżowaniu z ul. Szwajcarską.

Dodajmy, że ten odcinek ul. Choiny był gruntownie przebudowany w 2006 r. Prace kosztowały ok. 5 mln zł.

 

– Autobusy linii nr 13 17, 18, 23, 26, 29, 42 i 44 w stronę centrum kursują objazdem – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Autobusy wyjeżdżając z pętli przy os. Paderewskiego kierują się przez ul. Zelwerowicza, a następnie przez Koncertową do ronda turbinowego obok kościoła i Lidla. Za tym rondem linie 23, 29 i 42 jadą dalej zwykłymi trasami przez Koncertową do Północnej.

Linie 13, 17, 18 i 26 skręcają prprzy Lidlu w al. Kompozytorów Polskich i przez Elsnera jadą do ronda przy którym doszło do awarii, skąd linie 17 i 18 kontynuują jazdę zwykłą trasą przez Związkową, a linie 13 i 26 jadą przez Szeligowskiego.

Natomiast linia 44 skręca przy Lidlu w al. Kompozytorów Polskich i daje jedzie do ul. Lipińskiego
– Z uwagi na opóźnienia w realizacji kursów autobusy nie zatrzymują się na przystankach zlokalizowanych na trasie objazdowej – zastrzega Góźdź.

Fot. Dominik Smaga

Czytaj więcej o: Lublin choiny
Gość
gtx84
egz
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 maja 2015 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wielka okazja do zdarcia przez policjantow wielkiej kasy !!!!! mandaty mandaty mandaty zamiast kierowac porzadnie ruchem I wspomoc ludzi w zamieszaniu jest powod na wlepienie mandatu 500zl 6pkt a co tam , zlapali przestepce!
Rozwiń
gtx84
gtx84 (30 maja 2015 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już są pierwsze efekty rządów dudy.

tylko że droge zrobili nie za Dudy, buraku

Rozwiń
egz
egz (30 maja 2015 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ciekawe jak bedzie wygladac nawierzchnia po remoncie. pewnie walna late, ze zawieszenie bedzie mozna pogubic

Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2015 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Normalne! Jest to wynik WSTRZĄSÓW ZIEMI trwajacych od 2009 roku. Nie mają siły niszczycielskiej, ale po tak długim czasie stają sie dokuczliwe. Ten rejon należy do aktywnych sejsmicznie (jak i wiele innych Lublina) i nie na darmo REMONTOWALI WIADUKTY na Czechowie!
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2015 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już są pierwsze efekty rządów dudy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!